Zar Falı

Zar Falı Nedir

Zar falı, kemiklerin atılarak fal bakılmasının modern halidir. Kelebek kemikler Yunan kelimesi Astragalus’tan çevrilmiştir. Şamanlar sıklıkla boğum kemerlerini kehanet için kullanmışlardır. Günümüzde bile bir kehanet yöntemi olarak zar kullanılmaktadır.

Kehanet aracı olan zarın, Hindu, Tibet Kesişler, Afrikalı cadı doktorları, Mısırlılar, Romalılar ve elbette çingeneler arasında, kaydedilmiş tarihten 8000 yıl öncesine kadar varlığı doğrulanmıştır. Yani zar okuyarak gelecek kehaneti tarot falından ve astrolojiden de binlerce yıl öncesine dayanmaktadır.

Afrika’daki cadı doktorları 6 yüzlü kalıp versiyonlarını kullanmışlardı. Tibetan Keşişlerinin zar okuma tekniği ShoMo, Mısırlılar ve Romalılar Cleromancy’dir. Hindular ise 4 zar olan ve çubuk üzerine bükülen Ramala’ları kullanmışlardır.

Uzmanlar fildişi veya kemik zarlarının oldukça duyarlı olduğunu ileri sürmektedirler. Ancak plastik zarlarınız varsa da kullanmaya devam edebilirsiniz.


Zar Falı Nedir

Zar falına, “evet” ve “hayır” sorularınıza cevap aramak için başvurulur. Sadece bir soru düşünün ve yüksek sesle dile getirin. Zarı atın. Çift sayılar evet anlamını içermektedir. Tek sayılar hayır anlamına gelmektedir. Zar falı bu kadar basit ve nettir.

Üç zar ile geçmiş, şimdiki ve gelecek ile ilgili olaylar hakkında bilgi ve rehberlik alabilirsiniz. Sizin için yol gösterici olacaktır. Üç zarı aynı anda çalkalayın ve düz bir zemine atın. Sola giden zar geçmişi sembolize eder. Gelen sayı çift ise olumlu anlam içerir. İstediğiniz durum yada şey için olumlu seçeneklere sahip olacaksınız demektir. Gelen sayı tek ise, negatif sonuçlarla karşılaşacaksınız demektir.

Ortada kalan zar şimdiki zamanı simgelemektedir. Gelen tek sayı mevcut durumu statik olarak aktarır, daha kötü olmaz. Çift sayılar olumlu bir nihai sonucu ortaya koyar. Sağa düşen zar geleceğiniz ile ilgili ipuçları vermektedir. Falına bakılan kişinin mevcut durumunu sesli şekilde ifade edilmesiyle zarları sallayarak tekrar atın. Bu sefer noktaları sayın. Mesela zar üzerindeki noktalar toplamı 12 ise, 1+2=3 sonucuna göre çift tek olarak olumlu ya da olumsuz şeklinde yorumlayabilirsiniz.

Zar falında sayıların anlamı ile de falı yorumlayabilir ve hayatınızla ilgili ipuçları yakalayabilirsiniz.

Zar falında sayıların anlamı;

 1. Çok İyi
 2. Başarımız Diğerlerine Bağlıdır
 3. Şans Ve Sürpriz
 4. Hoşnutsuzluk
 5. Bir Dileğin Gerçekleşmesi
 6. Kayıp
 7. Ticaret Sorunları
 8. Dış Etkenler
 9. Aşk Ve Evlilik
 10. Doğum
 11. Ayrılma Veya Hastalık
 12. İyi Haber
 13. Keder
 14. Bir Arkadaştan Yardım
 15. Bakıma İhtiyaç Var
 16. Seyahat
 17. Değişen Planlar
 18. Büyük BaşarıReferanslar

Serena’s Guide – Dice Fortune Telling

Classroom – How Dice Are Used For Fortune Telling