Rüyada Yeşillik Görmek

Pek çok alim özellikle istihare rüyalarında renklere çeşitli anlamlar yüklemiş ve görülen renkler doğrultusunda rüyaları yorumlamışlardır. Bu yorumlar elbette uzun süren deneme yanılma yöntemleri ve kişisel deneyimler ile pekiştirilmiştir. Berrak bir su kenarında olmak, mavi renk görmek her zaman hayırlı kabul edilmiştir.Aynı şekilde rüyada görülen en hayırlı renklerden biri de yeşildir. Rüyada yeşillik görmek, yeşil bir alanda bulunmak, yeşil kıyafet giymek her zaman iyiye, hayra ve kişinin muradının kabul olacağına yorulmuştur.

Rüyada Yeşillik Görmek Ne Anlama Gelir?

İstihare rüyaları ve yeşil:

Pek çok kimsenin bildiği gibi yeşil, rüyada görülebilecek en güzel renktir. Bu nedenle özellikle bir ameli gerçekleştirip gerçekleştirmemek ile ilgili kararsız kalarak istihare rüyasına yatan kimseler, o amel hayırlı ise rüyada yeşil görmeyi dileyebilir. Hayırlı değil ise herhangi bir renk dilemeye gerek yoktur, kişi rüyanın hayırsız olduğunu zaten kasvetten, karanlıktan anlayacaktır.

Rüyasında yeşil gören kimse, başlayıp başlamamak konusunda kararsız kaldığı işe başlayabilir, eğer evlilik ile ilgili bir niyette bulunulduysa gerçekleştirilecek evliliğin hayırlı olduğundan emin olabilir. Bir dileğinin olup olmayacağı ile ilgili tereddüdü var ise dileğinin gerçekleşeceğine inanabilir. Kişi ister yeşil bir alanda olsun, isterse üzerinde yeşil bir kıyafet olsun, kalbi rahat olmalıdır. Çünkü görülen rüya hayırlıdır.Yine de belirtmek de yarar var ki rüyada görülen obje ve renklerden daha önemli bir durum vardır ki o da kişinin ruh dünyası, rüyanın içinde iken kendisini nasıl hissettiğidir.

Rüyadaki ruh hali tabiri etkiliyor:

Yeşil renk ve yeşillik görmek her ne kadar iyiye yorulsa da çok önemli bir husus da kişinin rüyada iken kendini nasıl hissettiğidir.

Rüyasında yeşil bir alanda, sakin, huzurlu ya da neşeli mi görünüyor yoksa yemyeşil bir ormanın yanıp kül olduğunu mu görüyor? Tüm bunlar rüya yorumlanırken büyük önem taşır.

Bir orman yangını görüp bunu sırf içinde yeşil renk var diye hayra yormak elbette mümkün değildir. O nedenle yeşil renk görmek, son derece hayırlı bir rüyaya delalet olsa da rüyanın kendi iç dinamiği, kişinin ruhen huzurlu ya da huzursuz olması ve uyandıktan sonra nasıl hissettiği de büyük önem arz etmektedir.