Rüyada Yemek Yemek

Rüyada yemek yemek, açlık kaynaklı olabilir.Bilinçaltımız bize vücudun yiyeceğe ihtiyacının olduğunu söylüyor olabilir. Meseleyi temelden ele alacak olur isek yemek yemek, bir ihtiyaçtır. Bu rüya da ihtiyaç duyduğumuz şeyleri simgeliyor olabilir.

Bu rüya günlük yaşantımızda yeteri kadar beslenemediğimizin bir uyarısı olabilir. Özellikle diyet yapan insanlar yemek yediği rüyalar görebilir. Yiyeceği nasıl yediğimiz ise tabir açısından önemlidir. Yediğimiz yemeğin alelacele hazırlanmış bir yemek mi yoksa bir ziyafet mi olduğuna göre yorumlar değişir.

Rüyada Yemek Yemek Ne Anlama Gelir?

Yemek yemek zaman zaman kaybettiğimiz şeylere, yalnızlığa ve depresyona delalet edebilir. Terk edilmiş ya da reddedilmiş hissediyor olabilirsiniz. Rüyadaki yiyecekler yalnızlığınızı tatmin etmek amacıyla orada bulunuyor olabilir. Yalnız başına yediğini görmek ise biraz insanlardan uzaklaşmak istediğinize yorumlanır. Bir topluluk içerisinde yediğini görmek ise harmoni ve huzuru anlatır.

Yemeği reddetmek:

Rüya içerisinde yemeği reddetmek, günlük hayatta kendinizi sıkıntılı bir durumdan kurtarmaya çalıştığınıza delalet eder. Çikolata yediğini görmek potansiyelinizin ve geleceğinizin parlak olduğuna delalettir. Çok fazla yediğini görmek gerçek hayatta bir güvensizlik hissettiğinize delalet edebilir. Tıka basa doyduğunu görmek ise çok fazla işle aynı anda uğraştığınıza delalet etmektedir. Fast food tarzı yemekler, ilerleyeceğiniz bir döneme gireceğinize tabir olunur. Kendinizi çok fazla sıkmamanız gerektiğine yorumlanır.Rüyada açlık çektiğini görmek ise gerçek hayatta odaklanmanız gereken bazı işlerinizin olduğuna ve zaman ayırmanız gerektiğine delalet eder. Bu rüya daha sıkı çalışmanız gerektiğini anlatır. Ana yemek ya da detaylı bir akşam yemeği pozitif bir rüya olarak rivayet edilir. Gelecekte tüm dileklerinizin kabul olacağına alamet eder.