Rüyada Yangın Görmek

Rüyada yangın görmek yenilenmenin, temizlenmenin ve saflığın sembolüdür.Ateş sıcaklığı ile hayatımızı sürdürmemizi sağlarken aynı zamanda bizi yok etme gücüne sahiptir. Kontrol edilemeyen ateş tarifsiz acılara ve yıkıma neden olabilir. Ateş aynı zamanda aydınlatma sağlar, karanlıkta yolumuzu gösterir.

Ateş kimi zaman da savaşın, öfkenin ve eril gücün sembolüdür. Ateş değişime ve dönüşüme neden olur. Efsanelerdeki Anka Kuşu, küllerinden doğma mucizesine sahiptir. Tüm bu anlamlar ışığında ateş rüyası tabirlerinin son derece benzersiz olduğunu söyleyebiliriz.

Yine rüyada yangın görmek, tutkunun ve öfkenin bir yansıması olabilir ve yaşayacağınız bir geçiş dönemini sembolize eder. Eğer yangının içerisinde kaldıysanız bu geçişin zorlu ve acılı olacağını söyleyebiliriz. Bu yaşayacağınız dönüşümün aydınlatıcı ve yararlı olduğuna delalettir.

Rüyada yandığınızı görmek, öfke seli içerisinde kalacağınıza işarettir. Rüyada evinin yandığını gören kimse, çok sevdiği bir arkadaşını kaybeder. Rüyada yangından kaçtığınızı görmek, ise alacağınız maddi riskler dolayısı ile dikkatli olmanız ve kontrolü elden bırakmamanız gerektiğine işaret eder. Rüyada bir ateşin etrafında ısındığınızı görmek ise olumlu tabir edilir.

Rüyada Yangın Ne Anlama Gelir?

Rüyada yangının yağmur tarafından söndürüldüğünü görmek kaybedeceğiniz paraya, işe, konfora ve güvenliğe tabir olunur. Rüyada kendini itfaiye olarak gören kimsenin son dönemde çok yoğun bir baskıya maruz kaldığına, yüzleşmesi gereken bazı sorunların olduğuna alamet eder.Yine rüyada bir ateşi söndürmeye çalışmak, yaşanacak olan değişimin habercisidir. Rüyada ateş yağmuru görmek ise değişime olan korkunuzu ifade eder. Birinin size ateş püskürttüğünü görmek, kendinizi savunmanız gereken bir olayın yaşanacağına, zayıfladığınız bir döneme gireceğinize delalet eder.

Rüyada başkaları için ateş yaktığımızı görmek, yardım etmeye, rehber olmaya delalet eder. Eğer bu bir kamp ateşi ise sosyalleşmeye ve birlikteliklere tabir edilir.

Evde bir ateş yakmak ise güzel bir bahtın önümüze serildiğine ya da evinizi ziyaret edecek olan tanıdıklara tabir olunur. Rüyada tatilde bir ateş yaktığını görmek ise yaratıcılığa ve geri dönüşümü olan yatırımlara tabir olunur.

Öte yandan kontrol edilemez bir ateş yakmak, diğer insanların felaketine neden olacak bir olaya karışmaya yorulur. Bu aynı zamanda bir arkadaşınıza duyduğunuz kıskançlığa da alamet eder.Rüyada kendimiz için bir ateş yakmak son dönemde yaşadığımız strese tabir olunur. Bu rüya aynı zamanda kişiliğimizi ya da benliğimizin bir kısmını değiştirmek istediğimize de yorumlanır. Rüyada ateş yiyen bir kimse görmek kontrol altına almayı başardığınız güçlü duygulara alamet eder. Ancak ateşin sizi yuttuğunu görmek, bu duyguların kontrolden çıktığının bir göstergesidir.

Rüyada ateşe tapmak, çatışma içine gireceğimize delalet eder. Bu rüya aynı zamanda güç arayışında olduğumuza yorumlanır. Rüyada gördüğünüz ateş böceği ise aklınıza gelecek olan güzel fikirleri simgeler.

Rüyada alevlere karşı savaştığını görmek ise başarı yolundaki engelleri aşacağınıza delalet eder. Rüyada görülen ateş topu ise yıkıcı bir gücün etkisi altına gireceğinize yorulur.