Rüyada Vurulduğunu Görmek

Rüyada vurulduğunu görmek, korku ve karışıklığa sebebiyet verebilir.Ancak özellikle bu tür senaryolar tekrar ediyorsa bunun ne anlama geldiğini anlamanın ve yorumlamanın pratik yolları vardır. Bu rüyada, rüyayı gören olarak genellikle mağdur gibi ya da başkalarının elinden zarar gördüğümüzü hissederiz. Bazen bu rüyalarda öldüğümüz de olur ancak en çok hissettiğimiz vurulduğumuz andır.  Nasıl ne ile ya da kim tarafından vurulduğumuz bize farklı anlamlar verir.

Bir veya birden fazla okla vurulduğunda görmek bizi sıklıkla zorluklar, çatışmalar ve aşk ile ilgili sorunları sorgulamaya iter. Günlük hayatımızda kalbin içerisinde bir ok ile romantizm resmedilir. Tek bir ok ile rüyada vurulduğunu görmek rekabete, kıskançlığa ve kapışmaya delalet eder.

Eğer vuran kişiyi gördüysek bu kimse ile yaşanacak kıskançlık temelli sorunlara tabir edilir. Bu rekabet bir başkasının gönlünü kazanmak için verilen bir rekabet de olabilir. Ya da dikkat çekmek için girilen mücadelelerden birisi. Bu rekabetin ana sebebi aşk olabilir.

Çok sayıda ok ile vurulduğunu görmek ise aşk konularının günlük hayatımızın önemli bir kısmını kapladığına delalet eder. Bu bir kıskançlık meselesi olabileceği gibi arkadaş ya a yakın çevremizin bizi yaralayan sözleri de olabilir. Aile içerisinde sizi onaylamayan ebeveynler ya da yakın arkadaşlar bu rüyayı görmenize sebebiyet veriyor olabilir.

Rüyada oku atan kişi siz iseniz, kiminle yarıştığınıza, rekabet ettiğinize göre yorum değişir. Bu rüya oku attığınız kimse ile neden rekabet içerisine girdiğinizi sorgulamamıza delalet eder. O kişiyi vurmak isteyecek kadar ne yaşanmış olabilir, bunu incelemek gerekir.


Rüyada Vurulduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada silah ile vurulmak da benzer şekilde tabir edilse de içerik olarak farklılıklar vardır. Bu rüya aşk için rekabetten ziyade, sosyal statü ya da kariyer gibi farklı nedenlerle yarış içerisine girdiğimizi işaret eder.

Rüyadaki çatışmanın büyüklüğüne, sıkılan kurşunların adedine göre rekabetin büyüklüğü tabir edilir. Rüyada bir çete üyesi olarak silahlı çatışmaya girmek çevrenizde yaşanan olaylar neticesinde artık dolma noktasına geldiğinizi ifade eder. Bu nedenle kişinin yorulduğunu ve mola vermek istediğini anlatır.

Bilindik bir mekânda, suikastçinin kim olduğunu bilmeden vurulduğunu görmek ise çevrenizde ortaya atılan laflardan etkilendiğinizi alamet eder. Burada geçen konuşmaları üzerinize aldığınızı anlatır.

Rüyada bir hayvanı vurduğunu görmek ise hayatınıza devam etmek istediğinizin, yaşamanız için çaba sarf etmeniz gerektiğini düşündüğünüzü gösterir. Yine bu rüya zorlu koşullar içerisinde diğer insanlar ile rekabet etmek zorunda olduğunuzu anlatır.Bir bomba ya da tank vasıtası ile vurulup öldüğünüzü görmek ise politika işleri ile çok fazla vakit harcadığınıza delalettir. Tam tersi olarak tankı kullanana ya da bombayı atan siz iseniz gerçek hayatta milli değerler için savaşabileceğinize yorumlanır.

Bir araç içerisinde vurulduğunu görmek yakın çevrenizden bir kişi ile yaşayacağınız soruna delalet etmektedir. Bu yüzleşmeniz gereken meselelerin olduğuna ve rüyadaki vurulmanın sonucuna göre tabir edilecek bir rüyadır. Savaş esnasında vurulduğunu görmek ise geçmiş hayata duyduğunuz özlemi ifade etmektedir.

Rüyada vurulduktan sonra öldüğünü görmek devam eden bir rekabetin ya da çatışmanın sonuca bağlanacağını ifade eder. Vurulan ve ölen kişinin siz ya da karşı taraf olduğuna göre farklı tabir edilir.

Kaynak: psychology1.knoji.com