Rüyada Üzülmek

Rüyada üzülmek hayal kırkılıklarımızdan dersler çıkarmamız gerektiğini ve mutlu olmaya odaklanmamız gerektiğini gösterir.Negatif düşünmeden, olayların olumlu taraflarını aramamız gerektiğini anlatır. Yine rüyada üzülmek hayatımızın olumlu yönde değişeceğine, iyi haberlerin yolda olduğuna delalet eder. Yeni bir döneme başlarken eski dönemin bitişi bizi genelde bir üzüntüye sevk eder. Kimi zaman da bu rüya üstünüzde çok fazla yük olduğuna bu yükün altında ezildiğimize alamet eder.

Birçok tabirin aksine duyguların karşılığı rüyada birebir aynıdır. Gün içerisinde bastırılmış olan duygular rüyalarda özgürce kendini gösterebilir. Rüyalarda, negatif duygular pozitif olanlara göre iki kat daha fazla kendilerine yer bulur. Korku ve üzüntü rüyalarda en çok hissedilen duygular olarak karşımıza çıkar.

Yakın zamanda yaşadığımız bir başarısızlık da kendini rüyalarda üzüntü olarak gösterebilir. Yine geçmişe duyulan özlem rüyalarda görülen üzüntünün bir başka sebebidir.Çevrenizde üzgün hisseden bir kimsenin olması da bu ruh halinin size yansımasına ve rüyanızda görmenize sebep olabilir.

Rüyada Üzülmek Ne Anlama Gelir

Rüyada pişmanlık duymak geçmişte yaşadığınız bir pişmanlıkla ilişkilidir. Zaman zaman da yalnızlık çekmek rüyalarda görülen üzüntünün ana sebebi olabilir.

Rüyada depresyonda hissetmek bağlantı kurmada yaşadığımız sorunlara tabir olunur. Kararlarımızın sonuçlarını ve problemlerinizin ana sebebini göremediğimizde karşımıza çıkar. Rüyada depresyonda olduğunu gören bir kimsenin gerçek hayatta da depresyon yaşıyor olma ihtimali bir hayli yüksektir.Rüyada acı çektiğini hissetmek kendinize baskı kurduğunuzu ve yüklendiğinizi olayları akışına bırakmanız gerektiğini ifade eder.  Aynı zamanda bu rüya vücudunuzda gerçekten vuku bulan bir ağrının da habercisi olabilir.

Rüyada yaşadığınız paranoya sizin için önemli bir konuda karar alırken duraksadığınıza ve yeni bir adım atmak için gerekli cesarete sahip olmamaya yorumlanır. Rüyada mutlu olduğunuzu görmek ise genel kanının aksine gerçek hayatta mutsuzluğunuzu gizlemeye çalıştığınıza tabir olunur.

Rüyada melankolik olduğunuzu görmek gerçek hayatta yaşadığımız hayal kırıklıklarının bir yansıması olarak karşımıza çıkar. Geçmiş olaylardan dersler çıkararak bunun üstesinden gelebiliriz. Rüyada bir başkasının melankoli içerisinde olduğunu görmek ise diğer insanlar ile bağ kuramadığımıza, yalnızlığa ve uzaklaşmış hissetmeye delalet eder.Rüyada öfkeli olduğumuzu görmek ani çıkışlarınız neticesinde arkadaşlarınızdan bazılarını kaybetmeye delalet eder. Bir başkasının öfkesini görmek ise iş ve sosyal hayatınızın kötü anlamda etkileneceğine yorulur.