Rüyada Utanmak

Rüyada utanmak, gerçek hayatta yaşadığınız ya da yaşayacağınız güçlü ve rahatsız edici bir duyguya işaret etmektedir.Gerçek hayatta da utanmayı deneyimlemek zorunda kalabilir ve sebeple zor durumlardan geçmek zoruna kalabilirsiniz. Gerçek hayatta utanma duygunuzu bastırmayı başarabilmiş olsanız dahi, bilinçaltınız bu duygunun altında ezilmeye devam edecektir.

Utanmanıza sebebiyet veren durumun geçmiş olmasına rağmen insanların hala sizin hakkınızda düşündükleri ve konuştukları hakkında endişe ediyor olabilirsiniz. Kendinizde hissettiğiniz yetersiz olma duygusu utanma hissinizi tetikliyor olabilir ve bu gördüğünüz rüyanın temelini oluşturuyor olabilir.

Rüyada Utanmak Ne Anlama Gelir

Rüyada toplum önünde utanmak, topluluk önünde haksızlığa uğramış ya da uğrayacak olduğunuzunum uyarıcı haberini taşımaktadır. Haksız yere tepki görebilir, anlatmak istediğiniz şey ile karşı tarafın anladığı çok farklı olabilir ve bu sebeple tepki görebilirsiniz. Kendinizi ifade etmekte zorlanacak ve bu olumsuz durumu tersine çevirmekte zorlanacaksınız.

Toplum üzerindeki imajınız uzunca bir süre olumsuz olabilir ve bu durum sizde uzunca bir süre özgüven eksikliği hissetmenize sebep olabilir. Kendinizi toparlamalı ve doğru şekilde ifade edebilmek için farklı iletişim kanallarını kullanma yoluna başvurmalısınız. Kendinizi kanıtlamanız zor ve uzun bir zaman alacak fakat sonunda başarılı olacaktır.

Rüyada Ailenizin Önünde Utanmak

Rüyada ailenizin önünde utanmak, ailenizi utandıracak hareketler sergilemeniz söz konusu olacak anlamına gelmektedir. Yaptığınız ya da yapacağınız bir takım ahlak kurallarına aykırı hareketler sadece sizi değil tüm ailenizi de olumsuz yönden etkileyebilir ve tüm ailenin toplum karşısında utanmasına sebebiyet verebilir.

Şu an bulunduğunuz mahalleyi ya da şehri terk etme yoluna gidebilirsiniz. Bununla birlikte siz ailenizden ayrılmak isteyebilir ve yaptığınız yüz kızartıcı olay için tek başınıza göğüs germek isteyebilirsiniz. Kendinizle birlikte ailenizin de el alem ne der bakış açısını etkisiz hale getirmeniz gerekmektedir. Yoksa uzun süre etkisinde çıkamayabilirsiniz.


Rüyada Sevdiğiniz Bir Kişi Önünde Utanmak

Rüyada sevdiğiniz bir kişi önünde utanmak, gerçek hayatta size çok yakın olan birisine karşı istemeden yapmış olduğunuz olumsuz bir tavrın ya da eylemin üzüntüsünü yaşadığınız anlamına gelmektedir. Gerçek hayatta yaptığınız bu davranışın neticesinde karşı taraftan özür dileme fırsatı elde edememiş olabilirsiniz ve bu durum sizde üzüntüye sebebiyet vermiş olabilir.

Rüyada İş Yerinde Utanmak

İş yerinde utanmak, iç çevrenizdeki arkadaşlarınız tarafından kandırılacağınız ve bu sebeple yanlışlıklar yapacağınız anlamına gelmektedir. Bu yapacağınız hatalar sizden kaynaklı olmasa bile gerçeği itiraf etmekten çekinebilir ve sebebinin arkadaşlarınız olduğunu söylemek istemeyebilirsiniz.

Bu durum size iş ortamında büyük zarar verecek ve patronlarınıza karşı güveninizin yitirilmesine neden olacaktır. Telafi etme yoluna gitmezseniz eğer geri dönüşü olmayan bir durumla karşılaşabilir iş değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.