Rüyada Umreye Gitmek

Rüyada umreye gittiğini görmek, rüyayı gören kişi için genellikle hayırlı bir habere yorumlanır.Kişinin yakın çevresini mutlu edecek, sevindirecek iyi bir olayın yaşanması ile tabir edilir. Kişinin Allah katında hayırlı olan işler yapacağını, hayırla, ahlaklı, edepli, iman dolu vicdanlı insan olmasına delalettir. Bu rüya haram yememeye, alnının teriyle çalışmaya, güzel haberlere alamet eder.

Rüyanızda umreye gittiğinizi görüyorsanız hakkın yolunda güzel işler yapacağınızı şerden kötü olan yollarda girmeyeceğinizi gösterir. Dine olan görevlerinizi hiçbir zaman aksatmadan yerinize getireceğinizi tabir eder. Genelde rüyada umreye gitmek, iyi niyetlerin, yürüdüğü yoldan, başladığı ticaretten ve ya işten karla ve temiz kazançla sonuçlanacağı ortaya çıkar. Rüyanın sabini çok çalıştığı sürece mutlaka karşılığını alacaktır.Rüyada Umreye Gitmek Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda Kâbe’yi görmek, insanın bunca zamandır monoton süren hayatının bile getiremeyeceği kadar değişmeye güzelleşmeye başlamasını, maddi, manevi olarak yükseleceğini gösterir.

Eğer ki rüyanızda şeytan taşladığınızı görüyorsanız bu sizin hak ve vicdan sahibi olduğunuzu gösterir.  Bir olayda haksızlığa uğrayacağınızı ya da yakın çevrenizde haksızlığa uğrayan taraf için ayaklanacağınızı, o kişinin hakkını savunacağınızı gösterir.

Rüyada Kur’an dinlediğinizi görmek ise bunca zaman yaşanmış sağlık problemlerinin geride kalacağını sembolize eder. Yine, birikmiş borçları, kişinin dert olarak gördüğü her şeyi unutturacak güzel haberler alacağına ya da güzel şeyler yaşayacağı anlamına gelir.Rüyanızda eşiyle birlikte umreye gitmek, Allah katında hayırlı bir evlilik yapılacağını alamet eder. Eşin Islami kurallara uygun yaşayan, her işe duasıyla başlayıp duasıyla bitiren. Çevresine, yaşça büyüklerine saygı duyan bir eş ile birlikte olacağını rivayet edilir. Bu rüya, kendisinin hangi iş alanına yönelirse yönelsin ömrünün sonuna kadar destek vereceğini gösterir.

Rüyada bir arkadaşınızla birlikte umreye gittiğinizi görmek, hak yolundan ayrılmamış, derdi olanın derdine çare olmuş, hayır işleri yapmış kimsedir. Rüyayı gören kişi tanımadığı birçok insan hayır duası alıyordur. Bu kişilerin duaları yaptığı işlerin sevapları sayesinde bir gün bile zor gün görmeden, hasta olmadan güzel bir hayat süreceğini gösterir. Hak yolundan ayrılmamış mümin insanların gördüğü rüyadır. Kişinin gelecekte yaptığı seçimler ona birçok kez hayırlı iş kapıları açacaktır. Karşısına çıkacak kişilerde onun gibi hak yolundan ayrılmamış insanlar olacaktır.