Rüyada Uçmak

Rüyada uçmak genel olarak rüya içerisindeki imgelerin ışığında farklı olarak tabir edilir.


Ancak uçtuğunu görmek genellikle olumlu yorumlanır. Bu rüya büyük beklenti içerisinde olduğunuzu simgeler. Ancak uçtuktan sonra iniş esnasında sorunlar yaşadığını görmek ise bazı olumsuzluklara işaret eder.

Rüyada Süpermen gibi uçtuğunu görmek duygularınızın ve kendinize olan güveninizin tavan yaptığına yorumlanır. Ne kadar yüksekten uçuyor iseniz güveniniz de o kadar yüksek demektir. Yine bu rüya içerisinde hissettikleriniz önemli rol oynar.

Uçtuğunuz esnada;

  • Nasıl hissediyordunuz?
  • Neredeydiniz?
  • Hangi sebeple uçuyordunuz?
  • Uçtuğunuz esnada bir noktada durdunuz mu?
  • Uçmadan önceki olayları hatırlıyor musunuz?
  • Nereye ve nasıl iniş yaptınız?
  • Yanınızda birileri var mıydı? Yukarıya mı aşağıya doğru mu uçuyordunuz?

Rüyada Uçmak Ne Anlama Gelir

Rüyada uçmak hayatınızdaki olayların bir yansımasıdır. Bu rüya iç dünyanızda olan duygusal kabarmaları simgeliyor olailir. Tüm insanların ve hayatın üzerinde uçtuğunu görmek duygusal olarak çok yükseklerde olduğunuzu anlatır. Freud’a göre uçmak cinsel iştahın bir yansımasıdır. Bu döneminizde isteğinizde artışlar olabilir.

Yine gerçek dünyada sizi nelerin harekete geçirerek heyecanlandırdığını gözlemlemelisiniz. Bu bir ilişki ya da işyerindeki hırsınız olabilir. Yine geçmişte yaşayamadığınız özgürlüklere kavuşmuş olabileceğinizi de simgeler bu rüya. Hiçbir zorlukla karşılaşmadan uçtuğunu görmek oldukça olumlu yorumlanır.

Ancak uçarken zorlanmak ya da engellenmek ise tam tersi bir yoruma sahiptir. Bu rüyada birinin sizi durdurması ya da inişte zorluk yaşamanız hayatınızda yaşadığınız zorlukları simgeler. Yine size engel olan kimseler bu şekillerde rüyanıza girebilir. Bu nedenle rüyanızdaki kimseyi hatırlamak önemlidir.Tek başına uçtuğunu ancak zorlandığını görmek ise kendinize olan güveninizde azalmalar olduğunu işaret eder. Bu rüya motivasyonunuzun düştüğü anlamını da taşımaktadir. Bu rüyada size engel olan her ne ise gerçek hayatta onu durdurmanız gerekiyor.

Rüyada uçmaktan korktuğunu görmek ise kontrolü kaybetmek istemediğinize işarettir. Yine hayatınızda daha fazla denge aradığınıza delalettir. Bir sonraki adımı atmaktan çekindiğinizi gösterir.

Yine geçmişinizi unutamadığınız ve bu durumun gelecek kararlarınızı etkilediğine tabir olunur. Bu rüya kendinize olan güvenin sarsıldığını ve ulaşabileceğiniz noktaların altında olduğunuzu fark etmeyi anlatır.

Rüyada Uçakla Uçmak

Bir uçak içerisinde uçtuğunu görmek eğlenmek istediğinizi ancak bu isteğinize rağmen bazı engellerle karşılaştığınızı anlatır. Rüyada uçtuğunuz yön de önem taşır. Bulutlara doğru mu uçuyordunuz yoksa aşağılara doğru mu? Belki de geriye doğru uçuyordunuz.

Yukarı yönlü yapılan uçuş duygusal olarak üst noktalara çıkmayı ve kendine güveni simgeler. Aşağı yönde yaptığınız uçma eylemi ise duygu ve heyecan olarak düşüş yaşadığınızı simgeler. Yere oldukça yakın bir irtifada uçmak hayattaki kararlılığınızı simgelemektedir. Geriye doğru uçtuğunu görmek ise geçmişe doğru yaptığınız duygusal yolculukları ve eskiyi özlediğinizi gösterir.