Rüyada Tırnak

Rüyada tırnak, öz değer, güven, başarılar ve kendi imajınız hakkında düşünce ve hisleri temsil eder.Rüyada gördüğünüz tırnakların durumu kendiniz hakkında ne kadar olumlu ya da olumsuz hissettiğinizi göstermektedir. Bununla birlikte bu rüya savunma anlamına gelir. Tırnakların uzunluğu, rengi, durumu ve temizliğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Rüyada Ojeli Tırnak

Rüyada ojeli tırnak, yeteneklerinizle ilgili kendinizin değer ve önem düzeyinizin arttığını göstermektedir. Olumsuz olarak kibirleneceğiniz konusunda da uyarıcı anlam içermektedir. Cazibenizi parlatıyor olabilirsiniz.

Rüyada Kırılmış Tırnak

Rüyada kırılmış tırnak, yeteneklerinize, öz değerinize veya imajınıza karşı yaşadığınız geçici güven kaybına yorumlanmaktadır. Kendinize güvenen bir imajı yeniden kurmak için tatsız bir bekleyiş içerisine girebilirsiniz. Hissettiğiniz bu güvensizlik size uzun bir süre kendi istediğiniz doğrultusunda değil de çevrenizdekilerin direktifleriyle hareket etmenize sebebiyet vermiş olabilir. Bu durumu yıkmanız tamamen sizin elinizde olup, bir an önce kendinize güveninizi kazanmanız gerekmektedir.

Rüyada Çok Uzamış Tırnak

Rüyada çok uzamış tırnak, ihmal ettiğiniz birini ya da kendinizdeki kişisel konuları temsil eder. Etrafta kimse olmadan kendinizi rahat hissederek halletmeniz gereken kişisel bir meseleniz olabilir ve bu durumu kimse anlamadan temizlemek isteyebilirsiniz.

Bununla birlikte bu rüya bir konu hakkında ellerinizi bulaştırmamak isteğinizi de ifade etmektedir. Ellerinizi kirletmek konusunda isteksiz olabilir ve harekete geçmek istemeyebilirsiniz.

Rüyada Çok Kısa Kesilmiş Tırnak

Rüyada çok kısa kesilmiş tırnak, hayatınızda yitirdiğiniz bir şeyleri geri alacaksınız anlamına gelmektedir. Fakat bu durumla birlikte tamamen dürüst olamadığınıza da yorumlanmaktadır. İstediğinizi elde etmek için yapmamanız gereken birçok şeyi yapabilir, gözünüzü tamamen karartarak insanları şaşkınlığa uğratabilirsiniz.


Rüyada Kopmuş Tırnak

Rüyada kopmuş tırnak, savunmasız hissettiğiniz anlamına gelmektedir. Bununla birlikte bilinçsizce yaptığınız hareketler tüm gözlerin üzerinize çevrilmesine sebep olmaktadır. Bu durum sizi daha fazla strese sokacak ve savunmasız olduğunuz hissinizi arttıracaktır.

Rüyada Takma Tırnak

Rüyada takma tırnak, dürüst olmayan bir şekilde hareket ettiğiniz anlamına gelmektedir. Başkalarının sahip olduğu şeylere imrenebilirsiniz ve bu sebeple arsızca onların sahip olduklarına uzanmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte gösterişli takma tırnak görürseniz eğer, olumsuz anlamda cazibenizi kullanacağınız yönünde uyarıcı anlam içermektedir. Sonuçları sahip olmak istediğinizden çok farklı olabilir ve yaptıklarınızdan utanabilirsiniz.

Rüyada Kirli Tırnak

Rüyada kirşi tırnak, düşük öz değer duygunuza işaret etmektedir. Başkaları kadar iyi olmadığınızı düşünüyor ve üzülüyor olabilirsiniz. Aynı zamanda bu rüya hayatınızın önemli bölümlerinde ihmal edildiğiniz anlamına da gelmektedir. Bilinçaltınızda temiz bir ev, temiz duygular istediğinize işaret etmektedir. Ayrıca da gizlediğiniz sırlarınız olabilir ve bunların keşfedilmesinden korkmakla birlikte suçluluk duygunuza da yorumlanmaktadır.

Rüyada Sivri Tırnak

Rüyada sivri tırnak, sizi veya başkalarını korkutan, saygılı davranmamakla birlikte güç gösterisinde bulunmak isteyen birine işaret etmektedir. Bununla birlikte sizden istenen fakat yapmak istemediğiniz bir şeyi değiştirmek konusunda saldırgan ve iddialı bir tutum sergileyebilirsiniz.