Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada tavuk görmek, kişinin hayatının mutlu ve güzel geçeceğine işarettir.Aynı zamanda mantıksız hareket eden ve konuşan bir kadına işaret ederken, bir yardımcıyı da simgeler. Bazen de neşeli, hayat dolu, yaşama sevinci olan bir kadın manası taşır. Rüyada tavuğun dua ettiğini görmek hastalıklara, ölümlere, kötü olaylara ve kabadayıların, serserilerin başa geçmesi anlamına gelir. Yine rüyada tavuk görmek, rüya sahibinin üzüleceği ve kafasına takacağı olayların yaşanacağına, ancak geçici olacağına işaret eder. Rüyada birden fazla tavuk görmek, terbiye yoksunu kadınlara işarettir.

Bazen de rüyada tavuk görmek, sağlıklı kişi için sağlık sorunu yaşayacağına, illet bir hastalıkla uğraşan kişi içinse şifa bulmaya alamettir. Evlenmemiş bir kimse için rüyada tavuk görmek, nikah ya da bir gayrimenkul sahibi olmak anlamına gelmektedir. Tavuk kanı akıtmak, bir kadınla cinsel ilişkide bulunmaya işarettir.

Kadının tavuk kanı akıtması misafire yorulur. Tavuk eti şifaya, kafası ve yelesi mala, siyah tavuk bekar bayana, beyaz tavuk hayırlı bir kadına, toplu gezinen yahut çöplükte görülen tavuklar ahlaksız kadınlara, tavuğun ezan okuması hayırsızlık, ölüm ve şerre ya da ayak takımının söz sahibi olmasına, tavuğun yumurtladığını görmek bir çocuğunun olmasına işarettir.


Rüyada Tavuk Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tavuk görmek, aile yaşamınızın güzel ve düzenli olacağına mutlu günler geçireceğinize tabir olunur. Küçük tavuklar veya civcivler, iş yaşamında başarılı olacağına delalettir. Rüyada tavuk yemek bencilliği simgeler. Kümes dolusu tavuk kadınlar için ve evliler için büyük bolluk, zenginliktir. Kuluçkaya yatmış tavuk, evli kadınlar için çocuk demektir.

Tavuk eti ve tüyü, mal ve nimettir. Bir tavuğu kestiğini gören, genç bir kızla nikahlanır. Bir piliç kestiğini görenin hizmetçisinin çocuklarının başlarına bir felaket gelir. Rüyada siyah tavuk görmek, daha hayırlıdır. Evine bir tavuk girip orada yumurtladığını görmek, güzel bir kadından mal elde edeceğine işarettir.

Bir tavuk boğazladığını gören kimse evlenir. Tavuk avladığını gören kimse hazmı kolay olan helal rızka nail olur. Tavuk etini yediğini gören kimse mal elde eder. Bir kimse rüyada tavuğu evinde ötüyor görse, o kimse belalı, isyankar ve yalan söyleyen birisi olduğuna işaret eder. Rüyada siyah tavuk görmek evlenmemiş olan bir bayana işaret eder. Beyaz tavuk görmek ise güzel huylu, ahlaklı ve güzel sözlü bir kadına işaret eder. Yani hayırlı olan bir kısmettir.


Rüyada Tavuk Kesmek

Rüyada tavuk kesmek evliliktir. Rüyasında tavuk kestiğini gören kişinin yaşça küçük biriyle evlenecektir. Rüyada tavuk yemek ise bencil, kendisinden başkasını düşünmeyen bir kişiyi simgeler.

Rüyada tavuk eti görmek kazanç, bereket, mal, bolluk ve zenginlik manası taşır. Rüyada civciv görmek hayra yorulur. Kişinin mesleğinde gelişeceğine, yükseleceğine ve işlerinin açılacağına delalettir. Rüyada tavuğun kuluçkaya yattığını görmek, evli kişiler için çocuk sahibi olmaya, evli olmayan kişiler içinse hayırlı kısmetlerle karşılaşmaya tabir olunur.

Rüyada Tavuk Pişirmek

Çalışma hayatında yeni bir işe girileceğine, bu işte büyük bir yükselme göstereceğine, yapılan hataların telafi edileceğine, gidilen yolda büyük başarılar kazanılacağına, sevilen bir kişi ile yapılacak bir tartışmanın tatlıya bağlanacağına ve çok yakın bir zamanda hayırlı bir kişi ile evlenileceğine delalet eder.

Rüyada tavuk pişirip yemek, güzel bir haber alınacağına, bu haberin ardından uzun zamandan beri gerçekleştirilemeyen bir çalışmanın hayata geçirileceğine, zorlukların ve sıkıntıların ortadan kaldırılacağına ve işlerin yoluna gireceğine delalettir.


Rüyada Tavuk Yumurtası Görmek

Rüyayı gören kişinin, yeni bir hayata başlayacağına, hamlelerinin ardından büyük başarılar kazanacağına, sıkıntılarından ve sorunlarından, alacağı destek sayesinde kurtulacağına, rakiplerini kazanılan başarılar sayesinde üzüntüye uğratacağına, sağlık sorunlarının tedavi edileceğine ve sevilen bir kişi ile yaşanan bir tartışmanın tatlıya bağlanacağına yorulur. İşsiz ise iş bulacağına delalettir.

Rüyada tavuk yumurtası yemek, aile bireyleri ile birlikte büyük bir işe girişileceği, bu işte çok akıllıca ve doğru adımların atılması sayesinde yüklü miktarda kazanç sağlanacağı, sosyal hayatında sevilen bir kişi olunacağı ve rahat bir hayata sahip olunacağı manalarına gelir.

Rüyada Tavuk Saldırması

İşlerin yaşanacak kötü ve talihsiz olaylardan dolayı çok sıkıntılı bir hal alacağına, kurulmuş bir ortaklığın dedikoducu ve ara bozucu bir kadın yüzünden bozulacağına, maddi olarak sıkıntılar yaşanacağına, aile içinde eşlerin sürekli tartışma yaşayacağına, söylenen kötü sözler yüzünden kardeşlerin arasının açılacağına ve bir rahatsızlık yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada tavuğun saldırması sonucu yaralanmak, yapılan yanlış bir evlilikten çok pişman olunacağına, anne baba sözünün dinlenmemesinden dolayı birçok hata yapılacağına, pek çok fırsatın kaçırılacağına, aksiliklerin birbiri ardına yaşanacağına ve sorunların üst üste geleceğine işaret eder.


Rüyada Tavuk ve Civciv Görmek

Rüya sahibinin, başarılı olacağına, bol kazanç elde edeceğine, sevdiği kişilerle hayal ettiği bir işi gerçekleştireceğine, uzun bir zamandan beri üzerinde düşünülen ve çalışılan bir projenin hayata geçirileceğine ve yaşanan tatsız durumların düzeleceğine tabir edilir.

Rüyada tavuk ve civciv almak, kardeşlerden birinin yaptığı işe verilecek destek sayesinde birlikte çok iyi noktalara gelineceğine, aile bireyleri için bazı yardımlarda bulunulacağına, sorunların bu sayede çözüme kavuşacağına, tatsız geçen bir dönemin düzeleceğine ve mutlu olunacağına işaret eder.

Rüyada Tavuk Kanı Görmek

Kişi, kendisini çok büyük sıkıntılara sokan bir durumdan kurtulmak için bazı adımlar atacak, bu adımların ardından çok sevdiği bir kişi ile kendi işini kurma ve yeni bir işe girme yolunda bazı kararlar verecek, büyük bir hastalıkla boğuşan bir kişiye yardımda bulunacak ve bu kişiden hayır duaları alacak anlamına gelir. Kötü gidiş sona erecektir.

Rüyada tavuk kanı içtiğini görmek, beklenmeyen bir sorun çıkacağına, bu yüzden çok üzüntü duyulacağına, verilen emeklerin boşa gideceğine ve  akrabalardan biri ile maddiyattan dolayı ters düşüleceğine ancak alınacak yardımla bu durumların düzeleceğine yorumlanır.

Rüyada Tavuk Taşlığı Görmek

Karşılaşılacak engellerin aşılması konusunda yardım edecek bir kişinin varlığına tabir olunur. Çıkılacak olan yolda birçok kişinin yardımının alınacağına, böylece daha rahat ve emin bir şekilde hareket edileceğine, mahkemeye taşınmış olan bir konu hakkında olumlu haber alınacağına, iş hayatında istenen bir mevkiye terfi alınacağına ve rahata erileceğine yorulur.

Rüyada tavuk taşlığı satın almak, ev halkından biri ile düşülen anlaşmazlığın tatlıya bağlanacağına, zorlukların geride kalacağına, dedikodu yapan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağına, sevilen bir kişinin düştüğü sıkıntıdan kurtulması için yardım edileceğine ve ferahlığa çıkılacağına alamettir.


Rüyada Tavuk Ayağı Görmek

Şanssızlıklar kısa zamanda sona erecek. Yaşanan bir yanlış anlaşılmanın sorun getireceğine, yakın bir arkadaşın araya girmesi sayesinde bu sorunun çözüleceğine, evlilik yolunda bir adım atılacağına, kötü bir geçmişe sahip birinin yapmak istediği kötülüğün boşa çıkacağına ve mal varlığının yaşanacak kötü bir olaydan dolayı azalacağına, ancak sıkıntıların sona ereceğine delalettir.

Rüyada cepte tavuk ayağı görmek, maddi olarak çok iyi bir duruma gelineceği, zenginliğin artacağı, sorunlu bir ilişkinin düzeltileceği, anne ve babanın moralinin bozulmasına sebep olan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağı, kendi evine sahip olunacağı ve rahat bir hayata kavuşulacağı manalarına gelir.

Rüyada Tavuk Çorbası Yapmak

Gerek hava şartlarının bozulması gerekse rüya sahibinin sağlığına gereken önemi  vermemesi yüzünden bir rahatsızlık geçirmesine, rahatsızlık yüzünden bir süre işlerden uzak durulacağına, bu sürede maddi olarak büyük bir zarara uğranacağına ve uzak bir yere bir seyahate çıkılacağına tabir olunur.

Rüyada tavuk çorbası içmek, parçası olunan bir çalışmanın büyük bir atılım sağlayacağına, değişen şartlara hızlı bir şekilde ayak uydurulacağına, yeni bir işe girileceğine, sorunlu bir işin düzeleceğine ve zor beğenen ancak iş konusundaki tecrübeleri sayesinde çok aranan bir kişi ile bir işe girileceğine işaret eder.


Rüyada Tavuk Doğurmak

Rüyayı gören kişinin, beklemediği kadar kötü ya da garip bir olayla karşılaşacağı, kendisine yardım eden kişilerle pek istemediği ve sevmediği bir iş konusunda işbirliği yapmak zorunda kalacağına, evinin kapısının her zaman sevdiği kişilere açık olduğuna ancak bazı kötü niyetli kişilerin bu durumu istismar edeceğine ve kırgınlık yaşanacağına alamettir.

Rüyada tavuk doğuran birini görmek, çok kötü bir olay yaşanacağına, bu olay yüzünden bazı kişilerle karşı karşıya gelineceğine, resmi bir kurumdan gelecek bir para cezası ile sıkıntıya düşüleceğine ve istenmeyen bir kişinin misafir olarak haneye geleceğine ve çok üzüntü duyulacağına işarettir.

Rüyada Tavuk Boku Temizlemek

İş hayatında yapılan çalışmaların ve gerçekleştirilen projelerin maddi açıdan getirisi kadar sıkıntılarının da göğüsleneceğine, bu sayede herkesin takdirinin toplanacağına, çok sevilen bir kişi olunacağına ve rahatsızlık verecek bir durumun yaşanmasının önüne geçileceğine tabir edilir. Uzun zamandan beri yaşanan işsizlik sona erer.

Rüyada tavuk boku temizleyen birini görmek, çalışma hayatında çok sorun yaratan bir olay yaşanacağına, bu olayın ardından bazı rakiplerin sevineceğine, zararlı bir alışkanlıkla boğuşulacak bir döneme girileceğine ve atılan adımların sıkıntı getireceğine alamettir.