Rüyada Tavşan Görmek

Rüyada tavşan görmek, ahlakı bozuk bir eşe, tavşan yavruları dert, üzüntü ve yılgınlığa alamet eder.Câbir’ül Mağribi’ye göre rüyada görülen tavşan inançlı bir bayanı simgeler. Rüyada tavşanın öldüğünü görmek, eşi ile alakalı bir durumdan dolayı başı belaya girer. Bir tavşanla konuştuğunu gören kişi, herkesi şaşırtacak bir kadın ile ilişki yaşar.

Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a) yorumuna göre rüyada tavşan görmek, kişinini eşini simgeler, rüyada tavşan tutmak ise bekar için evlenmeye işarettir. Rüyada tavşanı kestiğini görmek ise eşinden ayrılmaya alamet eder.

Rüyada Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir?

El-Sâlimi (r.a) ye göre rüyada tavşan görmek hayra alamet değildir. Tavşan kestiğini görmek, evleneceği kişinin örü kısa olacak manası taşır.

Bir kişi tavşanının öldüğünü görürse, hanımı ya da ailesi sebebiyle bir belaya uğrar. Rüyada beyaz renkli bir tavşan görmek, dindar, hoşgörülü, güler yüzlü ve yumuşak huylu bir kadına delalet ederken tavşan tutmak, evlenmeye alamettir. Tavşanın etinden, derisinden bir miktar aldığını gören kişi, hanımı tarafından bir iyilik görür.

Tavşan siyah renkli ve çok sevimsiz ise, kötü huylu, kavgacı, anlayışsız ve kıskanç bir kadına tabir olunur. Rüyada tavşan görmek, zaferi simgeler, iş hayatındaki başarılara ve mutluluğa işaret eder. Rüyasında tavşan gören kişinin özel hayatı da hep yolunda gidecek demektir.Yine rüyada tavşan görmek, aynı zamanda kadınla ifade edilir ve kız arkadaş, sevgili, nişanlı ya da eş olarak tabir edilir. Tavşan tüyü veya postu; az miktarda mal ile tabir olunur. Tavşan izlemek; macera peşinde koşmaya işarettir.

Rüyada Tavşanın Ölmesi

Rüyada bir kimsenin tavşanının ölmesi çocuğunun hastalanmasına, bir derde düşmesine alamet eder. Rüyada tavşanla konuştuğunu gören kişi, toplumdan dışlanmış, kötü huylu bir kadınla tanışarak ilişki yaşar.

Rüyada çok hızlı koşan bir tavşan görmek ise, kimsenin rüya sahibinin bir sırrı olacağını ve bunu herkesten gizlemeye çalışacağına alamet eder. Bir kişi rüyasında tavşan yakalarsa ya da avlarsa, rüyayı gören kişi iyi huylu, güzel biriyle evlilik yapar.Rüyada tavşan yemek, tavşan satmak ya da tavşan satın almak, rüyayı gören kişinin önemsiz ve çabuk atlatabileceği bir sağlık problem yaşayacağına tabir edilir. Rüyada çok tatlı, sevimli bir tavşan görmek, arkadaşa ya da bir tanıdığa alamettir. Rüyada tavşan okşadığını ya da onu kucağına alarak sevdiğini gören kişi tanıdık bir kimseye bir konuda destek olacak, arkasında duracaktır.