Rüyada Taşınmak

Rüyada taşınmak, ev taşımak, kişinin bulunduğu yerden bir başka yere intikal etmesi alimlerce birkaç şekilde yorumlanmıştır.Aşağıda rüyada taşınmakla ilgili yorumları bulabilirsiniz. Rüyalar kimilerince gün içerisinde düşündüklerimizin bir tezahürü olsa da kimi alimlerce gelecekten haber almanın yollarından biridir.

Geçmişten bugüne kadar pek çok hükümdar, alim, bilim insanı ve sanatçı rüyalara danışarak işlerini görmüş, gördükleri rüyaların yorumlarına göre amel etmişlerdir. Rüyada yeşil görmek, su görmek hayra yorulurken bazı hayvanlar, renkler ve nesnelerde olumsuz olarak değerlendirilmiştir.

Rüyada Taşınmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ruh hali:

Bu rüyada ve tüm rüyalarda en önemli husus kişinin kendini nasıl hissettiğidir. Taşınırken kendini gözü yaşlı, mutsuz, bulunduğu ortamdan isteksizce ayrılırken gören, uyandığında sıkıntı duyan kimse istenmeyen ayrılıklara işaret eder.

Bu rüya, aniden işten çıkarılmalara ve eş dost ile yaşanacak tartışmalara karşı dikkatli olmalıdır. Ancak kendini bulunduğu sıkıntılı ortamdan mutlu bir şekilde ayrılırken gören kimse güzel bir yaşama adım atmak üzere olduğunu idrak etmelidir. Yine geleceğinde güzel günlerin onu beklediğini düşünmelidir.

Başarı, olumsuzlukların sona ermesi:

Pek çok alim rüyada taşınmayı hayırlı rüyalardan kabul etmişlerdir. Kişinin bulunduğu yerden bir başka yere taşınması hakkında büyük başarı, uzun süredir beklenen bir şeyin olumlu sonuçlanacağına delalet eder.

Yine bu rüya sürüncemede kalan işlerin tamamlanacağı gibi yorumlarda bulunmuşlardır. Uzun süren hastalıktan kurtulma, sağlıklı ve mutlu bir ömre kavuşma anlamına gelir. Hakeza bu rüya sıkıntıların sona ermesi, sabırla beklenen bir şeyin gerçekleşmesi gibi yorumlar da mevcuttur.

Yaşamda dönüm noktası:

Bazı alimlere göre ise taşınmak, kişinin o yaşına dek yaşadığı tüm yaşantının bir anda büyük bir değişime uğrayacağına rivayet edilir. Yine bulunduğu iş, arkadaş veya aile ortamından uzaklaşıp tamamen yeni bir yaşama doğru yelken açacağı anlamına gelmektedir. Bu değişim genellikle kariyer ile özdeşleştirilir. Kişinin mesleğinden bambaşka bir alana yönelmesine alamet eder. Belki de hep hayalini kurduğu ve asıl istediği işi yapmaya başlaması, bunda da başarılı olması gibi manalara gelmektedir.Ayrıca, taşınmak bekarlar için evlenmeye, çocuksuz evliler için çocuk sahibi olmaya, işsizler için iş bulmaya işaret eder. Yani genel manası ile ele alınacak olursa taşınmak, kişinin o yaşına dek sürdürdüğü yaşantısından bir başka yaşantıya geçmesi anlamına gelir. Bu rüya yaşamında bir döngünün tamamlanması ve yeni bir dönemin onu bekliyor olması manasındadır.