Rüyada Şeytan Görmek

Rüyada şeytan görmek  kendinizin veya benliğinizin olumsuz bir yönünü temsil edebilir ve görmemeyi seçtiğiniz, reddettiğiniz veya farkında olmadığınız yönleri işaret edebilir.Ya da olumsuz bir bakış açısını gösterebilir. Rüyada şeytan görmek uğursuzluk ve şanssızlık olarak kabul edilir. Rüyada şeytan görmek rüyayı gören kişinin aldatılacağını kem gözlü insanların nazarına uğrayacağını alamet eder.

Rüyada şeytan görmek aynı zamanda rüya sahibinin arkasından dedikodusunu yapan, onu çirkin olayların içine çekmeye çalışan kişiye tabir olunur. Adını kirletmenin, dolayısıyla da itibarını zedelemenin ve önünü tıkamanın planlarını yapan birileri olduğu anlamına gelir.

Şeytanı öldürdüğünü görmek, rüyayı gören kişinin art niyetli, arsız, yüzsüz ve de tehlikeli kişilerden kurtulmasına yorulur. Bu sayede çok rahatlayacağına, hafifleyeceğine, şifa, mutluluk ve huzur bulacağına alamet eder. Düşmanları ve rakipleri yenmenin yollarını ve fırsatlarını bulmaya alamet eder.

Rüyada şeytanın sizi ele geçirdiğini görmek bir durumda hiçbir kontrole sahip olmadığınızı anlatır. Olumsuz düşüncelerinizi ve hareketlerinizi bu şeytani karaktere yansıtıyor olabilirsiniz, çünkü mevcut durumda elinizden birşey gelmiyor olabilir. Şeytanı kandırmak yalan söylemeye delalet eder . Ya da bildiğiniz birinin size yalan söyledigini işaret eder.

Rüyada Şeytan Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada şeytani dövmek, rüyayı gören kişinin başarılarını ve mutluluğunu bir türlü hazmedemeyen kimselerden uzaklaşacağına yorulur. Onları hayatından geri dönüşü olmadan  çıkartacağına böylece eskisinden de başarılı ve mutlu olacağına tabir edilir.

Şeytanı yendiğini gören kişinin kötü duygu ve düşüncelerinden, hoş olmayan alışkanlıklarından ve günahlarından kurtulacağına tabir edilir. İnanç ve ahlak olarak güzelleşeceğine ve de olgunlaşacağına alamet eder.

Rüyada şeytandan korkmak, rüyayı gören kişinin tekin olmayan insanlardan hep korktuğuna delalettir. Yine bu rüya onlardan uzak durmaya ve korunmaya özen gösterdiğine bu nedenle mümkün mertebe kendi halinde yaşamaya çalıştığını anlatır. Ayrıca kimseye uymadığına işaret eder.

Rüyada iblis olduğunu görmek, rüyayı gören kişinin egolarına ve nefsine yenik düşüp doğru yoldan sapacağına alamet eder. Hem günahkar olma hem de kazalara ve belalara yakın durma durumuyla karşı karşıya kalacağına işarettir. Daha önce hiç meyil etmediği kötü işlere girişeceğine rivayet edilir.

Yine hak yolundan ayrılmaya tabir edilir. Rüya sahibinin daha sonradan hatırlamak istemeyeceği bir takım yanlışlara düşeceği şeklinde yorumlanır.