Rüyada Savunmak

Rüyada savunmak isteklerinize sadık kalacağınıza ve çıkarlarınıza ters düşse de doğru yoldan sapmayacağınıza tabir edilir.Bu rüya arkadaşlarına verdiğiniz sözlere sadık olduğunuz anlamına gelir.

Rüyada Savunmak Ne Anlama Gelir

Rüyada savunmak, savunmak korunmamın bir ölçüsüdür ve bir rüyada görüldüğü takdirde, bir arkadaşınızın olumsuz bir davranışınıza dikkat etmeniz gerektiğine işaret etmektedir. Ayrıca, arzularınızın ve beklentilerinizin aldatılacağına da yorumlanabilmektedir.

Rüyada Kendinizi Savunurken Görmek

Rüyada kendinizi savunurken görmek, gerçek hayatta eylem ve arzularınızı haklı gösterme ihtiyacınızı simgeler. Savunmanın iki anlamı vardır: yasaklama ve koruma. Kendinizi savunmak ve başkasını savunmak farklı anlamlar taşımaktadır. Bu nedenle yorum önem arz etmektedir. Rüyada herhangi biriyle çatışma halindeyseniz ve tehdit edildiğiniz için kendinizi kurtarmaya ve savunmaya çalışıyorsanız bu gerçek hayatta eylemlerinizi haklı çıkarmaya çalıştığınızı gösterir.

Rüyada Bir Avukat Tarafından Savunulmak

Rüyada bir avukat tarafından savunulmak, kaybedilen güvenin sembolüdür. Savunma avukatı, bir ebeveynin veya yakın bir akrabanızın sizi baltaladığını ve size yeterince iyi olmadığınızı hissettirdiğini gösterir. Bu durum kendinizi sürekli eksik hissetmenize ve başarısız olmanıza sebebiyet vermektedir.

Rüyada Bir Kadının Şerefini Savunması

Rüyada bir kadının şerefini savunması, güvensiz ve öngörülemeyen kişilik özelliklerini özelliklerine işaret eder. Kendinizi başarısız ve savunma konusunda yetersiz hissetmenize yorumlanmaktadır. Sürekli ilgi ve bakıma muhtaç hissediyor, eş dostunuzun sürekli sizin iyiliği için çalışmasını istiyorsunuz. Size fayda sağlamayan birisini ise hiç düşünmeden hayatınızdan çıkarma potansiyeline sahipsiniz.


Rüyada Bir Kraliçenin Veya Kralın Onurunu Savunmak

Rüyada bir kraliçenin veya kralın onurunu savunmak, şiddet duygularına atıfta bulunur. Gerçek hayatta kendinizce ilahlaştırdığınız biri olabilir ve gereksiz yere o kişiyi savunmaya geçebilirsiniz. Bu kişinin büyük ihtimal sizin korunmanızdan bile haberi olmayacaktır. Siz tükettiğiniz enerjiyle kalacak ve bu durumda hiçbir fayda sağlayamayacaksınız.

Sevdiklerinizi Yanlış Olan Suçlamalara Karşı Korumak

Sevdiklerinizi yanlış olan suçlamalara karşı korumak, aile üyelerinizle ve yakın arkadaşlarınızla özgürce iletişim kuramayacaksınız anlamına gelmektedir. Onları korumaya ihtiyaç duyuyorsunuz bu yüzden rüya içinde kendinizi savunmacı ve koruyucu olarak görüyorsunuz.

Ancak gerçek hayatta durum çok daha farklı. Ailenizin yaklaşımı ve bakış açısı çok farklı. Siz sorun karşısında daha derin ve anlamlı düşünürken ailenizin bu durumu çok yüzeysel ve basit gördüğü apaçıktır.

Rüyada Kendi Çocuğunuzu Savunmak

Rüyada kendi çocuğunuzu savunmak, çalışma hayatınızda daha fazla sorumluluk alacağınız anlamına gelmektedir. Savunma esnasında başarısız olursanız işinizi kaybedebilir veya kariyerinizi değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. Eğer savunma esnasında başarılı olursanız terfi alabilirsiniz ya da daha iyi bir iş bulabilirsiniz anlamına gelir. Mücadele ve savunma şekliniz isteklerinize sahip olmada aktif rol oynayacaktır.