Rüyada Şarap İçmek

Rüyada şarap içmek tek bir ifade ile tabir edilmeye olanaksızdır.Yapısı gereği geniş mecazi anlamlara sahip ve aynı zamanda tasavvufi bir sözcüktür. Fakat olumlu anlamları, olumsuz anlamlarına göre azdır. Kişinin iç huzurunun iyi olmadığı ve bir şeyler yapması gerektiğini ifade etmektedir. Hayatında daha çok kendi menfaatleri için çaba gösterdiği ve bencil olduğu bir dönemden geçtiği ifade edilir. En yaygın olan ve rüya tabiri konusuna giren ifadeleri belirtmek daha anlaşılır olacaktır.

Şarap, tasavvufi olarak Allah aşkına ulaşmanın bir anlamıdır. Tüm medeniyetlerde ise kullanılmış ve şiirsel metinlerde yer almıştır. Bu açıdan bakıldığında taşıdığı anlamlar oldukça önemlidir. Tarihi metinlerde iyi tabir edilen insanın iç huzurunu ve dinginliğini ifade etmektedir.

İnsanların içinde yaşadıkları hesaplaşmaları ve bu hesaplaşmanın insan ruhuna verdiği hisleri ifade etmek içinde kullanılmıştır. Manevi ve maddi olguları birbirinden ayıran ve iç huzura dönülmesi gerektiğini anlatan metinlerde bir köprü, bir benzetme aracı olarak yerini alır.

  • Şarap tasavvufi bir sözcüktür ve iç dünyanızı ifade eder.
  • Rüyada manevi hayat dair uzaklaşmayı sembol eder.
  • Rüya eğer ferah ve sıkıntısız bir ortamda ise kötüye işaret etmez.
  • Eğer güzel bir mekanda, rahat bir rüyada şarap içilmiş ise hastalıkların hafifleyeceği ortaya konur.

Rüyada Şarap İçmek Tabirinin Yapılmasına Yönelik Üç Anahtar

  • Şarabın dini anlamı baz alınmalıdır.
  • Rüyada ki mekan ve rüyada ki yaşanan sıkıntı ele alınmalıdır.
  • Rüya ile gerçek yaşam arasındaki bağa bakılmalıdır.

Bu açıdan değerlendirme yapıldığında, rüyanız eğer basık ortamlarda geçtiyse ve korku faktörü ön planda ise iyi şeyler söylemek mümkün değildir. Aynı zamanda stresli bir andan geçiyorsanız bu rüyalarınıza da yansımış olmalıdır.

Korku içeren bir rüya, bir kaçış sahnesi görmüş iseniz ve rüyada aynı anda şarap içtiğinizi hatırlıyorsanız yorum değişmektedir. Bu duruma uygun tarifte iç yaşantınıza bakmanız gerektiği, bu sıralar fazla dedikodu içerisinde bulunduğunuz ve kendi amaçlarınız uğruna çevreyi düşünmediğiniz ortaya çıkar.Açıklama dahilinde yaptığımız gibi mekan oldukça önemlidir. Eğer rüyadaki mekan anlattığımızın aksine ferah ve korku içermeyen, mutlu olduğunuz bir mekan olarak yer almış olabilir. Bu durumda, uzun sürmeyecek fakat kişiyi mutlu edecek gelişmelerin yaşanacağına yorulur. Hastalıkların şarabın içildiği gibi uzaklaşıp, şifa bulunacağına delalet eder.