Rüyada Para Vermek

Rüyada para vermek, verildiği amaca göre farklı anlamlar taşır. Kişi eğer bu parayı hayır niyeti ile veriyor ise kişinin hayrına ve selametine umduğuna kavuşmaya ve kolay elde edilecek kazanca delalet eder. Para vermek yardım için yapılmış ise faydalı işe ve bol kazanca delalet eder.

Yine rüyada para vermek, rüya sahibinin maddi anlamda güçleneceğine ve hayatı boyunca para yönünden sıkıntılar çekmeyeceğine işarettir. Kolaylıkla para kazanmanın yollarını bulacağına ve hayatını rahatlıklar içerisinde geçireceği şeklinde de yorumlanabilir.

Rüyada para vermek, kısmetin döneceğine ve rüya sahibin dünya nimetlerinden faydalanacağına, artık para yönünden darlığa düşmeyeceğine tabir olunur. Rüyada para vermek bereketin ve bolluğun geleceğine, rüyayı gören kişinin artık işlerinin açılacağına ve mesleki hayatta bol kazançlar getirecek işlerde bulunacağına yorumlanır.

Alın teri ile helal kazanç elde edeceğine, varlıklı ve lüks şekilde yaşamaya alamet eder. İş yaşamında şimdiye kadar gördüğü sıkıntıların kaybolacağına işarettir.

Rüyada Para Vermek Ne Anlama Gelir?

Rüyada para vermek bozuk para için, rüya sahibinin kazancında artışlar olacağına, para sıkıntılarının tamamen yok olacağına, bundan sonraki yaşamını bolluk, ferahlık içerisinde geçireceğine delalettir.

Eğer rüyada biri size para veriyorsa ve siz de parayı alıyorsanız, kolay yoldan para kazanmanın yollarını bulacağınıza, ileriki yaşamınızda para sıkıntısı çekmeyeceğinize, maddi gücünüzde artış olacağına ve kısa zaman içerisinde size yüklü bir para geleceğine işaret eder. Yalnız rüyada size verilen parayı reddetmişseniz, önünüze gelen şansları farkında olmadan tepeceğinize ve şansınızı geri çevireceğinize işarettir.

Rüyada Para Harcamak

Para harcamak, eğer gereksiz yere harcadığını görmüşse zarara uğrar. Hayırlı şeylere para harcadığını görmek, zorlukların üstesinde gelmeye ve kazanç ile bol rızka yorumlanır. Yine rüyada para harcamak, birilerini ihmal ettiğinizi veya ihmal edildiğiniz duygusu yaşadığınızı gösterebilir.

Birine para vermek, gerçek yaşamda duygusal durumunuzu yansıtır. Aşkınızın hak ettiği karşılığı alacağınızı gösterir. Rüyasında dilenciye para veren kişinin, çevresinde daima onun kötülüğünü isteyen fakat dost gibi görünen düşmanları olduğuna işarettir.

Onlar yüzünden rüya sahibi kötü durumlarla karşılaşır veya gerçek yüzünü gizleyen bu düşmanlar onu üzecek işler peşinde olurlar. Görülen dilenci, bazen de işe yaramayan ameller peşinde koşan ve doğru yoldan ayrılan bir kimsedir. Bu nedenle dilenciye para veren böyle bir adamla arkadaş olur manasına gelir.

Rüyada Para Almak

Para almak, oldukça hayırlı olan rüyalar arasında yer alır. Rüyayı gören kişiler için fayda sağlayacak ve şifa bulmasına yardımcı olacaktır. Para almak, büyük bir devlet başkanından veya büyük bir kimseden bir akıl veya nasihat almaya delalettir.

Para aldığını görmek, yardım görmeye birileri tarafından takdir edilmeye işaret eder. Parayı alan kişi, tüm problemlerini çözecek ve rahata kavuşacaktır. Hayatı güzelliklerle dolu geçecek, başarılar kazanacaktır. Rüyayı gören kişi zengin olacağını, rahat yaşayacağını bilmelidir. Bugünü de, geleceği de güzellikler içinde yaşayacaktır. Sıkıntının ardından yaşanan ferahlıkla tabir edilir.

Kağıt para almak esenlikler ve rahatlıkla yorumlanmalıdır. Yapılan işlerin kolaylaşmasına, rüya sahibinin parasal sorunun kalmayacağına tabir olunur. Kişinin endişelerden ve kuruntulardan kurtulacağını müjdeler. Alınan bozuk para ise duyacağınız laflarla açıklanmalıdır. Yolda bulunan para, kaybedeceğiniz paralara, dostlara işaret eder.

Başka birinden para almak yakınınızdan göreceğiniz desteklerle açıklanır. Aldığınız parayı sayıyorsanız, beklemediğiniz kadar çok başarılı olacağınızı müjdeler. Saydığınız parayı bitiremiyor iseniz, başladığınız işi bitiremeyeceğinizi işaret etmektedir.

Alınan para gümüşse güzel haberlerle, bakırsa sizlere şans getirecek işlerle tabir olunur. Altın para ise dedikodu, kıskançlık olarak yorumlanmalıdır. Ele geçen madeni paralar, kaçırılan fırsatların tekrar yakalanacağını haber eder. Bazı yorumculara göre işinizde yaşanacak zor durumlara ve aşk hayatınızdaki huzursuzluklara yorumlanmalıdır. Para almak paranın sahte olmasında sıkıntılar yaşanacağını anlatacaktır.

Gördüğünüz paralar bir cüzdanın içindeyse, bir yakınınızla yaşayacağınız tartışmalara yorumlanmalıdır. Kişide olan öz güven sorununu gösteren bir rüyadır. Rüyanızda paraları topluyorsanız, değişik yerlerden elde edilecek gelir olarak görülmelidir. Parayı bir kasadan almanız, toplu gelecek parayla yorumlanacaktır. Aldığınız parayı çaldıysanız, tehlikeli durumlarla karşı karşıya olduğunuzu anlamalısınız.

Rüyada Para Bulmak

Para bulmak, dostluğa ve muhabbete, rüyada yolda para bulmak, iyiliğe işarettir. Para bulmak, durumu yokken birden önünde para olduğunu görmek, ani bir değişikliğe işaret eder.

Para bulmak, rüya sahibi kişinin yaşamın da olan tatsızlıkların düzeleceğine ve güzel bir hayat süreceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin artık para yönünden maddi imkanlara kavuşacağına ve sıkıntı çekmeyeceğine delalettir.

Kazancın git gide çoğalacağına, bereketinin artacağına ve verimli bir işte çalışacağına, mesleki yaşamında ki zorlukların üstesinden geleceğine delalet etmektedir. Bu rüyayı gören kişinin para bulacağına veya yüklü bir mirasa konacağına işarettir. Artık rüya sahibi kişi yaşadığı imkansızlık ve kısmetsizliklerinin düzeleceğine, bu sayede kolay ve konforlu bir yaşam süreceğine tabir olunur.

Kağıt para bulmak, alın teri ve helal kazanç ile elde ettiği bütçenin artacağına, iş hayatında yükselmeler yaşayacağına ve artık maddi sıkıntılar görmeyeceğine delalettir. Bazı rüya yorumcuları, kim rüyasında kağıt para bulursa gerçek yaşamında da para elde edeceğine, güzel bir yaşama adım atacağı şeklinde yorumlamıştır.

Bozuk para bulmak görülen sıkıntıların ve çekilen sıkıntıların bir süre devam edeceğine ve kişinin bir takım sorunlar ile karşılaşacağına delalettir. Rüya sahibini üzecek olayların kısa zamanda gerçekleşeceğine ve bu durumdan dolayı bir takım psikolojik sorunlar ile karşılaşacağına işaret eder. Yakınlarından hiç ummayacağı tavırlar göreceğine, muhabbetin ve dostlukların biteceğine işarettir.

Demir para bulmak, tıpkı bozuk para bulmak gibi yorumlanır. Bu rüya sahibinin de kısa bir zaman içerisinde sıkıntılarının giderileceğine ve kısmetinin kapıda beklediğine, artık beklenen mutlu günlerin gelmesine az bir zaman kaldığına işaret eder.

Rüyada Para Kaybetmek

Para kaybetmek, sıkıntıya ve maddi kayıplara delalet eder. Rüyayı gören kişinin iş hayatında yapacağı büyük harcamalara ve bu harcamalardan hiçbir şekilde kar edemeyeceğine ve maddi çöküşler yaşayacağına işaret eder.

Gelecekte zorlu günlerin beklediğine ve parasal yönden yaşanacak maddi sıkıntılar olacağına delalet eder. Görülecek sıkıntıların giderilmesi için eş ve dostlardan borç isteme durumuna düşüleceğine ancak her kapıdan eli boş dönüleceğine alamet eder. Yaşanılan bu üzücü olay sonrasında rüya sahibinin çok iyi düşünme ve karar verme aşaması yaşayacağına alamettir.

Para kaybettiğini görmek, mesleki yaşamda alınacak bir takım yanlış kararlara işaret eder. Alınan bu yersiz kararlar sonucunda yaşanacak manevi ve maddi sıkıntıların kısa bir dönem devam edeceğine işaret eder. Rüya sahibinin yaşayacağı bu sıkıntıların pek fazla sürmeyeceği ve kısa süre sonrasında eski imkanlarına kavuşacağına alamet eder.

Kağıt para kaybetmek, atılacak olan büyük adımlara yorumlanır. Rüyayı gören kişinin belli bir duraklama dönemi sonrasında, mesleki hayatında ciddi kayıplar yaşayacağına alamet eder. İş hayatında yaşanacak parasal sıkıntılara ve dönüşü olmayan kayıplara tabir edilir.

Sıkıntılı günlerin sona ermesi için rüya sahibinin bir takım değişik işlerde uğraşacağına ancak bulunduğu her meslekte sorun yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin sabırsızlığına ve düşünmeden hareket ettiği şeklinde yorumlanır.

Bozuk para kaybetmek, maddi imkanlardan, imkansızlığa düşüneceğine, ancak bu olay sonrasında çeşitli tedbirlerin alınacağına ve akıllı adımlar atılacağına alamet eder. Rüya sahibi kişinin belli bir zaman içerisinde parasal kayıplar yaşayacağına ancak bu durumunu düzeltip eski yaşantısına döneceğine alamettir.

Rüyada Ölüye Para Vermek

Ölüye para verdiğini görmek, aslında stresimizin, sıkıntılarımızın dışa vuruş şeklidir. Aslında bazen ölmüş yakınlarımıza ihtiyaç duyarız. Bu yüzden rüyada ölü görebiliriz. Buradaki para esasen bizim için değerli olan bir şey anlamındadır. Önemli bir konuyu paylaşma isteğidir.

Ölüye para veren kişinin, bu rüyada gördüğü para aslında sembolik bir değerdir. Ayrıca rüyada ölüye para vermek rüya olmaktan çıkıp kabusa dönüşmüşse eğer yani düzenli olarak her gün rüyada ölüye para verdiğinizi görüyorsanız bu sizin için bir işaret olabilir.

Ayrıca böyle sürekli hale gelmiş ölüye para verme işlemi sizin sağlık problemleri çektiğinizi veya sağlık problemleriyle karşılaşacağınızı gösterir. Bu rüyayı sıklıkla gören kişilerin sağlık kontrolünden geçmeleri gerekir. Eğer tanıdığınız ölmüş birine bu parayı verdiyseniz, bu kişi sizin ziyaretinizi ve dualarınız bekliyordur.

Tanımadığınız ölmüş birine para verdiyseniz bu da sizin maneviyatı, dini, ibadeti bir kenara ittiğinizi ve basit bir hayat yaşadığınızı bir an önce kendinizi toplamanız gerektiğini gösterir. Ölüye para verdiğini gören kimsenin, paranın rengine dikkat etmesi gerekir. Ölen kişiye verdiğiniz para yeşil ise dualarınızın kabulüne ve hastalıklarınız varsa iyileşeceğinizi dalalet eder.

Eğer rüyada ölüye verdiğiniz para beyaz ise hayırlı bir evlilik yapacağınıza, verdiğiniz para siyah ise tanıdığınız birini kaybedeceğinizi işaret eder. Ölüye az miktarda bir para verdiğinizi gördüyseniz çok büyük bir borcunuz olduğunu ve bu borcun sizde hem maddi hem de manevi olarak bir çöküntü yarattığını gösterir.

Rüyanızda ölüye para verirken, bir mezarlıkta iseniz sizden dua ve hayır bekleyen yakınlarınız olduğu anlamına gelir. Ayrıca rüyanızda para verdiğiniz ölü gerçek hayatta hali hazırda yaşayan biriyse onun ömrü uzar ve varsa derdine derman olmuşsunuz anlamına gelir.

Rüyanızda ölüye para verdiğinizi görmek, baskıladığınız travmalarla yüzleşip rahatlamak, imkansız bulduğunuz hayallerinizi gerçekleştirmek, affetmek, değişmek, dönüşmek için bir sürece çağrı olabilir.

Rüyada Ölüden Para Almak

Ölüden para almak, kazanca ve gelire tabir olunur. Rüya sahibinin artık umutlarını yitirdiği ve hayır beklemediği işlerinden büyük kazançlar sağlayacağına ve parasal yönden yardım göreceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin mesleki yaşamında, yükseleceğine ve bu sayede hayal ettiği yaşama kavuşacağına tabir olunur. Görülen bu rüya, sahibine büyük gelirler ve hayırlar getirir.

Ölüden para almak, düşünülenin aksine güzel işlere rivayet eder. Sürpriz gelişmelerin olacağına ve özellikle bu gelişmelerin iş hayatında yaşanacağına işaret eder. Eğer bu rüyayı gören kişi bekâr bir erkek ise iş başvurularının olumlu sonuçlar vereceğine ve güzel bir meslek hayatı olacağına işaret eder.

İşlerini yerini oturtması ile kendine güzel bir aile hayatı kurup, mutlu bir yaşam süreceğine de işaret edilir. Eğer bu rüyayı evli bir erkek görmüş, ise hem iş hayatında hem de aile yaşantısında huzura kavuşacağına ve çekmiş olan sıkıntılarının biteceğine işaret eder.

Rüya sahibinin kısa zamanda bir hastalık ile karşılaşacağına, ancak bu hastalığın çok büyük komplikasyonları olmayacağına ve fazla uzun sürmeyeceğine işaret eder. Özellikle maddi sıkıntılar yüzünden psikolojik bir sorun ile karşılaşılacağına ve gelir getiren işle sayesinde hastalığın kısa sürede geçeceğine işaret eder.

Rüyada Para Çalmak

Para çalmak, dünyaya meyil ve iyi bir gelecektir. para çaldığını görmek, sıkıntıya düşmek ve hataya sapmak ile tabir edilebilir. Rüyasında para çalan kişi, gerçek hayatta kişileri gizlice dinleyerek sırlarını duyar. Bu rüya bazen emanete ihanet eden, kötü bir adamı simgeler.

Bu rüyayı gören kişi kendisine verilen sırları ifşa eder ve bu nedenle toplumda sevilmeyen ve saygı gösterilmeyen bir kişi olur. para çalmak, bazı alimlere göre ise kötü davranışları terk etmeye, hidayete ermeye, insanların faydasına olacak hareketlerde bulunmaya, herkes tarafından sevilmeye ve sayılmaya delalettir.

Para çalmak, yoldaşlığa yorumlanır. Tanıdığınız bir kişinin derdine ortak olacağınıza, onu dertleri ile baş başa bırakmayacağınıza ve tasalarını paylaşacağınıza rivayet eder. Görülen bu rüya ayrıca yaşanacak bir takım olaylara şahit olmaya yorumlanır.

Rüya sahibinin bilmediği bir takım gizli olayları öğreneceğine, farkında olmadan gelişen durumlara ve kendisinin önceden hiç bilmediği ve duymadığı şeyleri duyacağına, görmediklerini göreceğine işaret eder. Fakat yaşanan bu olayların rüya sahibi ile alakası olmayacağına, başka kişilerin sırlarını öğrenip onları saklayacağına yorumlanır.

Kâğıt para çalmak, bir kişinin bilincini kaybedeceğine tabir edilir. Rüya sahibinin iş hayatından veya aile hayatından bir kişinin sağlık sorunları ile karşılaşacağına yorumlanır. Ancak gelişen bu sağlık sorunlarının fiziksel değil psikolojik olacağına alamet eder.

Para çalmak ve çaldığı parayı başka birine çaldırmak hayra yorulur. Bu rüyayı gören kişinin özel bir işe gireceğine ve girmiş olduğu bu iş sayesinde yüklü miktarda paralar kazanacağına yorumlanır. Yeni taşınılacak arkadaşlara ve bu arkadaşlıklar sayesinde geniş bir çevre edileceğine yorumlanır. Rüyayı gören kişinin gerçek bir dost bulacağına ve bu dost sayesinde dertlerini ona açacağına yorumlanır.

Rüyada Bozuk Para Toplamak

Bozuk para toplamak, rüyayı gören kişinin yaşamında kavga, tartışma ile tabir edilir. Bozuk para topladığını görmek yakın çevresinde ve ya sosyal hayatında tartışmalar ya da kavgalar yaşar. Evinin içerisindeki bozuk paraları evinin dışına attığını gören bazı sıkıntılarından kurtulur.

Görülen bozuk paranın tabiri gerçek yaşamda üzülmeye, bunalmaya, kedere yorumlanmıştır. Bozuk para aldığını görmek ise rüyasında gördüğü kişi ile gerçek yaşamında kavga edeceğine, kişiyi tanımıyorsa tanımadığı birisi ile kavga edeceğine yorumlanmaktadır. Tabak içerisinde bozuk para görmek bir takım ihtiyaçlarını karşılayacağına tabir edilir.

Rüyada Yırtık Para Görmek

Yırtık para görmek, sıkıntılı bir döneme girmeye ve kazancın az da olsun azalmasına ve beklemediği bir yerden zarara uğramaya, beklediği bir para varsa gecikmesine işarettir. Para çaldırmak, bir konuda mağdur olmaya, istemediği bir laf işitmeye işarettir.

Bu rüya istemeden zarara uğramaya ve kayba işaret eder. Para çaldırmak rüyalarını gören kişiler, karmaşadan uzak bir yaşam içinde olduklarını düşünebilirler. Bu kişiler gerçek yaşamlarında mutlu olmaya, karı yüksek işler yapacağına, elde edeceği üne ve sağlıklı yaşama kavuşurlar. Ellerine geçecek para ve malla mutlu bir yaşamın kapıları açılacaktır.

Bazı yorumculara göre bu rüyalar, kişinin aldığı sorumluluklardan dolayı rahatsızlık duyacağını, üzücü olaylarla karşılaşacağını, düşmanlarının olduğunu işaret etmektedir. Bir kısım yorumcuya göre ise kişinin uzun zamandır çabaladığı işlerden olumlu sonuç alacağı, yenilgilerden sonra kavuşacağı güzel bir hayatı, zorlukların arkasından gelen kolaylıkları, hataların sonrasında gelen doğruları simgeler.

Bazı durumlarda rüyada para çaldırmak, öğrenilmesini istemediğiniz sırlarınızın açığa çıkacağını haber eder. Herkesten gizlediğiniz, anlatmaya çekindiğiniz, söylemek istemediğiniz sırlarınız afişe olacaktır.

Çaldırdığınız para gümüşse sizin için kıymetli, hayırlı ve sevinçli bir sırrınız öğrenilecektir. Altın para çaldırdıysanız, sıkıcı olabilecek sırlarınız, bakır para çaldırdıysanız, ortaya çıkacak sırrınızdan menfaat göreceğiniz anlamına gelir.

Çaldırdığınız para miktarı ne kadar fazla ise ortaya çıkacak sırlarınızın değeri o kadar fazla olacaktır. Görülen para, her zaman maddi anlamda olumlu etkiler yapacaktır. Bazı hallerde bir süre beklemenize rağmen, sonuç sizin için hayırlı olur.

Referanslar