Rüyada Para Görmek

Rüyada para görmek, ağızdan çıkan sözlerden oluşabilecek zararlara delalettir.Duyacağınız laflar belki canınızı fazlasıyla sıkıp sizi üzüntüye itebilir. Etrafınızda ikiyüzlü insanların olduğunu ve bunların hakkınızda konuştuğunu gösterir. Rüyada para görmek eski para için beklediği gibi bir işin neticelenmediğine ve ilerisi için beklediği bir işin ya da olmasını arzu ettiği bir konunun gecikmesine üstünden zaman geçmesine sabır göstermeye işaret eder. Rüyada para görmek tarihi para için şansın ve kısmetin erkek ve kız için artmasına ve kıymetinin artmasına, değer bilen biri tarafından bekar için evliliğe ve mutluluğa delalet eder.

Rüyada para görmek yeni para için yardım, muradına ermek, zafere işaret eder. Rüyada yeni para almak hayırlı bir işte muzaffer olmaya, yeni para verdiğini görmek, insanlara fayda sağlayacak bir işte gayret etmeye işarettir.

Rüyada Para Görmek

Rüyada para görmek yeşil para içinhayırlı bir kazanç elde edeceğinizi  ve bu kazancın sizi maddi ve manevi olarak doyuma ulaştıracağı anlamına gelir. Başka bir bilgiye göre ise rüyada yeşil para görmek iman gücünüzün zayıflamaya başladığına, sadaka vermediğinizi, oruç tutmadığınızı, namaz kılmadığınızı gösterir. Yeşil para bir miktar paranızı hayır işlerine kullanmanız gerektiğini ve kendinizi inzivaya çekmeniz gerektiğini gösterir.

Rüyada gördüğünüz yeşil parayı size sevdiğiniz aynı zamanda saygı duyup sözünü dinlediğiniz biri veriyorsa o kişinin yardıma ihtiyacı olduğunu fakat kimseden yardım isteyemediğini gösterir. Gördüğünüz yeşil para o kişiye yardım etmeniz onu refaha kavuşturmak için bir şeyler yapmanız gerektiğini gösterir.

Rüyanızda gördüğünüz yeşil parayı size sizi sevmeyen biri veriyorsa sizin malınızda ve mülkünüzde onun gözünün olduğunu ve sizin mal varlığınıza zarar vermek için elinden geleni yapacağını gösterir.

Rüyanızda gördüğünüz yeşil paranın miktarı önem taşır. Eğer miktarı çok fazla ise iş hayatınızda kariyer basamaklarını hızla çıkacağını ve her türlü huzura sahip olacağınızı gösterir. Miktarı az ise iş hayatınızda beklenen başarıyı elde edemeyeceğinize ve kayıplara uğrayacağınıza işarettir.

Rüyanızda birisi borç para verirse zor bir duruma düşeceğinizi ama insanların desteğiyle atlatacağınızı gösterir. Yeşil para hamile bir kadının yanında ise ama o kadın üzgün ve de mutsuz ise bebeğin sıkıntılar yaşayacağına işaret eder. Yeni doğmuş bir bebeğin yanında yeşil renk para görmek her şeye sahip hayırlı bir evlat olacaktır.

Rüyanızda gördüğünüz yeşil para yırtılmış ise güzel bir iş elde edeceğinize ama hak ettiğiniz parayı alamayacağınıza yorumlanır. Aksine insanlar sizin üzerinizden kazanç sağlayıp sizden faydalanacaklardır. Rüyada yeşil para görmek çok önemlidir, hem hayırlı hem de kötü tarafları vardır.  Kendinizi ve ailenizi maddi ve manevi olarak korumalısınız.

Rüyada Kağıt Para Basmak

Rüyada kâğıt para basmak hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz. Rüyayı gören kişinin,  kendi görevi olmadığı halde gizli işler ile ilgileneceğine ve bu yüzden çok sıkıntılı zamanlar geçireceğine işaret eder. Bu rüya kişinin kötü amelidir.

Bu rüyayı gören kimse yapacağı işlere ve hareketlere çok dikkat etmelidir. Çünkü para basmak kendisinden sonra devam edecek bir günahı başlatmaya veya kötü bir eylemin yaygınlaşmasını sağlamaya işaret etmektedir. Kâğıt para basan kimse kısa bir süre içerisinde günaha gireceği bir işin peşinden gider.

Rüyada kağıt para saymak çalışma hayatında gerçekleştirilecek bir proje ile aniden büyük bir başarı kazanılacağına ve çok iyi yerlere gelineceğine tabir edilir. Aynı zamanda, yapılan işte çok büyük başarı kazanacak çalışmalar gerçekleştirmeye delalettir. Bazen de bu rüya boş işler peşinde koşmaya ve vaktini kendisine fayda vermeyecek eylemler içinde geçirmesine işarettir.Rüyasında para sayan kimse dünyaya ve dünya malına düşkün olur. Bu rüya, geçimini sağlarken bazı zorluklarla baş başa kalacağına iş hayatında başarısızlıklara veya çok çalışıp çabalayıp güzel bir yere gelmeye de yorumlanır.

Rüyada para saymak gücünüzü test etmeye, değerinizi ölçmeye delalet eder. Aynı zamanda kibirlenmeye ya da böbürlenmeye de yorumlanır. Yine bu rüya içinizdeki yaratıcılığı dışarı çıkarmaya paylaşacak çok sayıda fikre sahip olmaya delalet eder.

Rüyada kağıt para görmek ile alakalı duygular ise;

  • Utanmak,
  • Güven duymak,
  • Mutlu olmak,
  • Kaygılı olmak,
  • Sinirli olmak,
  • Gururlu olmak,
  • Şaşırmaktır.

Rüyada Yırtık Para Görmek

Yırtık para görmek sıkıntılı bir döneme girmeye ve kazancın az da olsun azalmasına ve beklemediği bir yerden zarara uğramaya, beklediği bir para varsa gecikmesine işarettir.

Rüyada gümüş para görmek müjdeleyici ve mutluluk getirici bir haber ile yorumlanır. Diğer bir rüya yorumuna göre ise rüya sahibinin kısmetinin açılmasına ve hayırlı işlere yelteneceğine işaret eder. Evindeki düzenin hoş bir ortama kavuşacağına ve mutluluk içerisinde sürülecek bir yaşama işaret eder.

Rüyada gümüş para görmek kısmete ve evliliğe tabir edilir. Rüyada gümüş para almak veya vermek bekar için evlilik demektir. Rüyada bakır para görmek kişinin iş yerindeki müjdeye, maaşına güzel bir zam geleceğine ve şansının açılacağına işaret eder.

Rüyada Para Çaldırmak

Para çaldırmak bir konuda mağdur olmaya, istemediği bir laf işitmeye işarettir. Bu rüya istemeden zarara uğramaya ve kayba işaret eder. Para çaldırmak rüyalarını gören kişiler, karmaşadan uzak bir yaşam içinde olduklarını düşünebilirler. Bu kişiler gerçek yaşamlarında mutlu olmaya, karı yüksek işler yapacağına, elde edeceği üne ve sağlıklı yaşama kavuşurlar. Ellerine geçecek para ve malla mutlu bir yaşamın kapıları açılacaktır.Bazı yorumculara göre bu rüyalar düşmanlarının olduğunu işaret etmektedir. Bir kısım yorumcuya göre ise hataların sonrasında gelen doğruları simgeler. Bazı durumlarda rüyada para çaldırmak öğrenilmesini istemediğiniz sırlarınızın açığa çıkacağını haber eder. Herkesten gizlediğiniz sırlarınız afişe olacaktır.

Çaldırdığınız para gümüşse sizin için kıymetli, hayırlı ve sevinçli bir sırrınız öğrenilecektir. Çaldırdığınız para altın ise sıkıcı olabilecek sırlarınız bakır para ortaya çıkacak sırrınızdan menfaat göreceğiniz anlamına gelir.

Çaldırdığınız para miktarı ne kadar fazla ise ortaya çıkacak sırlarınızın değeri o kadar fazla olacaktır. Para her zaman maddi anlamda olumlu etkiler yapacaktır. Bazı hallerde bir süre beklemenize rağmen, sonuç sizin için hayırlı olur. Bakır para arkanızdan dedikodu yapıldığını, yakınlarınızla yaşanacak kavgaları anlatacaktır.

Rüyanızdaki bozuk para altınsa iyiye yorulmamaktadır. Büyük sıkıntıların işaretçisi olarak kabul edilmektedir. Rüyayı gören kişi ticaretle uğraşıyorsa iflas edeceği, zor durumda kalacağını bilmelidir. Sevdiklerinizden gelecek zararlar, hakaretler sizleri beklemektedir.

Rüyada Bozuk Para Görmek

Rüyada bozuk para görülmüş ise canını sıkan olayların gerçekleşeceğine ve üzücü durumların yaşanacağına delalet etmektedir. Eğer rüyanızda bozuk paranın sizden uzaklaştığını görürseniz feraha ereceğinizi işaret eder. Rüyada madeni para kısa sürede para kaybedeceğiniz bir işe gireceğinize veya farkında olmadan para düşüreceğinizi işaret eder.

Eğer bu rüyayı net bir şekilde görmüş iseniz paranızı sıkı sıkı tutun. Yine rüyada madeni para görmek hoş olmayan söze ve laf işitmeye can sıkılmasına ve bir söz laf işitmeye rüyanız tabir olunur. Rüyasında bozuk para gören kişi hakkında dedikodu yapılır. Alimlerin büyük bir çoğunluğuna göre rüyada görülen bozuk para laf taşımaya ve dedikoduya delalettir.

Rüyada bozuk para görmek bazı yorumculara göre iftiraya uğramak ve hakkında yapılacak dedikodulara işaret eder. Bozuk para alan kimse hiç hoşlanmayacağı ve sıkıntı yaşayacağı bir laf duyar. Bozuk para harcayan kişi kendisine sıkıntı yaşatacak bir olaydan kurtulur veya düşmanın hilelerini boşa çıkararak galip gelir.

Rüyada Para Bozdurmak

Rüyada para bozdurmak keder ve tasa duymaya ve maddi sıkıntı yaşamaya, üzüntülü bir hal almaya işarettir. Rüyada para bozdurduğunu görmek geçim sıkıntısı çekeceğine işaret eder.

Rüyada bozuk para görmek doğabilecek önemli ve kritik fırsatlara tabir olunur. Yine bu rüya alacağınız terfi ya da kazanacağınız maddiyata yorumlanır. Rüyada gördüğünüz bozuk paranın miktarı önemlidir.

Çok miktarda bozuk para görmek güç kazanmaya, fiziksel olarak güçlenmeye delalet eder. Bu aynı zamanda otorite kazanmaya da tabir edilir. Rüyada sahte bozuk para görmek ise bir hastalık sahibi olmaya işarettir.

Rüyanızda bozuk parayı buluyorsanız hayatınızda her şey düzene girecektir. Rüyayı gören kişinin yaptığı tüm işlerde başarıya ulaşacağına, hayatında olumlu gelişmeler olacağına delalet eder.Bozuk parayı bulmak daima hayra yorulmalıdır. Rüyanızda sahip olduğunuz bozuk para miktarınca kötülükler ve zararlar sizleri beklemektedir. Sıkıntılar yakanızdadır. Yaşanacak sıkıntılar parasal olabileceği gibi ilişkilerde zorlanma şeklinde de olabilir. Bu rüya size zorlukları işaret eder.

Rüyada yazı tura atmak gerçek hayatta yapacağınız bir hatayı sembolize eder. Rüyada bozuk paranın üst üste istiflendiğini görmek tasarruf yapmaya, nakit biriktirmeye ve sonrasında yatırım yapmaya delalet eder.

Rüyada yerden bozuk para aldığını görmek başarıya ulaşmaya çalıştığınıza, yoğun çaba sarf ettiğinize tabir olunur. Bozuk para bulmak ise gerçek hayatta yaşadığınız bir probleme çözüm bulacağınıza tabir olunur.

Rüyada yere düşen bozuk paranın sesini duymak kendisine para kazandıracak yeni bir fikir bulmaya yorumlanır. Rüyada bir kadın kendisine bir erkek tarafından ilgi gösterildiğini ve bozuk para verildiğini görür ise bu rüya yeni bir kimse ile tanışmaya delalet eder.

Rüyada Demir Para Görmek

Rüyada demir para görmek üzerinizde bir ağırlık olduğunu gösterir. Hatta ilerleyen günlerde bu rüyayı gören kişinin hastalık ile karşılaşacağına ve üzüleceğine delalettir.

Rüyada görülen demir para hayal kırıklığı yaşamaya, ticarette mağdur olmayaa, aşk hayatında aldatmaya ve üzüntülü ayrılıklara ve moral bozacak olayların yaşanacağına işarettir.

Rüyada demir para dolu bir kese almak keseyi aldığı kişiden sıkıntılar göreceğine ve o kişiden beklemedik tavırlar göreceğine işarettir. Ancak kese dolusu demir parayı veren kişiyi  tanımıyorsa acımasız bir düşman edineceğine ve kötülükler göreceğine tabir olunur.

Rüyada demir para aldığını gören kişi yakın zamanda maddi sıkıntıya düşeceğine ve zorlu şartlar içerisinde yaşam süreceğine işaret eder. Eğer kişi rüyasında net bir şekilde demir para aldığı görürse iş hayatının sıkıntıya düşüp iflas durumuna gelineceğine delalettir.Rüyada demir para vermek oldukça mutlu ve sevinçli bir haber alacağına ve mutlu bir hayat süreceğine delalet eder. Mutlu haberler alacağına ve girdiği her işte alın akı ile çıkacağına yorumlanır. Rüyada demir para görmek beklemediği bir anda para elde edeceğine bu sayede yenilikler yaşayacağına işaret eder.

Rüyasında demir para bulduğunu gören kişi eğer ki bir bayansa kısa sürede maddi kuvveti yerinde olan bir bey ile tanışacağını ve güzel günlerin kapıda olduğuna delalettir. Eğer ki devlet dairesinde çalışan bir kişi bu rüyayı görmüş ise kısa sürede terfi alacağına ve yaşamının kolaylaşacağına işaret eder.

Rüyada demir para saymak ise şanslı günlerin yakın olduğuna ve para miktarı kadar nasipleneceğini delalet eder. Demir paralardan bir tanesi rüyada yutulur ise durum tam tersine döner.

Demir parayı yutmak hayra yorulmaz. Bu durum kişinin sırtına büyük bir yük bineceğine ve artık bu yükü taşıyamayacak kadar güçsüzleşeceğini delalet eder.  Hatta rüya sahibinin ileriki günlerde isyana gideceğine ve hiçbir şeyden zevk alamayacağı şeklinde yorumlanır.

Yapılan işlerden kazanılacak haksız kazançları göstermektedir. İş hayatında işlerin bozulması da buna yorulur. Bozuk para hem ikili ilişkilerin bozulmasını, hem de aşk hayatınızdaki hayal kırıklıklarını simgeler.

Rüyada Altın Para Görmek

Rüyada altından para basıyorsanız dini yaşamınız hayatınızın içerisinde daha fazla yer tutmaya başlayacak. Rüyada altın para temel dini vazifelerinizi yerine getirmeye başlayacaksınız. Bir kişi rüyasında altın para görürse kişi iflas eder, ekonomik bir takım sıkıntılar yaşar ve bütün bunların sonucunda üzülür.

Rüya sahibi için rüyasında gördüğü altın para sevdiği insanlar tarafından kötü söze maruz kalabileceğine de yorumlanmaktadır. Rüyada altın sikke görmek iş yerinde kazanacağınız başarıya ve bunun getireceği maddiyata yorulur. Rüyada maaşınızın arttığını görmek gerçek hayatta kazanacağınız para ile tabir olunur.

Rüyada gümüş sikke görmek ruhani yönden olgunlaşmaya ve huzur bulmaya alamet eder. Bakır sikke ise sağlığınızın bir süre bozulacağına ancak sonrasında hastalıktan kurtulacağınıza delalet eder.

Bozuk para toplamak tartışma ile tabir edilir. Bozuk para topladığını görmek yakın çevresinde ve ya sosyal hayatında tartışmalar ya da kavgalar yaşar. Evinin içerisindeki bozuk paraları evinin dışına attığını gören bazı sıkıntılarından kurtulur. Görülen bozuk paranın tabiri gerçek yaşamda üzülmeye, bunalmaya, kedere yorumlanmıştır.

Bozuk para aldığını görmek ise rüyasında gördüğü kişi ile gerçek yaşamında kavga edeceğine, kişiyi tanımıyorsa tanımadığı birisi ile kavga edeceğine yorumlanmaktadır. Tabak içerisinde bozuk para görmek bir takım ihtiyaçlarını karşılayacağına tabir edilir.

Rüyada Para Bulmak

Para bulmak dostluğa ve muhabbete, rüyada yolda para bulmak, iyiliğe işarettir. Para bulmak durumu yokken birden önünde para olduğunu görmek, ani bir değişikliğe işaret eder.

Para bulmak rüya sahibi kişinin yaşamın da olan tatsızlıkların düzeleceğine ve güzel bir hayat süreceğine işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin artık para yönünden maddi imkânlara kavuşacağına ve sıkıntı çekmeyeceğine delalettir. Kazancın git gide çoğalacağına, bereketinin artacağına ve verimli bir işte çalışacağına, mesleki yaşamında ki zorlukların üstesinden geleceğine delalet etmektedir.

Bu rüyayı gören kişinin para bulacağına veya yüklü bir mirasa konacağına işarettir. Artık rüya sahibi kişi yaşadığı imkânsızlık ve kısmetsizliklerinin düzeleceğine, bu sayede kolay ve konforlu bir yaşam süreceğine tabir olunur. Kağıt para bulmak alın teri ve helal kazanç ile elde ettiği bütçenin artacağına, iş hayatında yükselmeler yaşayacağına ve artık maddi sıkıntılar görmeyeceğine delalettir.Kim rüyasında kağıt para bulursa gerçek yaşamında da para elde edeceğine, güzel bir yaşama adım atacağı şeklinde yorumlamıştır. Bozuk para bulmak görülen sıkıntıların ve çekilen sıkıntıların bir süre devam edeceğine ve kişinin bir takım sorunlar ile karşılaşacağına delalettir.

Rüya sahibini üzecek olayların kısa zamanda gerçekleşeceğine ve bu durumdan dolayı bir takım psikolojik sorunlar ile karşılaşacağına işaret eder. Yakınlarından hiç ummayacağı tavırlar göreceğine, muhabbetin ve dostlukların biteceğine işarettir. Demir para bulmak tıpkı bozuk para bulmak gibi yorumlanır.

Bu rüya sahibinin de kısa bir zaman içerisinde sıkıntılarının giderileceğine ve kısmetinin kapıda beklediğine, artık beklenen mutlu günlerin gelmesine az bir zaman kaldığına işaret eder.

Rüyada Para Aramak

Rüyada para aramak kedere, darlığa ve kendisine üzüntü verecek sözler duymaya işarettir. Rüyada para aradığını görmek şansın ve kısmetin azalmasına, geçici olarak sıkıntıya düşmeye işarettir.Rüyada cebinden paraların dolup taştığını gören kişinin, eline çok miktarda para geçer. Bu rüya kişinin fakirlikten kurtulmasına, zenginleşmesine ve maddi anlamda ferahlamasına işarettir. Rüyasında cebinde az miktarda para bulmak bulduğu miktar kadar para kazanacağına yorulur.

Cebinin delik olup paralarının yere düşmesi evlatları tarafından boşa harcanacak paraya tabir olunur. Cebindeki parayı avuçları arasına alan malının mülkünün bereketini artırır.

Rüyada Para Almak

Para almak oldukça hayırlı olan rüyalar arasında yer alır. Rüyayı gören kişiler için fayda sağlayacak ve şifa bulmasına yardımcı olacaktır.

Para almak büyük bir devlet başkanından veya büyük bir kimseden bir akıl veya nasihat almaya delalettir. Para aldığını görmek yardım görmeye birileri tarafından takdir edilmeye işaret eder. Parayı alan kişi tüm problemlerini çözecek ve rahata kavuşacaktır. Hayatı güzelliklerle dolu geçecek, başarılar kazanacaktır.

Rüyayı gören kişi zengin olacağını, rahat yaşayacağını bilmelidir. Bugünü de, geleceği de güzellikler içinde yaşayacaktır. Sıkıntının ardından yaşanan ferahlıkla tabir edilir.

Kağıt para almak esenlikler ve rahatlıkla yorumlanmalıdır. Yapılan işlerin kolaylaşmasına, rüya sahibinin parasal sorunun kalmayacağına tabir olunur. Kişinin endişelerden ve kuruntulardan kurtulacağını müjdeler.Alınan bozuk para ise duyacağınız laflarla açıklanmalıdır. Yolda bulunan para dostlara işaret eder. Başka birinden para almak yakınınızdan göreceğiniz desteklerle açıklanır. Aldığınız parayı sayıyorsanız, beklemediğiniz kadar çok başarılı olacağınızı müjdeler. Saydığınız parayı bitiremiyor iseniz, başladığınız işi bitiremeyeceğinizi işaret etmektedir.

Alınan para gümüşse güzel haberlerle, bakırsa sizlere şans getirecek işlerle tabir olunur. Altın para ise dedikodu, kıskançlık olarak yorumlanmalıdır. Ele geçen madeni paralar, kaçırılan fırsatların tekrar yakalanacağını haber eder.

Bazı yorumculara göre işinizde yaşanacak zor durumlara ve aşk hayatınızdaki huzursuzluklara yorumlanmalıdır. Para almak paranın sahte olmasında sıkıntılar yaşanacağını anlatacaktır.

Gördüğünüz paralar bir cüzdanın içindeyse, bir yakınınızla yaşayacağınız tartışmalara yorumlanmalıdır. Kişide olan öz güven sorununu gösteren bir rüyadır. Rüyanızda paraları topluyorsanız değişik yerlerden elde edilecek gelir olarak görülmelidir.

Parayı bir kasadan almanız, toplu gelecek parayla yorumlanacaktır. Aldığınız parayı çaldıysanız, tehlikeli durumlarla karşı karşıya olduğunuzu anlamalısınız.

Rüyada Ölüden Para Almak

Ölüden para almak, kazanca ve gelire tabir olunur. Rüya sahibinin artık umutlarını yitirdiği ve hayır beklemediği işlerinden büyük kazançlar sağlayacağına ve parasal yönden yardım göreceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin mesleki yaşamında, yükseleceğine ve bu sayede hayal ettiği yaşama kavuşacağına tabir olunur. Görülen bu rüya, sahibine büyük gelirler ve hayırlar getirir.Ölüden para almak, düşünülenin aksine güzel işlere rivayet eder. Sürpriz gelişmelerin olacağına ve özellikle bu gelişmelerin iş hayatında yaşanacağına işaret eder.

Eğer bu rüyayı gören kişi bekâr bir erkek ise iş başvurularının olumlu sonuçlar vereceğine ve güzel bir meslek hayatı olacağına işaret eder. İşlerini yerini oturtması ile kendine güzel bir aile hayatı kurup, mutlu bir yaşam süreceğine de işaret edilir.

Eğer bu rüyayı evli bir erkek görmüş, ise hem iş hayatında hem de aile yaşantısında huzura kavuşacağına ve çekmiş olan sıkıntılarının biteceğine işaret eder. Rüya sahibinin kısa zamanda bir hastalık ile karşılaşacağına, ancak bu hastalığın çok büyük komplikasyonları olmayacağına ve fazla uzun sürmeyeceğine işaret eder.

Özellikle maddi sıkıntılar yüzünden psikolojik bir sorun ile karşılaşılacağına ve gelir getiren işle sayesinde hastalığın kısa sürede geçeceğine işaret eder.

Rüyada Para Toplamak

Rüyada para toplamak şöhret ulaşacağını ve bazı taleplerini elde edeceği anlamına gelmektedir. Aynı zamanda mutluluğa ulaşmak yada varlıklı bir aile ferdi olmak gibi anlamlara da gelir.

Rüyada para toplamak başka bir anlama göre zor duruma düşmek ve sağlığını yitirmek gibi anlamlara delil sayılmaktadır. Ayrıca ticari anlamda zarar etmeye işaret sayılmaktadır. Rüyada para kasası görmek sevinç, yardım, muradına ermek, zafer, sır tutmak ve kazanç sağlamak anlamlarına gelir.

Rüyada para kemeri görmek birikime ve elinde parasını tutan kimseye ve çok çalışan kişiye kazancını kontrol altında tutan kimseye tabir edilir. Bu rüya bekârlar için evlilik veya iyi bir kısmetin çıkmasıdır.Eğer para kemerini belinize takmışsanız ilim tahsili edeceğinize ve alimliğe kadar yükseleceğinize işarettir. Para kemerini denize veya yere düşüren kimse malının bir kısmını kaybeder veya parasına devlet tarafından el konulur.

Rüyada eğer paradan yapılmış bir kemer görülür ve bu kemeri rüya sahibi beline takıp ortada salına, salına gezerse, evine veya iş yerine bir takım eşyalar alacağına, ortamını güzelleştireceğine ve mekânı ferahlatacağına tabir olunur.

Rüyada para kesesi görmek bol rızk anlamına gelir. Rüyada para kesesinde altın ya da gümüş görmek, başarıya ve bolluğa tabir olunur. Rüyada para kazanmak, güzel, zengin ve şerefli bir kadınla tabir olunur.

Rüyada para kazandığını görmek tevazua ve çok çalışkan bir kimseye yorulur. Rüyada para koleksiyonu yapmak, sizi oldukça şaşırtacak ve şok edecek olaylarla karşılaşacağınızın göstergesidir. Bu rüyayı gören kimse hiç beklemediği olayların içine düşer ve bunun sonucunda ikilemde kalacağı durumlar yaşar.

Bazen de bu rüya kişinin mal biriktirmesine, eline geçecek paralarla yatırım yaparak akıllıca kullandığı serveti ile güzel ve rahat bir ömür sürmesine tabir olunur.

Rüyada Cüzdan Görmek

Rüyada görülen para cüzdanı bekârlar için güzel bir kısmete ve evlenmeye işaret eder. Bu nedenle bir para cüzdanına sahip olduğunu gören kimse, yakın zamanda evlenir veya aşk yaşar.

Rüyada yırtık bir para cüzdanı görmek evlilik hayatında yaşanacak olumsuzluklara, tartışmalara ve iş yaşamında bazı başarısızlıklar sonucu para kaybetmeye işarettir. Para cüzdanı, evli kişiler içinse ya para veya evlattır.Bu rüyayı gören kimse eğer istiyorsa yakın zamanda hayırlı bir çocuğa kavuşur. Rüyada para dolu cüzdan görmek, ummadığı bir sebepten dolayı meydana gelecek bir iyiliği kabule işarettir. Rüyada içi para dolu cüzdan görmek kazanç sağlayacak sabırla artacak paraya delalet eder. Rüyada para destesi görmek kısmet ve şans, mal, mülk ve kazanç anlamına gelir.

Rüyada Para Vermek

Rüyada para vermek verildiği amaca göre farklı anlamlar taşır. Kişi eğer bu parayı hayır niyeti ile veriyor ise kişinin hayrına ve selametine umduğuna kavuşmaya ve kolay elde edilecek kazanca delalet eder.

Para vermek yardım için yapılmış ise faydalı işe ve bol kazanca delalet eder. Yine rüyada para vermek rüya sahibinin maddi anlamda güçleneceğine ve hayatı boyunca para yönünden sıkıntılar çekmeyeceğine işarettir.

Kolaylıkla para kazanmanın yollarını bulacağına ve hayatını rahatlıklar içerisinde geçireceği şeklinde de yorumlanabilir. Para vermek kısmetin döneceğine ve rüya sahibin dünya nimetlerinden faydalanacağına tabir olunur.

Kağıt para vermek bereketin ve bolluğun geleceğine, rüyayı gören kişinin artık işlerinin açılacağına ve mesleki hayatta bol kazançlar getirecek işlerde bulunacağına yorumlanır. Alın teri ile helal kazanç elde edeceğine, varlıklı ve lüks şekilde yaşamaya alamet eder. İş yaşamında şimdiye kadar gördüğü sıkıntıların kaybolacağına işarettir.

Rüyada para düşürmek açıklanan bir söz dolayısıyla özür dilemeye işaret eder. Rüyada parasını düşürdüğünü görmek, bir konuda itibar görmeyen ve zarara uğrayıp kısa sürede durumunu düzelten kimseye işarettir.Rüyada birisinin para yuttuğunu ve abdest bozarken parayı çıkardığını görürse o kişinin Allah’ı inkâr eden birisi olduğuna işarettir. Rüyada parasız olmak maddi sıkıntısını kafasına takmayan vurdumduymaz ve işlerinde rahat, soğukkanlı kimseye rüyanız işaret eder.

Rüyada Para Harcamak

Para harcamak eğer gereksiz yere harcadığını görmüşse zarara uğrar. Hayırlı şeylere para harcadığını görmek zorlukların üstesinde gelmeye ve kazanç ile bol rızka yorumlanır.

Yine rüyada para harcamak birilerini ihmal ettiğinizi veya ihmal edildiğiniz duygusu yaşadığınızı gösterebilir. Birine para vermek duygusal durumunuzu yansıtır. Aşkınızın hak ettiği karşılığı alacağınızı gösterir.

Rüyasında dilenciye para vermek çevresinde daima onun kötülüğünü isteyen fakat dost gibi görünen düşmanları olduğuna işarettir. Onlar yüzünden rüya sahibi kötü durumlarla karşılaşır veya gerçek yüzünü gizleyen bu düşmanlar onu üzecek işler peşinde olurlar.

Görülen dilenci bazen de işe yaramayan ameller peşinde koşan ve doğru yoldan ayrılan bir kimsedir. Bu nedenle dilenciye para veren böyle bir adamla arkadaş olur manasına gelir.

Rüyada Ölüye Para Vermek

Ölüye para verdiğini görmek aslında stresimizin, sıkıntılarımızın dışa vuruş şeklidir. Aslında bazen ölmüş yakınlarımıza ihtiyaç duyarız. Bu yüzden rüyada ölü görebiliriz. Buradaki para esasen bizim için değerli olan bir şey anlamındadır. Önemli bir konuyu paylaşma isteğidir.Ölüye para veren kişinin bu rüyada gördüğü para aslında sembolik bir değerdir. Ayrıca rüyada ölüye para vermek rüya olmaktan çıkıp kabusa dönüşmüşse eğer yani düzenli olarak her gün rüyada ölüye para verdiğinizi görüyorsanız bu sizin için bir işaret olabilir.

Ayrıca böyle sürekli hale gelmiş ölüye para verme işlemi sizin sağlık problemleri çektiğinizi veya sağlık problemleriyle karşılaşacağınızı gösterir. Bu rüyayı sıklıkla gören kişilerin sağlık kontrolünden geçmeleri gerekir. Eğer tanıdığınız ölmüş birine bu parayı verdiyseniz, bu kişi sizin ziyaretinizi ve dualarınız bekliyordur.

Tanımadığınız ölmüş birine para verdiyseniz bu da sizin maneviyatı, dini, ibadeti bir kenara ittiğinizi ve basit bir hayat yaşadığınızı bir an önce kendinizi toplamanız gerektiğini gösterir. Ölüye para verdiğini gören kimsenin, paranın rengine dikkat etmesi gerekir. Ölen kişiye verdiğiniz para yeşil ise dualarınızın kabulüne ve hastalıklarınız varsa iyileşeceğinizi dalalet eder.

Eğer rüyada ölüye verdiğiniz para beyaz ise hayırlı bir evlilik yapacağınıza, verdiğiniz para siyah ise tanıdığınız birini kaybedeceğinizi işaret eder. Ölüye az miktarda bir para verdiğinizi gördüyseniz çok büyük bir borcunuz olduğunu ve bu borcun sizde hem maddi hem de manevi olarak bir çöküntü yarattığını gösterir.

Rüyanızda ölüye para verirken, bir mezarlıkta iseniz sizden dua ve hayır bekleyen yakınlarınız olduğu anlamına gelir. Ayrıca rüyanızda para verdiğiniz ölü hali hazırda yaşayan biriyse onun ömrü uzar ve varsa derdine derman olmuşsunuz anlamına gelir.

Rüyanızda ölüye para verdiğinizi görmek baskıladığınız travmalarla yüzleşip rahatlamak, imkansız bulduğunuz hayallerinizi gerçekleştirmek, affetmek, değişmek, dönüşmek için bir sürece çağrı olabilir.

Rüyada Para Çalmak

Para çalmak dünyaya meyil ve iyi bir gelecektir. Para çaldığını görmek sıkıntıya düşmek ve hataya sapmak ile tabir edilebilir.

Rüyasında para çalan kişi başkalarını gizlice dinleyerek sırlarını duyar. Bu rüya bazen emanete ihanet eden, kötü bir adamı simgeler. Bu rüyayı gören kişi kendisine verilen sırları ifşa eder ve bu nedenle toplumda sevilmeyen ve saygı gösterilmeyen bir kişi olur.

Para çalmak bazı âlimlere göre ise kötü davranışları terk etmeye delalettir. Para çalmak yoldaşlığa yorumlanır. Tanıdığınız bir kişinin derdine ortak olacağınıza, onu dertleri ile baş başa bırakmayacağınıza ve tasalarını paylaşacağınıza rivayet eder. Görülen bu rüya ayrıca yaşanacak bir takım olaylara şahit olmaya yorumlanır.

Rüya sahibinin bilmediği bir takım gizli olayları öğreneceğine ve görmediklerini göreceğine işaret eder. Fakat yaşanan bu olayların rüya sahibi ile alakası olmayacağına, başka kişilerin sırlarını öğrenip onları saklayacağına yorumlanır.Kâğıt para çalmak, bir kişinin bilincini kaybedeceğine tabir edilir. Rüya sahibinin iş hayatından veya aile hayatından bir kişinin sağlık sorunları ile karşılaşacağına yorumlanır. Ancak gelişen bu sağlık sorunlarının fiziksel değil psikolojik olacağına alamet eder.

Para çalmak ve çaldığı parayı başka birine çaldırmak hayra yorulur. Bu rüyayı gören kişinin özel bir işe gireceğine ve girmiş olduğu bu iş sayesinde yüklü miktarda paralar kazanacağına yorumlanır.

Yeni taşınılacak arkadaşlara ve bu arkadaşlıklar sayesinde geniş bir çevre edileceğine yorumlanır. Rüyayı gören kişinin gerçek bir dost bulacağına ve bu dost sayesinde dertlerini ona açacağına yorumlanır.

Rüyada Para Kaybetmek

Para kaybetmek sıkıntıya ve maddi kayıplara delalet eder. Rüyayı gören kişinin yapacağı büyük harcamalara ve hiçbir şekilde kar edemeyeceğine ve maddi çöküşler yaşayacağına işaret eder. Gelecekte zorlu günlerin beklediğine ve parasal yönden yaşanacak maddi sıkıntılar olacağına delalet eder.

Görülecek sıkıntıların giderilmesi için eş ve dostlardan borç isteme durumuna düşüleceğine ancak her kapıdan eli boş dönüleceğine alamet eder. Yaşanılan bu üzücü olay sonrasında rüya sahibinin çok iyi düşünme ve karar verme aşaması yaşayacağına alamettir.

Para kaybettiğini görmek mesleki yaşamda alınacak bir takım yanlış kararlara işaret eder. Alınan bu yersiz kararlar sonucunda yaşanacak manevi ve maddi sıkıntıların kısa bir dönem devam edeceğine işaret eder. Rüya sahibinin yaşayacağı bu sıkıntıların pek fazla sürmeyeceği ve kısa süre sonrasında eski imkanlarına kavuşacağına alamet eder.

Kağıt para kaybetmek atılacak olan büyük adımlara yorumlanır. Rüyayı gören kişinin belli bir duraklama dönemi sonrasında, mesleki hayatında ciddi kayıplar yaşayacağına alamet eder. İş hayatında yaşanacak parasal sıkıntılara ve dönüşü olmayan kayıplara tabir edilir. Sıkıntılı günlerin sona ermesi için rüya sahibinin bir takım değişik işlerde uğraşacağına ancak bulunduğu her meslekte sorun yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibinin sabırsızlığına ve düşünmeden hareket ettiği şeklinde yorumlanır.

Bozuk para kaybetmek, maddi imkânlardan, imkânsızlığa düşüneceğine, ancak bu olay sonrasında çeşitli tedbirlerin alınacağına ve akıllı adımlar atılacağına alamet eder. Rüya sahibi kişinin belli bir zaman içerisinde parasal kayıplar yaşayacağına ancak bu durumunu düzeltip eski yaşantısına döneceğine alamettir.

Rüyada Birine Para Vermek

Rüyada birine para vermek kişinin yakında eline geçecek olan yüklü paraya işarettir. Bu para ile yardım yapacak ve bolca hayır kazanacak olan bu kimse, birçok sevap kazanacaktır. Bütün yaptıklarını Allah rızası için yapacak ve hiçbir karşılık beklemeyecektir. Kişi işlerin yolunda gitmesinden ötürü verdiğini fazla fazla geri alacaktır. Manevi anlamda da içi her zaman huzur dolu olacaktır. Ailesinden mutluluk eksik olmayacaktır.

Allah’a imanı ve şükretmeyi ifade eder. Zor durumda kalan kişinin Allah’a sığınıp, hiçbir zaman isyana düşmeyeceğinin göstergesidir. Bu çelik gibi iradesi sayesinde yaşama tutunacak olan bu kimse, gösterdiği tevazu ve iman ile de yaradan tarafından ödüllendirilecektir. Kişinin zorlu günleri, onun için hayırlı olacaktır. Her şey yoluna girdikten sonra rüya sahibi huzur da bulacaktır.

Rüyada para verip aldığını gören kişinin ticaret ile uğraşacağı söylenmiştir. Ticaret isteği her zaman içinde bulunan bu kimse, yapacağı her iş ne olursa olsun içine hile karıştırmadan, hakkını vererek yapacaktır. Bu özellikleri ve ahlakı ile çalıştığı esnaf veya iş adamları tarafından da övgü toplayacaktır. Dürüstlüğü ve doğru ticareti ile herkese örnek olacak olan rüya sahibi, ailesine rızkın en helalinden yedirecektir.Rüyada bozuk para vermek rüya sahibinin kazancında artışlar olacağına, para sıkıntılarının tamamen yok olacağına, bundan sonraki yaşamını bolluk, ferahlık içerisinde geçireceğine delalettir.

Eğer rüyada biri size para veriyorsa ve siz de parayı alıyorsanız kısa zaman içerisinde size yüklü bir para geleceğine işaret eder. Yalnız rüyada size verilen parayı reddetmişseniz önünüze gelen şansları farkında olmadan tepeceğinize ve şansınızı geri çevireceğinize işarettir.