Rüyada Örümcek Görmek

Rüyada örümcek görmek, kendinizi köşenize kapattığınıza ve kendi dünyanızı örmeye başladığınıza rivayet edilir.Bu genelde kendi kaderini belirleyebilme ve kaderin ağlarını örmesi olarak adlandırılır. Rüyada örümcek görmek hayatınızın üretken bir döneminde olmaya ve çabalarınızın karşılığını almaya delalet eder.

Bu rüya uzun süreli uğraşlar sonucu hayatınızın düzene gireceğine alamet olur. Bu rüya kimi zaman da korkuyu sembolize eder. İnsanlar genelde örümcekten korkarlar bu gelecek korkusu ile ilişkilendirilir.

Rüyada Örümcek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Örümcek Gördüğünüzde Kendinize Şu Soruları Sormalısınız;

 • Gelecekle ilgili planlar yapıyor musunuz, gelecek kaygınız var mı?
 • Son dönemde üretken ve yaratıcı mısınız?
 • Kapana kısılmış, tuzağa düşürülmüş hissediyor musunuz?
 • Geçmişten gelen bir duygusal yaranız var mı?
 • Korku duyuyor musunuz?Rüyada çeşitli şekillerde örümcek görebilirsiniz. Bunlar;

 • Örümcek tarafından ısırılmak
 • Örümcek ağı görmek
 • Ağ ören bir örümcek görmek
 • Duvara tırmanan bir örümcek görmek
 • Bir örümceği öldürmek
 • Üzerinize atılan bir örümcek
 • Saçınızda bulunan bir örümcek
 • Ağzınızda örümcek görmek
 • Bir örümceği yemek

Rüyada örümcek görmek, hem hayır hem şer olarak tabir edilebilir. Bu rüya dini bütün ve vecibelerini yerine getiren bir insan olmaya işaret edebilir. Ancak kimi zaman büyü yapan bir kadının varlığına da alamet eder. Bir evin içerisinde dolaşan bir örümcek görmek ev içerisinde kıtlık yaşamaya işaret eder. O evde bereketin azalacağına maddi olarak kayıp yaşamaya delalet eder.


Örümcek Rengine Göre Tabirler

Rüyada büyük ve siyah bir örümcek görmek, eşi ile aranın bozulmasına tabir olunur. Bu örümcek eğer yatakta ise eşler birbiri ile uzun süre kavgalı kalır.

Bu rüya iş hayatında yaşayacağınız bir ihanete de yorumlanır. Yine rüyada örümceğin şekli farklı anlamlar ifade eder. Bunlar;

 • Beyaz örümcek: iyileşme, mutluluk, enerji
 • Siyah örümcek: korku, sahetkarlık, hayal kırıklığı
 • Kırmızı örümcek: korunma, mutluluk, tutku
 • Yeşil örümcek: sakinlik, üzüntü, iyileşme süreci
 • Mavi örümcek: devam etmek, meşguliyet, tatmin
 • Sarı örümcek: mutluluk, rastgele olaylar, acaiplik
 • Çizgili örümcek: görünmeyen durumlar
 • Tüylü örümcek: sonuç için daha dikkatli bakmak
 • Sizi eğlendiren örümcek: kısa hayat, mutlu olmak için yaşam
 • Büyük örümcek: Herşey göründüğünden büyüktür, duygularınızı keşfedin
 • Benekli örümcek: kötü zamanları geçeceğine tabir edilir.Rüyada Örümcek Öldürmek

Rüyada bir örümceği öldürdüğünü görmek, çevrenizde bulunan hayırsız bir kadından uzaklaşmaya tabir olunur. Bu kadın size zarar vermek isteyen terbiyesiz biri olabilir. Rüyada bir örümcek yediğini gören kimse, çabalarının sonucunu alacak demektir. Bu kimse zorlu süreçlerden geçerek başarıya ulaşır. Tırnakları ile yükselir.

Rüyada bir örümcek kovaladığını gören kimse sıkıntılarını geride bırakacak demektir. Rüyada örümcek beslemek ise yardıma muhtaç bir yakınına yardım eli uzatmaya yorumlanır. Bu kimsenin hayır duası alınır. Bu rüya kimi zaman da iş hayatında başarınızı çekemeyen bir arkadaşınızın varlığına delalet eder.

Rüyada Örümcek Ağı

Rüyada örümcek ağı görmek üzerinizde oynanan oyunları fark etmeye yorumlanır. Rüyada bir örümceği ağ örerken görmek, tuzağa düşmeye ve çaresizlik içerisinde kalmaya delalet eder. Rüyada örümceğin ördüğü bir ağı görmek eğer içinde bir örümcek yoksa hayırlara vesiledir. Bu rüya kader ağlarını elinizde tuttuğunuza ve geleceğinize yön verdiğinize delalettir.

Rüyada örümcek ağı görmek kötülük düşünen ve elinden geldiğince zarar vermeye çalışan bir kimseye delalettir. Rüyada örümcek ağı gören kişi nazara karşı korunmalıdır. Art niyetli bakışlara karşı korunmalıdır. Rüyada örümcek ağı temizlediğini gören kimse fakirlikten kurtulmak için her yolu denemeye tabir edilir.


Rüyada Örümcek Isırması

Rüyada bir örümceğin ısırdığını görmek, korkularınızı ve duygusal yaralarınızı sembolize eder. Rüyada üzerinde bir örümceğin gezindiğini görmek korkularından arınmaya delalettir. Rüyada gördüğünüz örümceğin boyuna göre de tabir farklılık gösterir. Büyük bir örümcek görmek maddi olarak rahatlamaya işaret ederken, küçük bir örümcek huzura ve selamete ermeye tabir olunur.

Rüyada bir örümceğin saldırısını görmek, yaşanacak zorluklara ve sıkıntılara delalet eder. Bu durum sizi çok zorlar ve dirayet göstermezseniz başarısız olmanıza neden olur. Eğer ortağınız var ise bu kimseden zarar göreceğinize delalet eder.

Bu kimse ailesi ile de problem yaşar. Rüyada sizi bir örümceğin ısırması çevrenizde sizi sevmeyen bir kişinin varlığına ve dikkat etmeniz gerektiğine delalet eder. Bu kimse sizi yatakta istemeyen bir eşe de tabir olunur. Bu rüya beraber olmak istemediğiniz bir kimse ile aynı ortamda bulunmak zorunda olduğunuza da alamet eder.


Referanslar

Dream-meaning, 2018

Özet
Rüyada Örümcek Görmek
Rüya Tabiri Adı
Rüyada Örümcek Görmek
Rüya Tabiri
Rüyada örümcek görmek, kendinizi köşenize kapattığınıza ve kendi dünyanızı örmeye başladığınıza rivayet edilir. Bu genelde kendi kaderini belirleyebilme ve kaderin ağlarını örmesi olarak adlandırılır.
Yazar
Yayıncı
suyaanlat.com
Yayıncı Logo

21 thoughts on “Rüyada Örümcek Görmek”

 1. Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama şöyleydi ben bu rüyayı ikinci kez görüyorum birincisinde örümcek sadece salonda geziyordu,ikincisinde ise ayağımı ısırıp kovalıyordu kafama falan çıkmıştı kahverengi ve garip bi örümcekti normal örümcekler gibi değildi nasıl söyliyim sadece şişman ve yuvarlak bir bedeni vardı kafası yoktu ve de bacakları uzundu zaten yerimden zıplayarak kalkmıştım ben örümceklerden zaten çok korkan bi insanım bu daha çok korkkuttu.Lütfen bana bunu en kısa sürede açıklayın.

 2. Merhaba rüyamda akrabalarımla beraber muhtemwlen babanemin evinde yer sofrasında oturmuş yemek yiyip eski anılardan sohbet ediyorduk sonra eniştem irmik tatlısına 1 kasık attı tam yerken kaşıgıyla tatlı aldıgı yerden kocaman sarı bir örümcek çıktı 1 el boyunda vardı tabagın içinde durup bana bakıyordu herkes şaşkındı o sırada hemen uyandım tedirgin oldum şimdide mesaj atıyorum lütfen yorumlarmısınız

 3. Ben rüyamı nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Çünkü çığlık atarak uyandım. Rüyamda bir labirent mağarası gibi bir yerdeydim ve benimle beraber bir bayan arkadaşım daha vardı. Onlar beni görmüyodu ama biri bana bişeyler anlatıyordu. Yakınlarına gittim. Arkeoloji ile alakalı kazı yapılır ya mağaralarda. Öyle bir mağaraydı. Ben daha sonra bayan arkadaşımın yanına gittim ipi beline dolamış tavana asmış başka bir yöne doğru kayarak gitti. İpin bagli olduğu noktaya geldigimde merdiven vardi yukari cikan. Tam oraya geldim tökezledim düştüm. Birde baktım üzerimde 3 4 tane örümcek. Üzerime yapışmışlar. Bir tanesi bana doğru geliyordu elimin tersi ile ittim düşürdüm. Kafamı kaldırdığım an bulunduğum yerin bütüüün duvarları örümcekle doluydu ama yapışık duruyolardı hizalı bir şekilde. Hemen kalktım üzerime yapışık olanları kovmaya çalıştım renklerini ve desenleri gri renkteydi avucumun içi kadardı ve beyaz benekleri vardı beni ısırmaya çalıştı sonra üzerimdekilerin hepsi hareketlenince çığlıkla uyandım. Uyanır uyanmaz besmele çektim. Nolur rüyamı yorumlayın lütfen

 4. Merhaba. İsmim kübra. Ben rüyamı nasıl anlatacağımı bilemiyorum. Çünkü çığlık atarak uyandım. Rüyamda bir labirent mağarası gibi bir yerdeydim ve benimle beraber bir bayan arkadaşım daha vardı. Onlar beni görmüyodu ama biri bana bişeyler anlatıyordu. Yakınlarına gittim. Arkeoloji ile alakalı kazı yapılır ya mağaralarda. Öyle bir mağaraydı. Ben daha sonra bayan arkadaşımın yanına gittim ipi beline dolamış tavana asmış başka bir yöne doğru kayarak gitti. İpin bagli olduğu noktaya geldigimde merdiven vardi yukari cikan. Tam oraya geldim tökezledim düştüm. Birde baktım üzerimde 3 4 tane örümcek. Üzerime yapışmışlar. Bir tanesi bana doğru geliyordu elimin tersi ile ittim düşürdüm. Kafamı kaldırdığım an bulunduğum yerin bütüüün duvarları örümcekle doluydu ama yapışık duruyolardı hizalı bir şekilde. Hemen kalktım üzerime yapışık olanları kovmaya çalıştım renklerini ve desenlerini hatirliyorum gri renkteydi avucumun içi kadardı ve beyaz benekleri vardı beni ısırmaya çalıştı sonra üzerimdekilerin hepsi hareketlenince çığlıkla uyandım. Uyanır uyanmaz besmele çektim. Nolur rüyamı yorumlayın lütfen

 5. Özlem üresin

  Rüyamda tanımadığım biryerde mutfakta bir aşçıyla birlikte yemek hazırlıyorduk.tezgahtan hızla iri,sarı ve kanatlı bir örümcek geçti.ben nereye gittiğine bakarken geri döndü ve mavi cam gibi gözlerini net gördüm.aşçı gülümsüyordu hiç korkmadı ben kaçmak üzereyken örümcek uçarak boynuma saplandı.cıykk diye sesini duydum ve korkarak uyandım.yorumlarsanız sevinirim.

 6. Ruyamda hic bilmedigim bi evde uyandim yataktan ciktim belim kasindi bi baktim ki belimde kucuk küçük yaralar var sonra yayaga baktim birsuru kucuk kucuk canli sari ve bi tane buyuk olmus siyah orumcek vardi cok tedirgin oluyodum zehirlediklerini ve olecegimi dusunuyodum sacimdan falan da cikiyodu sari küçük örümcek. Yorumlar misiniz

 7. Ruyamda siyah bor orumcek tavanda karanligin icinde bi tanede ayni renkli orumcek ag örmüş tavanin köşesinde ağın tam ortasinda duruyor karanligin icinden çıkıp ag ortssinda duran örümceği isiriyor ve onu karanlığa cekiyor cok tuafti yorumlarmisiniz

 8. Ruyamda uyurken yatagimda siyah kocaman bi örümcek ustume dogru ucuyodu o anda uyanip yataktan firladim cok ürkütücüydü

 9. Eigene Rufnummer

  Rüyamda kardesimin burnunda sari cizgili kücük bir örümcek vardi örümcek baya bi sertdi kücügünü yere düsürdüm burnundan bir Kagit parcasi ile öldürdüm öldürmeye calisirkende büyük bi ayni renkte örümcek yatagin altindan cikip sokmaya calisdi öylece korkarak uyandim

  1. Merhaba siyah renkli örümcek kendinizi izole ettiğiniz, kalabalıklar içerisinde yalnız hissettiğinize yorumlanır.

 10. Normalde rüyanızda o an oturduğunuz evi görmezsiniz derler ama ben gördüm salonda oturuyorduk bi anda Örümcekler geldi 3 tane ikisini öldürdüm ama sonuncu daha büyük olduğu için büyük bir ayakkabı aradım salona geri döndüğümde o örümcek uçabiliyordu öldürmek Istersen uyandım

  1. Rüyada tavandan sarkan örümcek etkisinden kurtulamadığınız bir ilişkiyi sembolize eder. Daha önce unutamadığınız ilişkilerinize ait detaylardan kurtulmaya çalışıyor olabilirsiniz.

 11. Benim örümcek fobim var. Dün gece rüyamda çok uzun bir süredir omzumda sarımsı büyükçe bir örümcek taşıdığımı fark ettim, çığlık atarak çevremdekilerden onu almalarını isterken uyandım. Sizce bunun anlamı nedir?

  1. Merhaba İrem Hanım, bu rüya sizi korkutan bir şeylerin olduğunu, belki gelecek kaygısı yaşadığınızı ve bunun üzerinizde bir baskı oluşturduğunu bu nedenle yakınlarınızın desteğine ihtiyaç duyduğunuzu işaret eder.

 12. Merhaba
  Rüyamda oturduğum odanın koltuğunun arasında bir örümcek yuvası olduğunu görüyorum.içinde yavruların da olduğu 4-5 örümcek var.Süpürmek için elektrik süpürgesi almaya giderken uyandım.Sizce nasıl yorumlanır

  1. Merhaba Canan Hanım, örümcek yavruları içinizde biriken duyguların açığa çıkması gerektiğini ifade eder. Potansiyelinizin farkına varmanız gerektiğine dair bir işarettir. Ancak süpürgenin de sembolize ettiği gibi siz bu potansiyeli kullanmak istemiyor ondan kurtulmak istiyorsunuz.

 13. Ben örümceklerden korkarım. Gördüğüm rdırüyada yatağımın üzerinde dev bir örümcek görüyorum.örümcek şöuleydi.rüyamda dev siyak bi örümcek vardı. Büyük olduğundan yola cikarak su sonuca ulastim.hersey gorundugunden buyuktur. Duygularinizi kesfedin sonucuna ulastim. Tesekkurler bilgi icin.a

  1. Merhaba Leyla Hanım, rüyada korktuğunuz bir canlıyı görmek gerçek hayatta korkularınız ile yüzleşeceğinize delalet eder. Yineiçgüdülerinizin sizi uyardığını ifade etmektedir.

 14. Rüyamda bir sürü örümcek vardı yerlerde pantolonumun pacalarında kovuyorum düşmüyorlardı uzun bacaklı kocaman örümceklerdi

  1. Merhaba, bu rüya korkularınızın peşinizi bırakmadığını ve hayatınızı etkilediğini gösteriyor. Korktuğunuz ne var ise mücadele etmeniz gerektiğini anlatır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.