Rüyada Ölüm

Rüyada ölüm, kendi ölümünüz ya da sevdiğiniz bir yakınınızın ölümünü görmek, sanki bir önseziymiş gibi oldukça sarsıcı ve korkutucu olabilir.Fakat sizde uyandırdığı bu kötü hisler neticesinde alarm ve panik yapmanıza gerek yoktur. Rüyada ölüm yeni başlangıçlar demektir. Bu yeni başlangıçlar içsel anlamda yaşanacağı gibi, hayatınıza girebilecek sürpriz yenilikler ile alakalı da olabilir. Hiç ummadığınız bir anda karşınıza çıkabilecek fırsatları iyi şekilde değerlendirebilmeniz sonucunda okul ya da iş hayatınızda yeni kapıları açabileceksiniz anlamına gelir.

Rüyada Ölüm Ne Anlama Gelir

İçsel anlamda ise sizin veya yaşamınızın içinde gerçekleşen içsel değişimleri, kendinizi keşfetmeyi ve ruhsal yönden olumlu yönde gelişmeyi sembolize etmektedir. Bir geçiş sürecinde olabilir ve süreçte daha da aydınlanarak maneviyatınızı katlayarak ilerliyor olabilirsiniz. Yeni bir başlangıç yaptığınız ve geçmişi geride bıraktığınız büyük değişiklikler sizi bekliyor. Evleniyor ya da boşanıyor olabilirsiniz, yeni bir ülkeye taşınıyor ya da terfi alıyor olabilirsiniz. Bu rüya artık hayatınızı kontrol altına aldığınızı ve yeni bir başlangıç yaparak isteğiniz doğrultunuzda hareket etmek için fırsatlar yarattığınız anlamına gelmektedir.

Rüyada Acılı Ölüm

Rüyada acılı ölüm, gerçek hayatta bir karar eşiğinde olduğunuzun habercisidir. Hangi yolu seçerseniz seçin bedel ödemek durumunda kalacağınıza yorumlanır. Ödeyeceğiniz bedel, vazgeçmek ve göz ardı etmek durumunda kalacağınız şey her ne ise üzülmemeniz gerekmektedir çünkü bu eşiği atlattığınız andan itibaren hayatınıza bütün güzellikleri çekeceksiniz demektir. Birden tüm işleriniz yoluna girecek ve katlanmak durumunda kaldığınız zorluklar bittiği anda da istediğiniz, hayal ettiğiniz her şey sizin olacak demektir. Pes etmeyin, devam edin ve hakkınız olan güzelliklere kavuşun.


Rüyada Acısız Ölüm

Rüyada acısız ölüm, manevi yönden kendinizi keşfetmeye çıktığınız anlamına gelmektedir. Son zamanlarda yaşamış olduğunuz ya da yaşayacağınız olumsuz gelişmeler neticesinde kendinize ya da çevrenize olan inancınızı ve güveninizi yitirmiş olabilirsiniz. Bu nedenle yaşama nedeninizi sorguluyor olabilir, çevrenizdeki kişilerin varlığını değerlendiriyor olabilirsiniz. Bu değerlendirmeler neticesinde aradığınız bulacağınıza emin olabilirsiniz. Manevi yönden kendinizi güçsüz hissedebilir, bol bol dua okuyarak kendinizi huzurlu hissetmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte etrafınızdaki gereksiz kişiler ile aranıza mesafe koyabilir, kendi iç sesinizi dinleyerek yalnızlığı seçebilirsiniz.

Rüyada Kanlı Ölüm

Rüyada kanlı ölüm, kötü alışkanlıklarınızı, yıkıcı davranışlarınızı bırakmak için bir yola başvurduğunuz ya da başvuracağınız anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda kendinize fiziksel olarak da zarar verdiğiniz ve kurtulmak istediğinizi simgeler. Kötü alışkanlıklarınızı bağımlılıklarınız olabilir ve bu durumdan kurtulmak için tedavi olmayı kabul edebilirsiniz. Bu sürece girdiğiniz andan itibaren her şey siniz sağlığınız için iyi yönde gelişim gösterecektir. Kendinizi kapana kısılmış, çaresiz ve yalnız hissedebilirsiniz. Fakat sizin iyi niyetinizi ve iyileşmek için gayretinizi gören çevrenizdeki sizi seven insanlar destek için yanınızda olmaya başlayacaklar demektir.

Referanslar

Huffingtonpost, 2018