Rüyada Okul Görmek

Rüyada okul görmek, yetersizlik ve asla çözülmemiş çocukluktan gelen güvensizlik duygularını ifade eder.


Performans ve yeteneklerinizle ilgili endişeler yaşıyor olabilirsiniz. Hâlâ okula devam ediyorsunuz ve bu rüyayı görüyorsanız, günlük hayatınızın bir yansıması olabilir ve özel bir önem taşımayacaktır.

Alternatif olarak, rüyada okul görmek, günlük hayatınızdan öğrendiğiniz dersler için bir metafor olabilir. Bir “manevi öğrenme” deneyimi yaşıyor olabilirsiniz. Bir okul aradığını görmek, bilginizi ve öğrenmenizi arttırmanın yollarını aradığınızı gösterebilir.

Yeni bir okula gittiğinizi görmek, bazı durumlarda kendinizi huzurlu ve rahat hissetmediğiniz anlamına gelir. Ya da belki de öğrenmeniz gereken yeni bir ders vardır.

Okuldan kaçtığınızı görmek, yeni fikirlere ve bakış açılarına karşı açık olmadığınız anlamına gelir. Geçmiş hatalarından öğrenmediğinize tabir edilir. Çocukluğunuzdaki okulun yıkıldığını görmek, çözümlenmemiş bazı çocukluk meseleleri ya da travmalarına sahip olduğunuzu göstermektedir.

Alternatif olarak rüya, zamanın geçişini temsil eder. Geçmişin tadını çıkarmak yerine geleceğe bakmanız gerekiyor.


Rüyada Okul Görmek Ne Anlama Gelir?

Okul ile ilgili rüyalar en çok görülen rüya temaları arasındadır. Test olmaktan ziyade başka sebeplerden dolayı okula geri dönüyorsanız bu genellikle öğrendiğiniz bir hayat dersini tekrar hatırlamanız gerektiğine delalet eder. Bu rüya yeni şeyleri öğrenmek için fırsatınızın olduğuna yalnızca biraz daha gayretli olmanız gerektiğine delalet eder.

Rüyada okula gitmek, sizi ele almanız gereken bir çocukluk hatırasına geri getiriyor olabilir. Bulunduğunuz sınıf, rüyanın konusunun geçtiği ya da rüyadaki zaman seviyesini gösterebilir (örneğin, ortaokuldaymış gibi davranıyor olabilirsiniz). Yine bu rüya, günlük yaşantınızdaki bir şey sizi okuldaki geçmişinizden birine ya da bir şeylere geri döndürdüğüne alamet eder.

İlkokul rüyası, bir şeyin “temel” olduğunu ifade eder. Aslında olayların basit olduğunu ancak sizin daha zor olduklarını varsaydığınızı alamet eder. Lise rüyası ise öğrenilen hayat derslerinin büyük önem taşıdığına delalet eder. Üniversitede olmak ise, o günlerinize ya da o dönemden bir ilişki için bir metafor olabilir; Öğrenilecek bir dersin olduğunu temsil edebilir. Yeni bir şeyler deneme ihtiyacında olduğunuzu gösterebilir.

Veya üniversite öğrencilerinin sıkça yaptığı gibi, deney ya da yeni bir şeyler denemek istiyor olabilirsiniz. Rüyada bir sınıfta olmak, öğrenme deneyimini sembolize edebilir veya birisini belirli kalıplara koymak veya değerlendirmek için bir metafor olabilir.