Rüyada Ödev Görmek

Rüyada ödev görmek, rüyayı gören kimsenin eğitimli, bilgili, meslek ve kariyer sahibi kişi olacağı manasına gelir.Rüya sahibinin hayatının başarılı, kazançlı geçeceğine işaret eder. Yine bu rüyayı gören kimsenin iş yerinde beklediği terfiyi almasına delalet etmektedir. Rüyada ödev görmek makamının sürekli yükseleceğine, ün sahibi olacağına, ticarette öne geçeceğine tabir olunur. Aynı zamanda büyüyeceğine, ilerleyeceğine, büyük paralar kazanacağına, tükenmeyecek bir rızk elde edeceğine tabir edilir. Yine rüyada ödev görmek rüyayı gören kişinin servetinin bitmeyeceği şeklinde tabir edilir.

Rüyada ödev yapmak, rüyayı gören kişinin muhteşem bir dönem yaşayacağına, unvan sahibi olacağına, mertebesinin yükseleceğine işaret eder. Rüya sahibini hayırlı, bereketli ve güzel günler bekliyor demektir.

Yine bu rüya kişinin uzun süredir yaşadığı zorlukları geride bırakarak başarılı ve bereketli bir döneme gireceğine delalet eder. Kişi çevresinde daha çok dikkat çekmeye başlar ve zamanında yaptığı yatırımların kendisine bir bir döneceğine işaret olunur.


Rüyada Ödev Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ödev yapmamak, rüyayı gören kişinin hayal kırıklığı yaşayacağına, yatırımlarından hayır görmeyeceğine, malını ve parasını ve sermayesini kaybedeceğine bu nedenle ticaret ve meslek hayatındaki itibarını, gücünü ve iyi izlenimini de kaybedeceğine rivayet edilir.

Rüyada öğretmenin ödev verdiğini görmek, rüyayı gören kişinin sorumluluk sahibi olacağına, ailesine karşı görevlerini aksatmayacağına, en büyük hedefinin onların geçimini daha kolay şekilde sağlamak olacağına ve öncelikleri arasında çok çalışarak iyi yerlere gelmek bulunacağına delalettir. Yine bu rüyayı gören kimsenin karısı ile arasının çok çok iyi olacağına, mutlu bir birliktelikleri olacağına işaret eder.

Rüyada ders çalışmak, bu rüyayı gören kimse rakiplerine karşı bir adım öne geçer. Aradaki rekabette galip ayrılan taraf olur ve kıskanılır. Yaptığı akıllı yatırımların meyvesini toplayarak düşmanlarına karşı avantaj sağlar. Kendisini çekemeyen kişilerin kıskanmasına neden olur.

Bu rüyayı gören kimse uzun süredir emek verdiği şeylerin karşılığını bir bir görür ve başarı merdivenlerini yavaş yavaş tırmandığı için kendinden emin olur. Çevresindeki insanlar bu başarıyı takdir eder ve onun etrafında olmak için çabalarlar. Yine bir rivayete göre ders çalışmak uzun süredir peşinden koştuğu kimsenin kendisine eninde sonunda cevap vereceğine yorumlanır.