Rüyada Mezar Görmek

Rüyada mezar görmek, genel manada kaçmaya çalıştığınız problemlere işaret eder.Bu rüya ölüm ile alakalı sakındığınız düşünceler ile yüzleşmeniz gerektiğini anlatır. Kendi ya da sevdiğiniz bir kimsenin ölümünden korkmanızın iç dünyanıza yansımasını sembolize eder. Korku ya da güvensizlik gibi hoş olmayan duygularınızı içinize attığınızı anlatır ancak bu duygularınız ile yüzleşmelisiniz.

Rüyada Mezar Görmek Ne Anlama Gelir

Yine rüyada mezar görmek son durak ve huzura erişin psikolojik olarak yansımasıdır. Hayattan alamadığınız zevkin duygularınıza baskın gelmesi olarak da niteleyebiliriz. Bu rüya daha önceden zevk aldığınız şeylerin artık ilginizi çekmediğine tabir olunur. Kendi mezarını gören kimse ileride kurduğu hayallerden ümidini kesmiş kimse olarak karşımıza çıkar.

Ancak eğer rüyayı gördüğünüz sırada güzel duygular hissediyorsanız bu rüya bir probleminizi gömdüğünüze ve artık size huzursuzluk çıkarmayacağına delalet eder. Yaşı geçkin bir kimsenin rüyasında mezar görmesi ise geçmişte yaşamayı sürdürdüğünü ve özlemin giderek arttığını ifade eder. Rüyada gördüğünüz farklı detaylara göre farklı tabirler de yapmak mümkündür.

Rüyada Mezarlık Görmek

Mesela, rüyada gördüğünüz mezarın kapalı olması durumunda bir sırrı sizinle beraber mezara götürdüğünüzü ifade eder. Rüyada bir mezar kazdığını gören kimse için sorun yaşamaya ancak yine de vazgeçmemeye tabir olunur. Bu rüya düşmanlarınızın harekete geçeceğine de yorumlanır. Bu düşmanlarınızın karşısına çıkacağınıza ve onlarla mücadele edeceğinize rivayet edilir.

Rüyada mezarı kazdığınız sırada güneş var ise yaşayacağınız güçlükler eninde sonunda işinize yarayacak demektir. Henüz kazılmış bir mezar hatalarınızdan ders aldığınıza yorumlanır. Rüyanızdaki mezar boş ise hayal kırıklığına uğradığınızı ya da uğrayacağınızı bazı arkadaşlarınızı kaybedeceğinizi işaret eder. Rüyada bir kimseyi mezara koyduğunuzu görmek problemlerinizin kaynağını bilmediğinize tabir olunur. Mezara koyduğunuz kimse eğer tanıdığınız biri ise sorunlarınızın kaynağı bu kişi olabilir. Dikkatli olmanızda fayda var.


Rüyada Mezarlıkta Uyumak

Rüyada kendiniz mezarda uzanıyor iseniz geleceğinizin parlak olduğunu söyleyelim. Hayatınız şu andakinden daha iyiye gidecek demektir. Sizi mezara koyan bir kalabalık görmeniz ise hayatınızın elinizde olmadan değişeceğine rivayet edilir. Kişinin kendi mezarını görmesi bir uyarı niteliğindedir. Bu dönemde alacağınız kararların geleceğinizi etkileme potansiyeli olduğuna yorumlanır. Kendi isminizi mezar taşında görürseniz sağlık ile ilgili konularda dikkatli olmanızda fayda var.

Rüyada Mezarlıkta Olmak

Mezarlar arasında yürüdüğünü görmek sorun yaşanacak olan bir beraberliğe, evliliğe yorumlanır. Bir mezarlık içerisinde yürüyüş yapmak ise üzüntülerinizin kaybolacağına alamet eder. Bir mezarın üzerine basmak kötü talih ile tabir olunur.

Psikolojik olarak mezar ya da mezarlık rüyası yaşadığınız çatışmaları anlatır. Umutsuzluğa kapıldığınızı, kendinize güveninizin azaldığını haber verir. Sorunlarınızın etrafını sardığını ve kaçış yolu aradığınıza işaret eder.

Referanslar

Dreamsnest, 2018