Rüyada Mantar Görmek

Rüyada mantar görmek, birçok rüya tabircisi tarafından ilgi ile karşılaşan rüyalardan bir tanesidir.Her tabirci rüyayı kendine göre yorumlasa da ortak olan noktalar bulunmaktadır. Rüyada mantar görmek, denince birçok tabircinin bahsettiği ortak yorum bir kadın anlamına geldiğidir. Görülen mantar küçük ve tekli ise hayırsız bir kadına, mantarlar büyük ve topluluk halinde görülmüş ise kişinin eşi tarafından gelen paraya ve rızka işarettir.

Rüya genel anlamda yorumlandığında mala ve mülke işaret ettiği bilinmektedir. Özellikle mantarlar çok sayıda ise ve rüya sahibi tarafından toplanıyor ya da birinden alınıyorsa helal mala, kazancın artış göstermesine ve kişinin içinde bulunduğu durumdan çok daha iyi yerlere geleceğine işarettir.

Rüyada Mantar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mantar görmenin, çeşitli şekilleri vardır. Rüyada görülen mantar yeniyor ya da pişiriliyor ise bu tamamen farklı durumlara işarettir. Rüyada beyaz mantar yemek, kişinin kazandığı paraların helal olduğuna ve bu konuda şüphesi olmaması gerektiğine işarettir. Beyaz mantar zehirsiz ve temiz mantar demektir.

Bu sebeple rüyada görüldüğü her hali hemen hemen olumlu olarak yorumlanmıştır. Fakat yediğiniz mantar benekli ve koyu renkli ise bu zehirli olduğuna işarettir. Bu çeşit bir mantarın rüyada yenmiş olması helal ya da hayırlıymış gibi görünen bir işe girişilmesi fakat o işten umduğunu bulamamaya ve kazancın helal olmamasına rivayet edilmektedir. Haram mal anlamına gelen zehirli mantar kişinin kazandığı paraya dikkat etmesi gerektiği mesajını vermektedir.

Zehirli mantar, mantar rüyalarının olumsuz anlamda yorumlanmasına neden olan önemli bir semboldür. Rüyada zehirli mantarları toplamak ve biriktirmek, haram mal ya da para dönen işlere girişileceğine ve yolsuzluğa işaret eder. Kişinin iş hayatında ve para kazanma sürecinde olumsuz hareketlerde bulunacağını simgeleyen bu rüya net olarak haram para olarak yorumlanmıştır.

Ormanda mantar görmek, hayra yorulan rüyalardan bir tanesidir. Görülen mantar zehirli değil gündelik hayatta tüketilen beyaz mantarlar ise iyi haberle alınacağına ve kişinin mutlu olacağına işaret etmektedir. Rüyada toplanan beyaz mantarların sayısı ne kadar fazla ise o kadar iyidir. Mutlu ve sevinçli haber anlamına gelen bu rüyanın bir diğer yorumu ise kişinin helal olan parasının ve malının katlanarak artacağıdır.