Rüyada Koyun Görmek

Rüyada koyun görmek, kadın ve çocuk ile tabir olunur. Güzel ahlaklı, kendini ve konuşmayı bilen bir hanıma işarettir.


Rüyada koyun görmek her anlamda zenginliğe işaret eder. Gönül zenginliğine, mutluluğun artmasına, aile halkının genişliğine, hayırlı evlatlara, kazanca, rızka ve işlerin artmasına işaret eder. Rüyada koyunun arkasından gittiğini gören kişi, bir kara sevdaya tutularak adım adım bir kadını izleyecek demektir.

Rüyada hastalıklı ve bakımsız koyun görmek, pasaklı ve hastalıklı insanlara işaret eder. Rüyasında koyun derisi yüzmeyi meslek edinmiş kişi anlayışsız, zorba bir yöneticiye ya da siyasetçiye işaret eder.

Rüyada kirli koyunlar pis insanlara, baş ve bacakları ganimet malına, kuyruğu kadın malına ve bol nimete tabir olunur. Koyun sağmak insanlarla iyi geçinmeye, siyaset ilmini iyi bilmeye delalettir.

Koyun yüzücüsü halka zulmeden yönetici yahut memura, koç şerefli bir kimseye, koçun yünü ve kuyruğu ise evlenmeye alamettir. Kuzu anne ve babasına itaat ve hürmette kusur etmeyen evlada, hamile kadının kuzu görmesi oğlan çocuk sahibi olacağına delalettir.

Koyun besili, temiz, sağlıklı ise çok önemli bir başarı ve kısmettir. Sağlıklı koyunlar mutluluğun işaretidir. Sağlıksız koyunlar, iş hayatında atacağınız yanlış bir adımdan dolayı mutsuz olacağınız manasını taşır.

Rüyada koyun sürüsü görmek, genellikle toplumu oluşturan bireylerin tamamı ile yorumlanır. Koyun sürüsü, toplumu oluşturan bireylerin yumuşak başlı ve kolay yönetilebilir kimseler olduklarını simgeler.

Bazen de bu rüya aynı inanca sahip ve aynı doğrultuda yürüyen kişilerin işaretidir. Koyun sürüsünün bir tarafa doğru gittiğini görmek grupların beraber hareket ederek bir olay üzerinde etkili olacaklarına delalettir.


Rüyada Koyun Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada koyun sağmak hayra yorulur. Rızk, nimet, bolluk, bereket, kazanç ve sağlık manasına gelir. Rüyada koyun sağan kimse nimet elde eder veya bir kimseden çok büyük bir yardım görür.

Koyun sağmak bazen de malda artışa, para kazanmaya sıkıntılardan kurtulmaya da işaret edebilmektedir. Bazen de bu rüya hasta kimseler için sağlık ve şifa bulmaya işarettir. Rüyada koyun otlatmak ve çobanlık yapmak, mertebenin artması demektir.

Rüyasında koyun otlatan kişi amir, komutan, müdür, yönetici, patron ya da siyasetçi rütbesine sahip olacak demektir. Bu rüya yükselmeye ve fakirlikten kurtulmaya delalettir. Bazen de bu rüya lider karakterli bir kimsenin toplum içinde yükselmesine ve diğer insanların başına amir olmasına tabir edilir.

Rüyada koyun kesen ve yediğini gören kişinin tüm istekleri gerçekleşir ve hedeflerine ulaşır. Bazen de koyun kestiğini görmek, hapiste bulunan kimseler için en kısa zamanda özgürlüğüne kavuşmaya delalettir.

Bu rüya güç sahibi olmaya, kişilerin hakkını yiyeceğinize ve haram mala tabir olunur. Rüyasında koyun sütü içen kişi yakın zamanda hastalanır veya eğer hastaysa durumu ağırlaşır. Bu rüya kişinin başına gelecek bir hastalık sonucunda sıkıntılı anlar yaşamasına; fakat bir müddet sonra tüm hastalıklarından kurtularak rahata ermesine delalettir.

Rüyada Bir Koyunla Kavga Etmek

Rüyasında bir koyunla boğuştuğunu, gören kimse içten pazarlıklı ve iki yüzlü bir kadının kötülüklerine maruz kalır. Onun yüzünden türlü belalara maruz kalmanıza ve ailenizle aranızın açılmasına delalettir.Bazen de bu rüya, gören kişi hakkında dedikodu yapıldığının, hakkında konuşulduğunun ve bazı kimselerin kötülük düşündüğünün simgesidir. Rüyada koyun sahibi olmak hayra yorulur. Çünkü koyun genellikle bereketin, bolluğun simgesidir.

Bu nedenle koyun sahibi olan kimse zenginleşir, eline bol para geçer veya borçlu ise borçlarını öder. Bazen de bu rüya yeni bir işe girmeye veya kendi işinde başarılı olup, kar elde etmeye işaret eder.

Rüyada koyun eti görmek, eğer et pişmiş ise ganimet elde etmeye, zenginleşmeye, mal sahibi olmaya veya mirasa konmaya delalettir. Bu nedenle böyle bir rüya gören kimse yakın zamanda ulaşmak istediği hedefe kolayca ve zahmet çekmeden ulaşır; eline çok miktarda para geçer veya uzak bir akrabasından parasal yardım görür.

Rüyasında koyun derisi gören kimse düşmanlarına galip gelecektir. Rüyada koyunun derisini yüzmek, uzun süredir size düşmanlık eden bir kimse olduğuna ve şerrinden kurtulmaya işarettir. Bu rüya düşmana galip gelmenin ve sizi kıskanan bir kimseyi saf dışı bırakacağınızın simgesidir.

Rüyasında koyun eti parçalayan kimse bir yolculuğa çıkar veya gurbete gider. Bu rüya bulunduğunuz yeri terk edip daha güzel ve kısmetinizin artacağı bir yere gideceğinizi işaret etmektedir. Bazen de bu rüya gidilen yerde kalacağınıza, ailenizden uzaklaşacağınıza veya kendinize uzakta bir hayat kuracağınıza işaret olabilmektedir.

Rüyada İtaatkar Bir Koyun Görmek

Rüyasında itaatkar bir koyun gören kimse toplum içinde güzel bir isimle anılır ve herkesin saygısını kazanır. Bu rüya kişinin iyi huylu bir topluluk üzerine amir olacağına, bazen takdir edilmeye ve başkaları tarafından sevilmeye işarettir.

Rüyasında itaatkar bir koyunu güttüğünü görmeniz, ahlaklı bir grup insanın yanında bulunacağınızın, lider vasıflarla bu kimseler arasında önder olmanın müjdecisidir. Rüyada sahip olduğunuz koyunu kaybetmek, iş konusunda çekilecek sıkıntılar anlamına gelir. Bu rüya çalışma hayatında zorluklar yaşamaya veya kişinin yaptığı yatırımlardan beklediği parayı alamamasına işaret eder.Rüyada koyun kaybeden insanlar içindeki itibarını, toplumun kendisine olan takdirini ve sevgisini kaybeder anlamına gelir. Rüyasında çok sayıda koyun gören kişi her anlamda bereketli, bolluk ve ferahlık içerisinde geçecek bir ömür yaşar. Bu rüya oldukça hayırlı bir rüyadır. Malın bereketinin artmasına, para kazanmaya, sıkıntılardan kurtulmaya delalettir.

Rüyada Koyun Yüzen Bir Kişi Görmek

Rüyasında koyun yüzen bir kişi görmek, gerçek hayatta emri altındakilere zulüm eden, onlara eziyet eden kötü bir idareci olduğunu gösterir. Bu rüya, bahsi edilen kişilikte bir adamla çalışacağınıza veya ondan zarar göreceğinize işarettir.

Rüyasında koyun kuyruğu gören kimse, çok zengin, varlıklı, toplum içinde itibarlı ve şeref sahibi bir adamın kızı ile evlenir. Bu rüya yardım görmeye kişiye gelecek menfaate ve sıkıntıdan kurtulmaya tabir edilir.

Rüyada bir koyunun bacaklarını veya başını görmek elinize geçecek mal, ganimet veya parayı simgeler. Bu rüya, kişinin oldukça büyük menfaatlere, çok hayırlı kazançlara kavuşacağına; toplum içinde sivrilen ve hayırla anılan bir isme sahip olmaya; sıkıntılardan kurtulup, özellikle maddi anlamda rahatlamaya; bir grup insanın başına amir olarak terfi etmeye yorumlanır.

Rüyada kuzu gören kişinin bir erkek evladı olur. Kuzu bazen de kişinin hayırlı ve iyi huylu evladıdır. Rüyada yanında kuzu olduğunu gören kimse çok hayırlı bir evlada kavuşur.

Rüyada Koç Görmek

Rüyada koç görmek şan, şöhret, para ya da nüfus manasına gelir. Rüyasında koç gören kişiye varlıklı birinden miras kalır. Rüyada görülen koç, oldukça güçlü ve kudretli bir adama tabir edilir.

Bu nedenle kendisine koç verildiğini veya koç satın aldığını gören kimse böyle bir adamla tanışır veya onunla arkadaş olur. Rüyada koç kesmek, böyle bir adama haksızlık etmeye veya onun dedikodusunu yapmaya; koça binmek oldukça güçlü bir adamı kendi himayesine almaya veya ona yardım etmeye; bir kişinin koç olduğunu görmesi güç ve kuvvet sahibi olmaya; koçun kendi üzerine bindiğini görmesi çok kuvvetli bir kişinin rüya sahibinin himayesine girmesine delalettir.

Rüyada görülen koç boynuzu, bir kişinin gücü, kudreti, saltanat ve şöhretini simgeler. Rüyasında koç boynuzuna sahip olduğunu gören böyle bir kişiliğe sahip olur.

Rüyada koç boynuzunu kırdığını gören kimse, çok güçlü ve oldukça varlıklı bir adamın planlarını bozarak onu yenilgiye uğratır. Koçun boynuzlarının uzadığını görmek rüya sahibinin hayırlı bir insan olmasına delalettir. Boynuzların kısalması ise hidayetten sonra sapıklığa veya zenginlikten sonra fakirliğe, rüyayı gören güç sahibi iken kuvvetten düşmesine de tabir edilmektedir.