Rüyada Korkmak

Rüyada korkmak, hane içerisinde aileniz ile yaşayacağınız tartışmalara delalet eder.Bu rüya iş yerinde karşınıza çıkacak olan bazı başarısız girişimleri de ifade etmektedir. Korktuğunuzu görmek, kendinize şüphe duyduğunuzu ve günlük yaşamınızda yetersiz hissettiğinizi gösterir. Kontrol edemediğiniz durumlar sizi çaresiz hissetmeye itiyor. Öfke genellikle korku gibi yansır rüyalara, bu nedenle uyanıkken de öfkeli olduğunuz konuları düşünmekte fayda vardır.

Rüyada korkmak, olumlu olarak tabir edilmez. Belki de sizi korkutan bazı şeylere duyarlı hale gelmiş olabilirsiniz. Bunlar gerçek hayatta olan şeyler veya hayal edilen korkular olabilir. Tehlike altında olduğunuzu düşündüğünüz bir güvenlik konusu bu rüyayı görme sebebiniz olabilir.

Durum ne olursa olsun, rüyada korkmak neredeyse her zaman kendi iç mücadelelerinizden yola çıkılarak tabir edilmesi gerekir. Rüyanızı derinlemesine inceleyerek, korkmaya çalıştığınız şeyi hatırlamak, böyle rüyalara neden olan mücadeleyi anlamanıza yardımcı olabilir.Rüyada korku uyandırmaya müsait bazı ortak olgular karanlık, aile üyeleri, hayvanlar, iblisler, ölüm ve düşmelerdir.Korktuğunuz rüyalar da gelecek şeylerin bir mesajı olabilir. Özellikle başlamış olduğunuz bir yoldan sonra devam etmeye korkuyorsanız, bu rüya ev hayatınızda ve iş hayatınızda sorunlar olacağını gösterebilir. Diğer insanların korktuğunu görmek ise kendi meselelerinizle meşgul olduğunuz için bir arkadaşınızın size ihtiyacı olduğunda yardım edemeyeceğinizi alamet eder.

Rüyada Korkmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada korkmak, hayatımızda var olan bir şeyin yansımasıdır. Hayatınızda tehlikeli seyir eden bir durum söz konusu olabilir ya da akılsızca hareket ettiğiniz bir şey yüzünden korku hissediyor olabilirsiniz. Bu rüya gerçek hayatta korktuğunuz durumun ne olduğunu bilmiyor ya da belirsizlik hissediyorsanız sizin için yol gösterici bir mesaj niteliği taşıyabilmektedir.

Bu rüya size sebepleri gösterebilir ve çözüm için yol gösterici olabilir. Korkumuza neden olan şey rüya içerisinde başka bir şey olarak sembolize edilir. Örneğin, bir hayvandan korktuğunuz bir rüya gerçek hayatta cinsel yönden hissettiğiniz korkuya ve öfkeye dayalı bastırdığınız hislerinize işaret eder.

Korku rüyasının ayrıntıları da size birçok yönden yol gösterici olabilir. Sevdiğimiz biri için hissettiğiniz kayıp korkusu, gerçek yaşamda aynı korkuyu hissettiğinizin dorudan bir yansımasıdır. Bilinmeyenlerin korkusu, karanlık, derin ve ailesel şeylerin sembolizmi yoluyla rüyalarımızda sık sık ortaya çıkmaktadır. Rüyada düşme korkusu genellikle geçmişi bırakmaktan ve yeni bir şey ile ilerlemekten korkmanın sembolüdür.

Korkunun bir rüyada simgeleyebileceği birçok şey vardır. Bu temalardan bazıları şunlardır, cesaret, kendinden şüpheler, yetersizlik duyguları, ifade edemediğiniz aşk ve kendiniz veya belirli bir durum üzerindeki kontrol yetersizliğiniz olabilir. Korku hissettiğiniz rüyalar ayrıca ele alınması gereken öfkenizin göstergesi de olabilir. Bununla birlikte gelecek korkusu hissediyor olabilir ve başarılarınızın sizi beklediğinizden daha az tatmin edeceği anlamına da gelebilmektedir.Rüyada Vahşi Hayvanlardan Korkmak

Rüyada vahşi hayvanlardan korkmak, hayatınızda tehdit sembolü olarak gördüğünüz birinin varlığına işaret etmektedir. Bu kişinin sizin başarılarınızı engellemek için birtakım girişimleri olabilir ve bununla birlikte sizi etrafınıza kötü tanıtarak fayda sağladığınız şeyleri elinizden almak isteyebilir.

Bu durumun fazlasıyla farkında olsanız dahi bir süre elinizden hiçbir şey gelmeyecek ve nasıl mücadele edeceğinizi bilemeyeceksiniz. Bu kişiden saklanmanız yersizdir. Gücünüzü ve kendinize güveninizi toplayarak bu kişinin karşısında durmalı ve kötü eylemlerini engellemelisiniz.

Rüyada Doğal Afetlerden Korkmak

Rüyada doğal afetlerden korkmak, bilinçaltınızdaki müdahale edemeyeceğiniz durumlara karşı hissettiğiniz korku anlamına gelmektedir. Bu nedenle hayata karşı sürekli temkinli yaklaşmakta ve risk almaktan uzak durmaktasınız. Hayatınızın rutinine çıkmanıza sebep olacak bir olay sizi oldukça korkutacak ve mücadele etmenize mâni olacaktır. Bu korkuyu yenmeniz karşılaşacağınız bu beklenmedik durumlarla baş etmeniz konusunda size yardımcı olabilir.

Rüyada Tanıdığımız Biri İçin Korkmak

Rüyada tanıdığımız biri için korkmak, gerçek hayatta birisine karşı gizli tuttuğunuz hislerinize işaret etmektedir. Hislerinizi bu kişiye açtığınız taktirde kabul görmeyeceğinizi düşünmekte ve adım atmaktan çekinmektesiniz. Bu nedenle bu kişiyi unutmak için kendinizi zorlamakta ve yakınına yaklaşma konusunda kendinize sınırlamalar koymaktasınız.

Rüyada Hırsızdan Korkmak

Rüyada hırsızdan korkmak, size zarar vereceğini düşündüğünüz ve ailenizin dağılmasına sebep olacak bir kişinin yakınınızda olduğuna işaret etmektedir. Evli olabilirsiniz ya da ciddi bir ilişkiniz evliliğe doğru ilerliyor olabilir. Fakat bununla birlikte hayatınıza girecek yeni birisi sizin ya da karşınızdaki kişinin aklını çelecek hareketlerde bulunması sizde alarm çanlarının çalmasına sebebiyet verecek olabilir.