Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek bağımsız bir kişiliği, yaratıcılığı ve dişiliği temsil eder. Aynı zamanda bahtsızlığı ve kötü şansı da sembolize edebilir. Bu rüya kedileri sevip sevmediğinize göre değişiklik gösterir. Kedi birinin size karşı aldatıcı olabileceğine delalet eder. Eğer rüyadaki kedi saldırgan tavırlar sergiliyor ise dişi yanınız ile sorunlar yaşıyorsunuz demektir.

Bu rüyanın varyasyonlarını şu sekilde sıralayabiliriz:

 • Gerçek hayattan bildiğiniz bir kediyi görmek
 • Daha önce görmediğiniz boyutlarda ve renklerde görmek
 • Oyun oynayan bir enik görmek
 • Bir pisi tarafından saldırıya uğramak
 • Kedi tarafından korkutulmak ya da sevilmek
 • Pisiye döndüğünüzü görmek

Rüyada sevimli ve tüylü bir enik görmek rahata olan arayışa delalet eder. Kendinize dikkat etmeye başlamalısınız. Rüyada gördüğünüz pisiden korkmak, dişi yanınızdan korktuğunuza delalet eder.

Rüyadaki hayvanın kuyruğunun olmaması kendini bulamamaya, bağımsızlığını kaybetmeye delalet eder. Rüyada kedi görmek bağımsız ruhunuza işaret eder. Kendinizi serbest bırakmalı ve kimsenin sınırlamasına izin vermemelisiniz.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada, bedeni ya da bacakları olmayan bir hayvan, sınırlı bağımsızlığı sembolize eder. İstediğiniz her şeyi yapabildiğinize olan yanlış inancı simgelemektedir. Hayallerinizde birbirinin aynı olan iki kediyi görmek, kendi ihtiyaçlarınızı başkalarının ihtiyaçlarıyla dengelemek zorunda olduğunuz anlamına gelir. Kendinize dikkat etmeyi ve diğerleri hakkında endişe etmeyi bırakmalısınız.

Bir evde dolaşan binlerce kedi, hayatınızdaki yön ve amaç eksikliğine işaret eder. Hayatta çok fazla şey oluyor ve önemli olan şeyleri kaybediyorsunuz manasını taşır. İki başlı bir enik, kararsızlığa işaret eder; Bir şey hakkında son karara varmadığınızı ifade eder. Alternatif olarak, bu rüya aynı zamanda çevrenizden kolayca rahatsız olduğunuz anlamına gelebilir.

Hayvanları doğal yaşam ortamlarında ya da çimlerde görmek ise doğaya olan özleminize ve doğaya dönme isteğinize alamet eder. Rüyada bir kedide diken görmek, kıskançlığınız yüzünden anlamlı ilişkiler kuramadığınıza delalet eder. İlişkinizde mesafenizi koruduğunuza işaret eder.

Kedi rüyaları çeşitli ruh halleri ile ilişkilidir. Bunlar;

 • Dişilik,
 • Doğallık,
 • Bağımsızlık,
 • Doğaya bağlılık,
 • Aşk,
 • Kabul ediş,
 • Arkadaşlık,
 • Oyunculuk,
 • Merak,
 • Özgürlük,
 • Saldırganlık,
 • Kısıtlanma.

Rüyada Siyah Kedi Görmek

Rüyada siyah bir kedi görmek, ruhani yeteneklerinizi kullanmada ve sezgilerinize güvenmekte biraz korku yaşadığınızı gösterir. Yine bu rüya kötülük, yıkım ve kötü şansa işaret eder gibi görünse de gerçekler bundan farklıdır. Özellikle rüyanızdaki kedinin sizi ısırması, pençe atması, sezgilerinizin size anlatmaya çalıştığı şeyleri artık kabul etmeniz gerektiği manasını taşır. Bu işaretleri artık görmezden gelemezsiniz. Gerçeklerle yüzleşmekten korkmayın.

Tam tersine beyaz renkli bir kedi ise yaşanacak olan zor zamanları gösterir. Siyah ve beyaz kedi ise yakın zamanda üzülmeye ve pişmanlığa delalet eder. Rüyada çok renkli bir enik görmek bir işi başarmak için beraber çalışacağınız bir takıma alamet iken mavi kedi, yanılsamalara ve doğru bildiğiniz yanışlara işarettir. Hamile bir kimsenin kedi görmesi ise doğacak çocuğu hakkında endişelenmeye alamettir.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada kedi yavrusu görmek, daha önce yardımcı olduğunuz bir kimseden nankörlük görmeye delalet eder. Pisiyi sevmek ise sevdiğiniz insanları ihmal ettiğinize yorumlanır ve ailenize zaman ayırmanız gerektiğinin bir uyarısıdır. Bu rüya ailenizin size gönül koyduğunu anlatır.

Kedi yavrusunu beslemek ise yardımınıza muhtaç bir kimseye destek olacağınıza yorumlanırken, yıkayan kişi ihmal ettiği kimselerin gönlünü almayı başaracak demektir. Kedi yavrusunun ısırması sağlığınızda meydana gelecek problemleri anlatsa da bu sorunların sizi etkilemeyeceğini ifade eder. Kedi yavrusunu kurtardığını görmek, her yere yetişemediğinize bu nedenle üzerinizde baskı olduğuna delalet eder.

Rüyada Kedi Sevmek

Rüyada bir kedinin başını okşamak ve sevmek, alacağınız kötü haberlere delalet ederken kedinin miyavlaması ise sizi yanıltan arkadaşlarınızın olduğuna işaret eder. Rüyada bir kedinin oyun oynadığını görmek ise oyuncu tarafınıza alamet eder.

Rüyada Kedi Isırması

Rüyada kedi ısırması, vermeden almaya da işaret olunur. Bir yakınınızdan dolayı zora gireceğinizi ancak sorunu aşacağınızı gösterir. Bazı işlerin planlandığı gibi gitmediğine işaret eder. Moralinizi bozacak bazı olaylara hazırlıklı olmalısınız. Rüyada kedi ısırması, hastalığa ve sıkıntılara tabir edilir.

Kendini kedi olarak görmek ve başka bir kedinin size saldırması kötü niyetli bir kimse ile tanışacağınıza yorulur. Kedi ile yaptığı mücadele ve münakaşada yenilen kişi yakalandığı hastalık, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur. Eğer kedi kaybolursa, hastalık veya üzüntü ve kederi fazlasıyla artar.

Kedi saldırması, yaşanacak sıkıntılı günlerin önünüzde olduğunu anlatır. Çevrenizden hayırsızlık göreceğinize yorumlanır. Dikkat etmekte fayda vardır. Rüyada kediyi kovalamak, önünüzde engeller olduğuna delalet eder.  Yine bu rüya projelerinizde zorluklar yaşayacağınıza delalet eder.

Rüyada sizi kovalayan bir kedi görmek ise yaşadığınız bir problemde size yol gösterecek biri ile karşılaşacağınıza yorumlanır. Rüyada koşuşturan binlerce kedi görmek, amacınızı kaybetmeye, yönünüzü bulamamaya delalet eder. Çok yoğun bir hayatınız olduğuna ve biraz rahatlamaya ihtiyacınız olduğuna delalet eder. Rüyadaki kedinin sizi tırmalaması tehdit edilmiş hissettiğinize işaret eder.

Rüyada Kedi Görmek ile Alakalı Diğer Detaylar

Rüyada kedi öldürmek, son anda kurtulacağınız bir belaya işaret eder. Rüyada hasta bir kedi görmek veya veterinere bir kedi götürmek kendinize zaman ayırmaya ve hayattan zevk alacağınıza işaret eder.

Rüyada bir kedinin hayatını kurtardığınızı görmek, bağımsızlığınızı ve gücünüzü yeniden kazandığınıza alamet eder. Rüyada bir kedi kaybettiğinizi görmek, gerçek hayatta değer verdiğiniz bir şeyi kaybetmeye yorumlanır. Rüyada ölü bir kedi görmek ise bağımsızlığınızı kaybetmeye delalet eder. Yine bu rüya içinizdeki dişi yanı tanımaya çalıştığınıza delalet eder.

Bir kedinin örümceği öldürdüğünü görmek, dişi yanınızı açık ve neredeyse zarar verici bir şekilde değil de baştan çıkarıcı ve kurnaz bir şekilde kullandığınızı gösteriyor. Ölü bir kediyi görmek veya bir kedinin öldüğünü duymak hayatınızın bir bölümünde bağımsızlığınızdan mahrum kaldığınız anlamına gelir. Alternatif olarak bu rüya, kadınsı gücünüzü tanımayı reddettiğiniz anlamına gelir.

Rüyanızda oynayan kedileri görmek, hareketli doğanız ile ilgilidir. Çevrenizdeki insanlara eğlenceli tarafınızı göstermelisiniz. Yeşil dikenleri olan bir kediyi görmek, kıskançlığın anlamlı ilişkiler kurmanızı engellediğini ifade eder. Bir durumdan veya ilişkiden uzak duruyorsunuz manasına gelir.

Referanslar