Rüyada Kedi Görmek

Rüyada kedi görmek bağımsız bir kişiliği, yaratıcılığı ve dişiliği temsil eder.Aynı zamanda bahtsızlığı ve kötü şansı da sembolize edebilir. Bu rüya kedi sevip sevmediğinize göre değişiklik gösterir. Rüyada kedi görmek birinin size karşı aldatıcı olabileceğine delalet eder. Eğer rüyadaki kedi saldırgan tavırlar sergiliyor ise dişi yanınız ile sorunlar yaşıyorsunuz demektir.

Rüyanızda değişik hallerde kedi görebilirsiniz bunlar;

 • Gerçek hayatta tanıdığınız bir kedi görmek
 • Daha önce görmediğiniz boyutlarda ve renklerde görmek
 • Oyun oynayan bir kedi görmek
 • Bir kedi tarafından saldırıya uğramak
 • Kedi tarafından korkutulmak
 • Kedi tarafından sevilmek
 • Kedi tarafından korkutulmak
 • Kedi olduğunuzu görmek

Rüyada sevimli ve tüylü bir kedi görmek rahata olan arayışa delalet eder. Kendinize dikkat etmeye başlamalısınız. Rüyada gördüğünüz kediden korkmak dişi yanınızdan korktuğunuza delalet eder.

Rüyada kuyruğu olmayan bir kedi görmek kendini bulamamaya, bağımsızlığını kaybetmeye delalet eder. Rüyada kedi görmek bağımsız ruhunuza işaret eder. Kendinizi serbest bırakmalı ve kimsenin sınırlamasına izin vermemelisiniz.Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada, bedeni ya da bacakları olmayan bir kedi, sınırlı bağımsızlığı sembolize eder. İstediğiniz her şeyi yapabildiğinize olan yanlış inancı simgelemektedir.

Hayallerinizde birbirinin aynı olan iki kediyi görmek, kendi ihtiyaçlarınızı başkalarının ihtiyaçlarıyla dengelemek zorunda olduğunuz anlamına gelir. Kendinize dikkat etmeyi ve diğerleri hakkında endişe etmeyi bırakmalısınız.

Bir evde dolaşan binlerce kediyi görmek, hayatınızdaki yön ve amaç eksikliğine işaret eder. Hayatta çok fazla şey oluyor ve önemli olan şeyleri kaybediyorsunuz manasını taşır.

İki başlı bir kedi görmek, kararsızlığa işaret eder; Bir şey hakkında son karara varmadığınızı ifade eder. Alternatif olarak, bu rüya aynı zamanda çevrenizden kolayca rahatsız olduğunuz anlamına gelebilir.

Rüyada kedileri doğal yaşam ortamlarında ya da çimlerde görmek ise doğaya olan özleminize ve doğaya dönme isteğinize alamet eder. Rüyada bir kedide dikenler görmek, kıskançlığınız yüzünden anlamlı ilişkiler kuramadığınıza delalet eder. İlişkinizde mesafenizi koruduğunuza işaret eder.Bacakları ya da vücudu olmayan bir kedi görmek sınırsız bağımsızlığa işaret eder. Ancak bu yanıltıcı olabilir, kendinizi gereğinden fazla özgür sanabilirsiniz. Birbirine çok benzeyen iki kediyi aynı anda görmek, kendi ihtiyaçlarınız ile diğerlerinin ihtiyaçlarını dengede tutmanız gerektiğine alamet eder. Kendinizi önemsemeniz gerektiğini ve diğerlerini daha az düşünmeniz gerektiğine yorumlanır.

Rüyada iki başlı bir kedi görmek kararsızlığa, kafanızı toplayamamaya delalet eder. Aynı zamanda çevreniz tarafından dikkatinizin dağıldığına da yorumlanır.

Kedi genelde bilgeliği ve vahşi duyguları da sembolize eder.  Kedi rüyaları çeşitli ruh halleri ile ilişkilidir. Bunlar;

 • Dişilik,
 • Doğallık,
 • Bağımsızlık,
 • Doğaya bağlılık,
 • Aşk,
 • Kabul ediş,
 • Arkadaşlık,
 • Oyunculuk,
 • Merak,
 • Özgürlük,
 • Saldırganlık,
 • Kısıtlanma.

Rüyada Siyah Kedi Görmek

Rüyada siyah bir kedi görmek, ruhani yeteneklerinizi kullanmada ve sezgilerinize güvenmekte biraz korku yaşadığınızı gösterir.

Siyah kedi kötülük, yıkım ve kötü şansa işaret eder gibi görünse de gerçekler bundan farklıdır. Özellikle rüyanızdaki siyah kedi ısırıp, pençe atıyor ya da size saldırmakta ise bu rüya, sezgilerinizin size anlatmaya çalıştığı şeyleri artık kabul etmeniz gerektiği manasını taşır.  Bu işaretleri artık görmezden gelemezsiniz. Gerçeklerle yüzleşmekten korkmayın. Rüyadaki beyaz bir kedi ise yaşanacak olan zor zamanları gösterir.

Rüyada gördüğünüz siyah kedi korku duymaya alamettir. Siyah kedi şeytanlık, yıkım ve kötü şansa yorumlanır. Rüyada gördüğünüz siyah kedinin size saldırması yüzleşmeniz gereken şeylerin olduğuna ve korkmamanız gerektiğine delalet eder.Rüyada gördüğünüz beyaz kedi ise zor zamanlar geçirdiğinize delalet eder. Rüyada siyah ve beyaz bir kedi görmek ise yakın zamanda üzülmeye ve pişmanlığa delalet eder. Rüyada çok renkli bir kedi görmek bir işi başarmak için beraber çalışacağınız bir takıma alamettir.

Rüyada mavi bir kedi görmek yanılsamalara ve doğru bildiğiniz yanışlar var demektir. Rüyada hamile bir kadının kedi görmesi ise doğacak çocuğu hakkında endişelenmeye alamettir.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada kedi yavrusu görmek, daha önce yardımcı olduğunuz bir kimseden nankörlük görmeye delalet eder. Rüyada kedi yavrusu sevmek ise sevdiğiniz insanları ihmal ettiğinize yorumlanır. Ailenize daha fazla zaman ayırmanız gerektiğinin bir uyarısıdır. Ailenizin size gönül koyduğunu anlatır.

Rüyada kedi yavrusunu beslemek ise yardımınıza muhtaç bir kimseye destek olacağınıza yorumlanır. Kedi yavrusunu yıkayan kişi ihmal ettiği kimselerin gönlünü almayı başarır. Kedi yavrusunun ısırması sağlığınızda meydana gelecek problemleri anlatır. Ancak bu sorunlar sizi etkilemeyecektir. Kedi yavrusunu kurtardığını görmek ise her yere yetişemediğinize bu nedenle üzerinizde baskı olduğuna delalet eder.

Rüyada Kedi Isırması

Rüyada kedi ısırması, vermeden almaya da işaret olunur. Bir yakınınızdan dolayı zora gireceğinizi ancak sorunu aşacağınızı gösterir. Bazı işlerin planlandığı gibi gitmediğine işaret eder. Moralinizi bozacak bazı olaylara hazırlıklı olmalısınız. Rüyada kedi ısırması, hastalığa ve sıkıntılara tabir edilir.Kendini kedi olarak görmek ve başka bir kedinin size saldırması kötü niyetli bir kimse ile tanışacağınıza yorulur. Kedi ile yaptığı mücadele ve münakaşada yenilen kişi yakalandığı hastalık, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur. Eğer kedi kaybolursa, hastalık veya üzüntü ve kederi fazlasıyla artar.

Rüyada Kedi Saldırması

Rüyada kedi saldırması, yaşanacak sıkıntılı günlerin önünüzde olduğunu anlatır. Çevrenizden hayırsızlık göreceğinize yorumlanır. Dikkat etmekte fayda vardır. Rüyada kediyi kovalamak, önünüzde engeller olduğuna delalet eder.  Yine bu rüya projelerinizde zorluklar yaşayacağınıza delalet eder.

Rüyada sizi kovalayan bir kedi görmek ise yaşadığınız bir problemde size yol gösterecek biri ile karşılaşacağınıza yorumlanır. Rüyada koşuşturan binlerce kedi görmek, amacınızı kaybetmeye, yönünüzü bulamamaya delalet eder. Çok yoğun bir hayatınız olduğuna ve biraz rahatlamaya ihtiyacınız olduğuna delalet eder. Rüyadaki kedinin sizi tırmalaması tehdit edilmiş hissettiğinize işaret eder.

Rüyada Kedi Sevmek

Rüyada bir kedinin başını okşamak ve sevmek, alacağınız kötü haberlere delalet ederken kedinin miyavlaması ise sizi yanıltan arkadaşlarınızın olduğuna işaret eder. Rüyada bir kedinin oyun oynadığını görmek ise oyuncu tarafınıza alamet eder.

Rüyada Kedi Görmek ile Alakalı Diğer Detaylar

Rüyada kedi öldürmek, son anda kurtulacağınız bir belaya işaret eder. Rüyada hasta bir kedi görmek veya veterinere bir kedi götürmek kendinize zaman ayırmaya ve hayattan zevk alacağınıza işaret eder.

Rüyada bir kedinin hayatını kurtardığınızı görmek, bağımsızlığınızı ve gücünüzü yeniden kazandığınıza alamet eder. Rüyada bir kedi kaybettiğinizi görmek, gerçek hayatta değer verdiğiniz bir şeyi kaybetmeye yorumlanır. Rüyada ölü bir kedi görmek ise bağımsızlığınızı kaybetmeye delalet eder. Yine bu rüya içinizdeki dişi yanı tanımaya çalıştığınıza delalet eder.

Rüyada bir kedinin örümceği öldürdüğünü görmek, dişi yanınızı açık ve neredeyse zarar verici bir şekilde değil de baştan çıkarıcı ve kurnaz bir şekilde kullandığınızı gösteriyor.Ölü bir kediyi görmek veya bir kedinin öldüğünü duymak hayatınızın bir bölümünde bağımsızlığınızdan mahrum kaldığınız anlamına gelir. Alternatif olarak bu rüya, kadınsı gücünüzü tanımayı reddettiğiniz anlamına gelir.

Rüyanızda oynayan kedileri görmek, hareketli doğanız ile ilgilidir. Çevrenizdeki insanlara eğlenceli tarafınızı göstermelisiniz. Yeşil dikenleri olan bir kediyi görmek, kıskançlığın anlamlı ilişkiler kurmanızı engellediğini ifade eder. Bir durumdan veya ilişkiden uzak duruyorsunuz manasına gelir.

Kaynaklar: dreammoods

Özet
Rüyada Kedi Görmek
Rüya Tabiri Adı
Rüyada Kedi Görmek
Rüya Tabiri
Rüyada kedi görmek bağımsız bir kişiliği, yaratıcılığı ve dişiliği temsil eder. Aynı zamanda bahtsızlığı ve kötü şansı da sembolize edebilir. Bu rüya kedi sevip sevmediğinize göre değişiklik gösterir.
Yazar
Yayıncı
suyaanlat.com
Yayıncı Logo

13 thoughts on “Rüyada Kedi Görmek”

 1. Merhaba iyi günler ben rüyamda bir kedi yavrusu gördüm ama nedense sevmek için biraz ürkek davrandım ve elime bir nesne aldım aslında kediye yardım etmeye çalışıyordum bir taraftan karnı aç ise doyurmak gibi minik bir kedi ile uğraşırken birden sanırım kedinin annesi idi bana kızgın bir şekilde bakıp durdu kovalamaya çalıştım sanki yavruma zarar verme uzak dur oradan der gibi bakıyordu tam üzerime atlar gibi oldu korkmuş olacağım biranda uyandım çok etkisinde kaldım kedi sarı renkti yavru olanda anne olanda

 2. merhaba rüyamda ayağıma dolanan birkedi gördüm ben kurtuldukça bacakaları daha fazla uzuyor ve tekrar dolanıyordu. D aha sonra bir güvenlikten yardım istedim

 3. Meraba ben rüyamda parmak kadar vücudu beyaz kuyruğu siyah bir kedinin koltukların arasında dolaştığını bir görünüp bir kaybolduğunu ve kendimin de onu fare sanıp korktuğumu gördüm yorumunuz nedir acaba

 4. Bir mağazadayım eşime pijama alıcakmışız, içeri kedi giriyor eşim kışkışlayınca kedi bacağıma saldırıyor ve dişlerini tırnağını geçiriyor , patisini çekmeye çalışıyorum ama canım çok yanıyordu sonra uyandım.

 5. merhabalar,
  ruyamda komsularla gun gibi bir ortamdayiz. kedi var kopek var. cok sevdigim bir komsumun kedisini severken (gercekte kedisi yok) kedi tirnagini sol isaret parmagima geciriyor. oldukca canim yaniyor ve komsum bile cikaramiyor. patisine vur oyle cikartir diyor defalarca ugrastigim halde zor cikartiyorum. sanirim aciyla uyandim.

 6. Merhaba, çoksevdiğim birinin bir sorundan çıkmak olayları takip etmek için bir kedi olduğunu gördüm. Bu kişi bir kadın. Siyah ile rekir arası değişik bir rengi vardı. Onunla iletiişim kurdum. Ona seslendim geldi sensen miyav de dedim dedi vs. Bu rüyada o kişi için kişiye ait mesaj nedir?

  1. Kedi bu rüyada içinizde tuttuğunuz bir sırrı temsil ediyor olabilir. Belki de bu kadına ait bir sırrı paylaşmamak üzere içinizde tutuyorsunuz. Bu durum sizi rahatsız ediyor olabilir.

 7. Bir haftadır farklı günlerde rüyamda kedi yavrusu goruyorum.dun gece üçüncü kez gördüm bu sefer ölümcül bir hastalığı varmış yavru kedinin ve elimi ısırdı.

 8. Merhaba

  Deli gibi kedi seven biri olarak rüyamda kurtlanmis çok hasta yavru bir kediyi kapı dışarı ettiğimi gördüm. Renkleri sarı beyaz
  Hem çok üzüldüm hem de evdeki kedim hasta olacak diye deli gibi korktum

  1. Merhaba nil. Daha önce görmediginiz sekillerde bir kediyi rüyada görmek içinizde henüz kesfetmekten korktugunuz yanlariniza delalet eder. Ancak zamani gelince bunları kesfedeceginize yorumlanır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.