Rüyada Kaybolmak

Rüyada kaybolmak ve yolunu bulamamak gibi rüyalar doğrudan rüya sahibinin psikolojik durumu ile ilgilidir. Rüyada kaybolduğunu gören kimse, sürekli kafa karışıklığı ve kararsızlık yaşamaktadır.Rüyada kaybolmak, genel anlamda yer değiştirmeye ve taşınmaya işarettir. Kaybolunan ortamda bulunan kişi sayısı fazla ise rüya bu detaylar ışığında bu şekilde yorumlanmaktadır. Taşınmak ve bulunduğu ortamdan uzaklaşmak anlamına gelen rüya, farklı bir şehre ve yeni kişiler ile hayat kurmaya işarettir.

Rüyada kaybolan kişi, rüya sahibi değil de bir başkası ise ve rüya sahibi o kişiyi görmüşse bu o kişinin çeşitli sıkıntılar yaşadığına ve ilgi aradığına işaret etmektedir. Rüyada görülen ve kaybolan şey bir insan değil de eşya ise kişinin parasal ya da mal anlamında kayıplar yaşayacağına işarettir.

Rüyada Kaybolmak Ne Anlama Gelir?

Kişinin evini kaybetmesi, ailesel problemlere ve farklı bir yere gitmeye işarettir. Rüya sahibinin evinden uzak olması taşınmaya ve ailesinin bulunduğu şehirden uzaklaşmaya işarettir. Bir diğer rüya tabiri şekli ise bu rüyanın kişinin sürekli kararsızlık ve kafa karışıklığı yaşadığını söylemektedir.İşlerinde ve sosyal hayatında ne yapacağına karar veremeyen kişilerin daha net olması gerektiği mesajı veren bu rüya çok daha farklı şekillerde yorumlanmıştır fakat en yaygın olan 2 yorumu budur.

Rüyada karanlık ormanlarda kaybolunduğunun görülmesi, rüya sahibinin dertlerini ve sıkıntılarını ifade etmektedir. İş ya da aşk hayatında sürekli sıkıntı yaşayan bu kişilerin ruhsal ve zihinsel anlamda yorgun ve bitkin olduğunu işaret etmektedir.

Bu yorgunluğun kişi üzerinde çeşitli etkiler yaratacağına işaret eden rüya, çeşitli kazaların ya da dikkatsizlik problemlerinin oluşabileceği anlamına gelmektedir. Rüyada tatil yaparken bir anda kaybolmak, kişinin bağımsızlığını ve özgürlüğünü ele alamadığına ve bu konuda bir şeyler yapması gerektiğine işarettir. Ailesine bağlı ve onlarsız yaşamayan kimse anlamına gelen bu rüya bağımsızlığın önemini vurgulamaktadır.