Rüyada Kar Görmek

Rüyada kar görmek birçok anlama gelebilir.


Ateş, buz, su ve kar genel olarak duygularımızı simgeler. Rüyada kar görmek de bir şeye karşı soğuk ya da mesafeli olmayı ifade eder. Kar her şeyin üstünü örter ve gizler. Dolayısı ile rüyada kar görmek genelde duygusal açıdan hareketli olduğumuz dönemlerde meydana gelir.

Bu dönem bazen sıkıntılardan bunalıp yavaş yavaş iyileşme dönemine girdiğimiz bir zaman dilimi olabilir. Ya da geçmişte yaşananlar nedeni ile bunaldığımız bir vakitte gerçeklerden uzaklaşmak isterken bu rüyayı görebiliriz.

Rüyada kar görmek artık kaçış vaktinin sona erdiğine, kışın bittiğine ve yeni bir döneme girileceğine alamet eder. Karın beyazlığı ve saflığı ruhumuzu arındırmaya ve durgunlaşmaya da tabir olunur. Bu rüya duygusal açıdan rahatlamaya, sıkıntıları geride bırakmaya işaret eder.

Rüyada kar görmek aynı zamanda sihirle ifade edilir. Her bir kar tanesinin eşsiz olduğunu bildiğimiz içim bu rüya eşsiz güzelliklere ve hayatın güzelliklerini kucaklamaya başladığımıza tabir olunur. Kişisel değerimizi ve evrendeki eşsiz yansımamızı anladığımıza alamet eder. Kar eninde sonunda erir bu nedenle yaşadığımız duyguların değişime gireceğine, yaralarımızın iyileşeceğine ve en sonunda güneşli günlerin geleceğine tabir olunur.

Rüyada kar görmek kimi zaman da yeni bir bakış açısı kazandığınıza yorumlanır. Bazen rüyada kayak sporları yaptığımızı görürüz bu özgürlüğümüzü aradığımıza işaret olunur.

Rüyada kar görmek farklı şekillerde tezahür edebilir;

 • Kapalı mekânda kar görmek,
 • Karda yürümek,
 • Kar içerisinde kalmak,
 • Kar ile kaplı bir dağ,
 • Kış sporları yapmak,
 • Kar topu savaşı yapmak,
 • Kar tanesi görmek.

Eğer kardan hoşlandığınızı ve keyif aldığınızı gördüyseniz bu iyiye işarettir. Rüyada kar görmek hayatınızın değişme aşamasında olduğunu sembolize eder. Sonuç olarak kar suyun katı halidir. Bu da bir şeylerin artık son halini alacağına delalet eder.Bu rüya son dönemde askıya aldığınız duygularınızın açığa çıkacağına işaret eder. Rüyada kar görmek genel olarak iyi tabir edilir. Bu güzel olayların yaşanması ya da müjdeli bir haber alınması şeklinde olabilir. Hastalıktan kurtulmayı müjdeler.

Karın kış mevsiminde görülmesi güzel tabir edilirken yazın ya da bahar aylarında görülmesi hayra yorulmaz. Mevsim dışı kar görmek bir akrabanın hastalanmasına dileklerin gerçekleşmemesine tabir edilir.

Rüyada Kar Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada kar görmek bazen yaşlanmaya da tabir olunur. Bu erkek açısından kendini eskisine göre yetersiz görmeye alamet edebilir.

Kirli ve çamurlu kar görmek duygusal olarak karmaşık bir dönemden geçtiğinize, stres yaşadığınıza ve reddedilme korkusu hissetmeye yorumlanır. Temiz bir kar ise gücün, maddi zenginliğin işaretidir.

Rüyada yolda kar görmek geçmişteki zorlukları aşmaya ve daha kolay bir geleceğe işaret eder. Rüyada buz haline gelmiş kar görmek aile büyüklerinden göreceğiniz önemli desteğe tabir olunur.

Rüyada buz ya da donmuş bir şeyler görmek kedere ve Allah’ın gazabına delalet eder. Rüyada buz küresi görmek huzura ve barışa olan arzunuzu simgeler. Geçmişte yaşadığınız sorunlardan kurtulmaya ve geleceğiniz ile barışmaya işaret eder. Yine bu rüya kendinizi kısıtladığınıza ve değişikliğe ihtiyaç duyduğunuza alamettir.

Rüyada kar görmek ile alakalı duygular;

 • Mutluluk,
 • Soğukluk,
 • Korkmak,
 • Sinirlenmek,
 • Şaşırmak,
 • Büyülenmek,
 • Keyfini sürmektir.

Rüyada Kar Yağdığını Görmek

Rüyada kar yağdığını görmek üzüntüye ve sıkıntıya neden olacak bir olay yaşamaya tabir edilir. Yine rüyada kar yağdığını görmek iş ve aile hayatınızda alacağınız önemli kararlar sayesinde hayatınızın değişeceğine tabir edilir.Rüyada kar yağdığını izlemek sıkıntıları hızlıca aşmaya tabir edilir. Tipi şeklinde kar yağdığını görmek beklemediğiniz bir kişinin yakalayacağı büyük başarıya şaşıracağınıza yorumlanır. Elinize geçecek olan paraya da yorumlanır.

Rüyada gördüğümüz kar fırtınası kafamızın karmaşıklığına tabir olunur. Özellikle karar vermemiz gereken zamanlarda bu rüyayı görebiliriz. Bu gelecekteki hedeflerimize ulaşırken durup düşünmek açısından iyi bir fırsat olabilir.

Rüyada kar altında gömülü kalmak çevremizin taleplerine karşı yetersiz hissettiğimize ve onlara yetişemediğimize tabir olunur. Bu rüya bu taleplere karşı kendimizi korumaya almak istediğimize alamet eder. Özellikle düşmanlık beslenen bir ortamda bulunan insanlar bu rüyayı çok sık olarak görür.

Rüyada kayak yaptığını görmek ise derinlerde gizlenmiş sorunlara karşı kayıtsız olduğumuzu ve üstünden öylece bakıp geçtiğimizi ifade eder. Zira kaya yaparken de yerin altına ne olduğunu bilmeden üstünden kayıp geçeriz. Rüyada gördüğünüz fırtına zorlu bir dönemin geleceğine ancak sonunda büyük bir ödülün sizi beklediğine tabir olunur.

Rüyada kar topu savaşı yapmak kuracağınız iyi ilişkilere işaret eder. Rüyada karlar içerisinde kalmak ise ilgi duyduğunuz bir kimseden soğumaya ve uzaklaşmaya alamettir. Rüyada karın eridiğini görmek dikkatinizi vermediğiniz birtakım olayların kontrolünüzden çıkacağına yorumlanır. Bu rüya geçici olarak sıkıntılar yaşamanın da habercisidir.

Karda yürüdüğünüzü görmek ise yanlış yönlendirilmeye ya da kafanızın karmaşıklığına yorulur. Eğer karda yürürken kendinizden eminseniz diğer insanlara karşı güven duyduğunuzu gösterir.

Rüyada Kar Yağması

Rüyada kar yağması sizi sıkıntıya sokacak bir olay yaşayacağınız manasına gelir.Kendinizi şemsiye ile koruyor iseniz bu olaylardan ders almaya tabir edilir. Rüyada üstünüze kar yağması hedefinizi gerçekleştirmeye işaret eder. Eğer evinize kar yağdığını gördüyseniz bir cenazeye alamettir.

Karda yürüdüğünüzü görmek ise yanlış yönlendirilmeye ya da kafanızın karmaşıklığına yorulur. Eğer karda yürürken kendinizden eminseniz diğer insanlara karşı güven duyduğunuzu gösterir.

Rüyada kar dolayısı ile üşüdüğünüzü hissetmek ise bazı ilişkilerinizin sonuna geldiğinize yorumlanır. Bu rüya sevdikleriniz ile yaşayacağınız soğuk ilişkilere de işaret eder.

Rüyada kar küremek güzel olayların yaşanacağı bir döneme gireceğinize, çabalarınızın sonuç vereceğine tabir edilir. Bu rüya geçmişinizi geride bırakmaya çalıştığınızı da anlatır.

Kar kürediğinizi görmek zor bir dönemden başarı ile ayrılacağınıza ve hedeflerinize ulaşacağınıza tabir olunur. Rüyada kar süpürdüğünü görmek ise iş hayatındaki sorunlar ısüpürmeye ve kurtulmaya işaret eder.

Rüyada kayak yaptığını görmek korkularının üstesinden gelmeye delalettir. Rüyada kardan adam görmek soğuk duygular hissettiğiniz bir döneme gireceğinize ve ilişkilerinizin bozulacağına işarettir. Bu rüya kimi zaman da tatile işaret eder.Rüyada kar arabası görmek fırsatları değerlendireceğinize ve baskılardan kurtulmaya başladığınıza yorumlanır. Rüyada kar kıyafeti görmek kendinizi olumsuzluklardan korumaya çalıştığınıza ve duygusal açıdan yara almak istemediğinize işarettir. Rüyada çığ görmek alınacak kötü bir habere yorumlanır.

Rüyada eve kar yağması iş ve aile hayatınıza bereket geleceğine tabir edilir. Ancak kar çok şiddetli ise bu yaşanacak sıkıntıları haber verir. Öte yandan güzel bir kar yağışı haneye gelecek olan bereketi anlatır. Denizin üzerine kar yağdığını görmek ana baba duası ile birlkite başarılara yelken açacağınıza tabir olunur.

Rüyada Kar Yemek

Rüyada kar yemek yaz mevsimi ise sorunlar yaşamaya kış mevsimi ise müjdeli haber almaya yorumlanır. Rüyada kar yediğini görmek maddi kazanca işarettir. Rüyada kar süpürmek geçirdiğiniz sıkıntılı dönemleri atlatacağınıza tabir edilir. Kötü durumlardan kurtulmak için yoğun çaba harcayacağınızı gösterir.

Rüyada yığılmış şekilde kar görmek önünüze çıkacak olan engelleri tabir eder. Yığının büyüklüğü oranından engel ile karşılaşırsınız. Rüyada kar topu oynamak rahatlamak ve iyi vakit geçirmek isteğinizi yansıtır. Arkadaşlarınız ile güzel bir ortam kurmaya delalet eder.Rüyada karın altında yürümek iş ve aile hayatınızda yaşayacağınız sıkıntıları ifade eder. Karda uyuduğunu gören kimse çevresi ile ilişkisini keser ve yeni arkadaşlar edinir. Rüyada kar üzerinde yürümek ise tüm engelleri taker taker aşmaya gönüllü olduğunuza tabir edilir.Rüyada yağan karı izlediğinizi görmek bir süredir beklettiğiniz bir işe tekrar başlamaya delalettir. Bu sayede para kazanmaya başlarsınız. Rüyada kar toplamak yapılacak işin ardından son derece zengin olmaya delalet eder. Rüyada çatının üzerinde kar görmek alınacak mutlu haberlerin haneye sevinç içerisinde yayılacağına tabir edilir.