Rüyada Kaçmak

Rüyada görülen simgeler belirli şeyleri ifade etmektedir. Bu simgeler rüya tabirlerine inanan kişiler için son derece önemlidir. Rüyada kaçmak, bu tarz sembolik ve simgesel rüyalardan bir tanesidir. Nasıl yorumlanacağı neyden kaçıldığına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Rüyada kaçmak, birçok rüya tabircisi tarafından yorumlanmış dikkat çekici rüyalardan bir tanesidir. En genel yorumu olumludur.Rüyada birinden ya da bir şeyden kaçmanın olumsuz koşullardan ve koşullardan uzaklaşıldığına işarettir. Rüyada kaçılan her neyse ona yakalanılmadığı sürece olumlu yorumlanan bu rüya kişinin iyi koşullara doğru ilerlemesine ve kötü koşulları arkasında bırakmasına işaret edilmektedir. Rüyada kaçmak, genellikle hayra yorulan ve çevredeki kötülüklerinden uzaklaşmayı simgeleyen önemli rüyalardan bir tanesidir. Rüyada kaçılan şey bir düşmansa çok daha olumlu olarak yorumlandığı bilinmektedir.

Rüyada Kaçmak Ne Anlama Gelir?

Doğal afetten kaçıyorsanız:

Rüyada oluşmuş olan herhangi bir doğal afetten kaçmak ve kurtulmak, son dönemlerde dikkatli olunması gerektiğini işaret etmektedir. Çevrede tehlikeli durumların oluşabileceği fakat dikkat edildiğinde herhangi bir problem oluşmayacağı mesajı veren bu rüya günlük hayatın zorlukları olarak da yorumlanabilmektedir.

Bu rüya kaçılan doğal afetin ne olduğuna bağlı olarak yorumlanmıştır. Kaçılan afet sel ya da tsunami gibi su kaynaklı afetler ise iş hayatında dalgalanmaların oluşabileceğine fakat azimle tüm bunların aşılacağına işarettir.

Birinden kaçıyorsanız:

Rüyada kaçmak denince, akla gelen ilk şey birinden kaçmaktır. Rüyada birinden kaçılması, normal hayatta gereksiz şeylerden endişelenildiğine ve bu davranışın bırakılması gerektiğine işaret etmektedir.

Bu tarz ufak dertler ve problemler bırakıldığında daha rahat ve özgür olacağını simgeleyen bu rüya Nablusi tarafından özel olarak yorumlanmıştır. Nablus’ tarafından yorumlanan bu rüyanın tabirinde tövbe edileceği ve bu sayede tüm problemlerin ortadan kalkacağına dair bilgiler verilmiştir.

Rüyanın en genel yorumu kaçılan şeyin aslında kişinin kendi problemleri ve korkuları olduğudur. Rüyanın mesajı doğru alındığında tüm bu gereksiz endişelerden kurtulmak mümkündür.Diyanetin Yorumu Nedir?

Diyanetin bu rüya ile ilgili yorumu şu şekildedir. Diyanet rüyada kaçmanın, korkulardan kaçmak olduğuna ve gündelik hayatta yaşanan tüm gereksiz korkulardan ve endişelerden kurtulunacağına işarettir. Rüyada tehlikeli ve kötü bir durumdan kaçılması endişelerin arkada bırakılacağına yorulmuştur.