Rüyada İçki İçmek

Rüyada içki içmek, helal olmayan kazanca ve hak yolundan ayrılmış olunduğuna işaret etmektedir.Pek de olumlu olarak yorumlanmayan rüyada içki görmek kişinin hakkı olmayan bir mala ya da paraya sahip olacağı anlamına gelir. Genel olarak rüyada içki içmek yorumlandığında, rüyayı gören kimsenin eline helal olmayan mal geçtiği söylenir. Şık bir bardakta ya da kadehte rüyada içki içmek ise, kişilerin hakkı olmayan para ya da mala sahip olacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada İçki İçmek Ne Anlama Gelir?

Su ile karıştırılmış bir şekilde içki içilmesi ya da rüyada içki görmek bazısı helal, bazısı haram paraya işaret etmektedir. Buna ortaklık malı da denmektedir. Bir kadından bir mal alınıp, bu mal ile fitneye düşülmesi de mümkündür.

Rüyada içki yapabilmek adına üzüm sıktığını görmek, kişilerin devlet işlerinde büyük hizmetlerde bulunacağı yönünde yorumlanabilir. İçki meclisine davet edildiğini gören kişi, cihat veya şehitlik rütbesi kazanmaya davet edilir. İçki bazen şer, düşmanlık ve kızgınlığa; bazen de delilik ve kendini kaybetmeye işaret etmektedir.Rüyada İçki Görmek

Rüyada içki içmenin görülmesi olumlu bir şekilde yorumlandığında, sevilen dostların olacağına ve helal olmayan maldan kaçınılacağı yönünde değerlendirilir. Maddi ve manevi yönden rüyayı gören kimsenin hayatında değişiklikler olabileceğine işaret eder.

Rüyada içki görülmesi, halk içinde çok sevilen ve sayılan bir konuma gelinebileceğinin habercisi olabilir. Psikolojik açıdan değerlendirildiğinde ise, oldukça samimi dostluklar kuracağınız ve kurduğunuz dostlukların bir ömür boyunca menfaatsiz olarak süreceği şeklinde yorumlanmaktadır. Akılda ve kalpte içki içme konusu olduğundan, kişiler bu rüyayı görebilmektedir. Allah’ın da izniyle kişilerin aklında ve kalbinde hissettiği tüm dileklerin gerçekleşeceğine delalet etmektedir. Bunun garantisi elbette yoktur. Sadece kişilerin muratlarının gerçekleşmesi mümkündür.Rüyada içki içilmesi olumsuz olarak yorumlandığında, rüyayı gören kişilerin etrafında kötü düşünceli, sinsi ve kurnaz kişilerin olduğu belirtilmektedir. Bu kişiler rüyayı gören kişinin en zayıf anından yararlanarak, o kişiye zarar verme düşüncesinde olabilirler.

Rüya sahibine zarar vermek isteyenlerin dışında, haksız kazanca da yorulan rüyada içki içilmesi, haksız yollardan elde edilen kazanç ve mallara dikkat çekmektedir. Rüyasında içki içtiğini gören kişinin, vicdanında muhtemelen rahatsızlıklar olabilir.