Rüyada Gül Görmek

Rüyada gül görmek, iyiye işaret ettiği gibi koklamak ya da gülleri toplamak da gören kişinin refaha ulaşacağının habercisi olur.Rüyada en sık karşılaşılan bitkilerden biri olan gül rüya tabirlerine bakıldığında iyi yorumlanan rüyalardan biridir. Gülün temiz kokusu ve haberci oluşu rüyayı gören kişinin iyi şeyler yaşayacağını işaret eder.

Rüyada Gül Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen gülün aslında 2 çeşidi bulunmaktadır. Birincisi güllerin toplanması ikincisi ise gülün ağacı ile beraber görülmesidir. Gülü ağacı ile görmek hayırlı evlada güllerin solmuş bir şekilde toplanmasına ise üzüntü anlamı verilmektedir.

Gülün ağacından gül koparılması genel olarak üzüntülü bir habere ve ağlamaya işaret eder. Hastalık habercisi olan bu rüya genel olarak üzüntü ve kedere yöneliktir. Güllerin renklerine göre de rüya yorumları yapılabilir. Örneğin sarı gül hüzün ve gözyaşını ifade etmektedir.

Mevsiminin dışında açan güllerin rüyada görülmesi çocuğundan yana üzüntü yaşayacak olmayı ifade eder. Rüyada görülen en hayırlı gül ise beyaz güldür. Beyaz gül saflığı ve temizliği ifade eder. Kişinin huzura kavuşmasına çok kısa bir zaman kaldığını gösterir.Bekar kişilerin rüyasında gülleri toplu halde kucakladığını görmesi kısa süre sonra evlilik yolunda ilerleyeceğini alamet eder. Yine bu rüya, evlilik yolunda huzurlu ve mutlu olacağını işaret eder. Gülleri aynı şekilde koklaması ise huzurunun olacağı anlamına gelir.

Henüz iş hayatına yeni atılmış biri rüyasında gül görürse işinde başarılı bir şekilde ilerleyeceğini delalet eder. Yine, kısa süre sonra yükseleceğini gösterir. Gülün rüyada yer alması hayırlara vesile olacağı anlamına gelmektedir. Bu rüy aaynı zamanda gören kişinin muradına ermesine rivayet edilir.

Rüyada Gül Toplamak Ne Anlama Gelir?

Rüyayı gören kişi rüyasında birçok gülü topladığını görür ise hoş muhabbetin geçeceği bir ortamda yer alacağını işaret eder. Bunun yanı sıra ayrıca gülleri toplayan kişinin kısa sürede muradına ermesi anlamındadır.

Gülleri toplayan bekar ve evlilik düşünen bir kadının kısa süre içerisinde yuva kuracağı anlamı doğmaktadır. Özellikle bekar kişilerin rüyasında gül görüp koklaması aşk hayatının ve evlilik hayatının çok mutlu olacağı işaret edilir. Koklanan güllerin solgun olması sevilen bir kişiden ayrılık olabileceği söz konusu olabilmektedir.