Rüyada Gömlek Görmek

Rüyada gömlek görmek, rüya sahibinin yaşadığı her türlü sıkıntı ve stresten uzaklaşacağına işaret etmektedir. Bu yorum en temel olan diyanet yorumlarından bir tanesidir. Rüyada gömlek görmek sadece bu şekilde tabir edilmemektedir Görülen gömleğin boyutu ve rengi bile tabirin değişikliğe uğramasına neden olmaktadır.Örneğin; rüyada görülen gömlek yırtıksa ve henüz dikilmemiş ise rüya sahibinin iyi paralar kazanacağı ve maddi olarak uzun süre bir sorun yaşanmayacağı işaret edilmektedir. Bu noktada gömlek ne şekilde görülmüş ise o şekilde yorumlanacaktır.

Rüyada gömlek görmek temelde 3 ayrı şekilde yorumlanmaktadır. Fakat rüyalar son derece çeşitlidir ve görülen rüyanın esas anlamı bu 3 tabirden farklı olabilmektedir. Gene de gömlek görülen rüyaların birçoğu aşağıda yer alan bu 3 temel yoruma dahildir. Bu yorumlar şunlardır;

Rüyada Gömlek Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen gömlek, en sık yorumu ile bereketi simgelemektedir. Bu parasal anlamda ya da farklı anlamlarda olabilmektedir. Diyanet tarafından yayınlanan bu yorumda gömlek gören ya da giyen kişinin iyi yerlere geleceği belirtilmektedir.

Gömlek görmenin bir diğer tabiri ise maddi anlamdadır. Bu tabir ile de olumlu bir rüya olduğunu gösteren gömlek simgesi, maddi durumun ve bu alandaki bereketin artacağına işaret etmektedir.

Son tabir ise ruh hali ile ilgilidir. Rüyada giyilen gömlek kısa ise kişinin ruh halinin tamamen değişeceğine ve olumsuz düşüncelerden kurtulacağına işaret etmektedir.

Rüyada giyilen veya görülen gömlek tamamen farklı olabilmektedir. Bu sebeple tabirlerde değişiklik göstermektedir. En sık görülen gömlek rüyaları şu şekildedir;Rüyada kişiye küçük gelen bir gömlek giymek: Bu rüya gömlek simgesinin olumsuz olarak yorumlandığı tek halidir. Rüyada görülen gömlek dar ve küçükse kişinin sıkıntıya gireceğine ve bir süre bunalacağına işaret etmektedir. Rüyada bol ve rahat bir gömlek giymek: Bu rüya ise dar gömleğin tam tersi olarak yorumlanmıştır.

Rüyada giyilen gömlek rahatsa ve kişiyi ferah tutuyorsa gerçek hayatta da rahatlanacağına ve stresten arınılacağına işaret etmektedir. Temelde gömlek görmek kişinin ruhsal ve maddi anlamda rahatlayacağı anlamına gelmektedir. Görülen gömlek bol olduğu sürece rüya hep bu şekilde yorumlanmaktadır. Giyilen gömleğin dar olması ise tabiri tamamen değiştirecek ve tersine çevirecektir.