Rüyada Gemi Görmek

Rüyada gemi görmek, birden fazla anlama gelir. Önemli olan nasıl gördüğünüzdür. Genelde rüyada gemi görmek, güzel yorumlanır zafere, mutluluğa, kurtuluşa bazen de üzüntüye delalet eder. Alimler bu güzide rüyayı çeşitli şekillerde yorumlamıştır.


Rüyada Gemi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gemi görmeyi, alimler geminin bulunduğu durum ve nasıl görüldüğüne dair iyi ve kötü olarak yorumlar. Gemi karada görüldü ise kurtuluş anlamına gelir, rüyada gemiyi karadan çeken kimse için ise şerefini ve namusunu kaybeder. Helak olmaya yaklaşan bir kişi gemi görür ise kurtuluşa erer eğer işini kaybeden biri gemi görür ise tekrar işine döner. Yine bu kimse refaha kavuşur.

Rüyada gemi batmış ise kötüye yorumlanır sağlık sorunları başlayacağına alamet eder. Bu rüya sağlık sorunları ile uğraşılacağına, sorumsuzlukların artacağına, kişinin istese de sorumluluklarını bir türlü yerine getiremeyeceğine, sıkıntılı zamanlar geçirileceğine delalettir. Bir diğer bakış açısıyla ise sıkıntılı sorunlu zamanın ardından refaha ve mutluluğa kavuşulacağına delalettir. Eğer gemi rüyada zorla gidiyor ise tüm insanların sıkıntıya gireceği bir dönem geçirileceğine delalettir.

Rüyada havada giden bir gemiye bindiğini gören kimsenin, ölümüne işarettir. Gemi karada görüldü ise bu mutluluğa, refaha işarettir. Rüyasında geminin karada gittiğini gören kimse ,mutlu, huzurlu günler görecek demektir. Gemi battığında geminin parçalara ayrıldığını gören kimsenin, eşinin dostunun akrabasının musibetle üzüleceği bir olay ile karşılaşacağı anlamına gelir.

Ailesi eşi dostu ile gemiye binen bir kimse için ise güzel günler yakındır. Görüldüğü üzere rüyada gemi görmenin kimi güzel anlamları kimi de kötü anlamları vardır. Ancak genel itibariyle gemi güzelliğe, hoşnutluğa, hayra, sağlığa ve mutluluğa delalet eder.Rüyalar psikolojiye bağlı olarak görülür, etkilenilen bir olay karşılaşılan bir durum rüyaların çeşitli şekillerde görülmesine sebeptir. Gemi görmenin de psikolojik olarak yorumları kişi eğer yapmak istediği şeye karşı çekimser davranmaya alamettir.

Yine bu rüya insanların onu hor göreceğini düşünmeye, yapmak isteyip de bir türlü yapamadığı dileğe delalet eder. Aksi olarak eğer bir şey öğrenilecekse, heyecan ve mutluluğun başlangıcı olacak bir olay yaşanacaksa bunlarında işaretidir rüyada gemi görmek.