Rüyada Gelinlik Giymek

Rüyada gelinlik giymek, gerçek hayatta uzun süredir bağlandığınız kimse ya da alışkanlıkları ifade eder. Ancak rüyadaki diğer detaylar tabiri de oldukça değiştirir.


Rüyada Gelinlik Giymek Ne Anlama Gelir

Mesela rüyada kirlenmiş, yırtılmış ya da bozulmuş bir gelinlik giydiğini görmek uzun süreli kararlarınız ile alakalı korkularınızın olduğunu ifade eder. Geçmişten gelen pişmanlıklarınızı haber verir. Yine bu rüya evlenmeye yakın kimseler için de oldukça yaygındır. Rüyasında adet kanı ile lekelenmiş bir gelinlik giydiğini görmek istenmeyen kişisel meselelerin düğününüzü etkileyebileceğini ifade eder.

Rüyada gelinliğin üzerinize olmadığını da görebilirsiniz ve bu rüya eğer gelinlik çok büyük ise bu evliliğin sizin için doğru karar olmadığını anlatır. Aksine çok ufak bir gelinlik ise görünüşünüze çok önem verdiğinizi işaret eder. Küçük olan gelinliği giyebilmek adına zayıfladığını görmek bu evliliğe hazır olduğunuzu ve fedakârlık yapabileceğinizi anlatır.

Rüyada Gelinlik Görmek

Siyah bir gelinlik yapacağınız seçimin üzerinizde baskı oluşturduğuna rivayet edilir. Bu rüya uzun vadeli kararlar vermeden önce yaşadığınız büyük korkular olduğunu anlatır.

Kırmızı renkli bir gelinlik giydiğini görmek ise alacağınız kararla alakalı kötü etkenlerin etkisinde olduğunuzu işaret eder. Bu etkenler, yalan söylemek, aldatmak vs. olabilir.

Gördüğünüz mavi renkli gelinlik ise özgürlüğe olan ihtiyacınızı ve kendinizi yeniliğe açtığınızı işaret eder. Gelecekte önünüzde çok fazla opsiyon olduğunun farkındasınız.

Rüyada pembe renkli bir gelinlik giydiğini görmek, aşkı, neşeyi, heyecanı ve adanmışlığı ifade eder. Bu rüya aşkı yaşadığınızı ancak uzun süreli bir ilişki ya da evliliğe henüz hazır olmadığınızı anlatır.


Rüyada Gelinlik Almak

Rüyada bir gelinlik satın aldığını görmek olası bir ilişkiye başlama arifesinde olduğunuzu ve bu kararı değerlendirdiğinizi anlatır. Rüyada giydiğiniz gelinliği bir düğünde değil de dışarıda giydiğini görmek ise kendinize çok yüklendiğinizi ve biraz rahatlamanız gerektiğini ifade eder.

Kendi düğününüzde gelinlik giydiğinizi görmek mevcut hayat arkadaşınız ile uzun vadeli düşündüğünüzü ve bağlılığa hazır olduğunuzu ifade eder. Rüyada bir başkasının gelinlik giydiğini görmek o kişiye karşı kıskançlık duyduğunuzu işaret eder.

Gelinlik genel olarak evlilik ile ilişkilendirilir ve evlilik gerçek hayatta uzun süreli bir kuruma adım atma şeklimizdir. İşte gelinlik bu nedenle alacağımız uzun süreli bir kararın bilinç altımıza yansımasıdır. Yine bu rüya içinizde yer eden karşıt güçlerin ortak bir noktada buluşacağını ve çatışmalarınızın azalacağını da işaret eder. Gelinlik giydiğini gören kimse mevcut durumunu iyice gözden geçirmeli ve alacağı uzun süreli kararları enine boyuna düşünerek almalıdır.

Referanslar

Dream-Meaning, 2018