Rüyada Gelinlik Giymek

Rüyada gelinlik giymek, gerçek hayatta uzun süredir bağlandığınız kimse ya da alışkanlıkları ifade eder. Ancak rüyadaki diğer detaylar tabiri de oldukça değiştirir.


Rüyada Gelinlik Giymek Ne Anlama Gelir

Mesela rüyada kirlenmiş, yırtılmış ya da bozulmuş bir gelinlik giydiğini görmek uzun süreli kararlarınız ile alakalı korkularınızın olduğunu ifade eder. Geçmişten gelen pişmanlıklarınızı haber verir. Yine bu rüya evlenmeye yakın kimseler için de oldukça yaygındır. Rüyasında adet kanı ile lekelenmiş bir gelinlik giydiğini görmek istenmeyen kişisel meselelerin düğününüzü etkileyebileceğini ifade eder.

Rüyada gelinliğin üzerinize olmadığını da görebilirsiniz ve bu rüya eğer gelinlik çok büyük ise bu evliliğin sizin için doğru karar olmadığını anlatır. Aksine çok ufak bir gelinlik ise görünüşünüze çok önem verdiğinizi işaret eder. Küçük olan gelinliği giyebilmek adına zayıfladığını görmek bu evliliğe hazır olduğunuzu ve fedakârlık yapabileceğinizi anlatır.

Rüyada Gelinlik Görmek

Siyah bir gelinlik yapacağınız seçimin üzerinizde baskı oluşturduğuna rivayet edilir. Bu rüya uzun vadeli kararlar vermeden önce yaşadığınız büyük korkular olduğunu anlatır.

Kırmızı renkli bir gelinlik giydiğini görmek ise alacağınız kararla alakalı kötü etkenlerin etkisinde olduğunuzu işaret eder. Bu etkenler, yalan söylemek, aldatmak vs. olabilir.

Gördüğünüz mavi renkli gelinlik ise özgürlüğe olan ihtiyacınızı ve kendinizi yeniliğe açtığınızı işaret eder. Gelecekte önünüzde çok fazla opsiyon olduğunun farkındasınız.

Rüyada pembe renkli bir gelinlik giydiğini görmek, aşkı, neşeyi, heyecanı ve adanmışlığı ifade eder. Bu rüya aşkı yaşadığınızı ancak uzun süreli bir ilişki ya da evliliğe henüz hazır olmadığınızı anlatır.


Rüyada Gelinlik Almak

Rüyada bir gelinlik satın aldığını görmek olası bir ilişkiye başlama arifesinde olduğunuzu ve bu kararı değerlendirdiğinizi anlatır. Rüyada giydiğiniz gelinliği bir düğünde değil de dışarıda giydiğini görmek ise kendinize çok yüklendiğinizi ve biraz rahatlamanız gerektiğini ifade eder.

Kendi düğününüzde gelinlik giydiğinizi görmek mevcut hayat arkadaşınız ile uzun vadeli düşündüğünüzü ve bağlılığa hazır olduğunuzu ifade eder. Rüyada bir başkasının gelinlik giydiğini görmek o kişiye karşı kıskançlık duyduğunuzu işaret eder.

Gelinlik genel olarak evlilik ile ilişkilendirilir ve evlilik gerçek hayatta uzun süreli bir kuruma adım atma şeklimizdir. İşte gelinlik bu nedenle alacağımız uzun süreli bir kararın bilinç altımıza yansımasıdır. Yine bu rüya içinizde yer eden karşıt güçlerin ortak bir noktada buluşacağını ve çatışmalarınızın azalacağını da işaret eder. Gelinlik giydiğini gören kimse mevcut durumunu iyice gözden geçirmeli ve alacağı uzun süreli kararları enine boyuna düşünerek almalıdır.

Referanslar

Dream-Meaning, 2018


Özet
Rüyada Gelinlik Giymek
Rüya Tabiri Adı
Rüyada Gelinlik Giymek
Rüya Tabiri
Rüyada gelinlik giymek, gerçek hayatta uzun süredir bağlandığınız kimse ya da alışkanlıkları ifade eder. Ancak rüyadaki diğer detaylar tabiri de oldukça değiştirir. Mesela rüyada kirlenmiş, yırtılmış ya da bozulmuş bir gelinlik giydiğini görmek uzun süreli kararlarınız ile alakalı korkularınızın olduğunu ifade eder.
Yazar
Yayıncı
suyaanlat.com
Yayıncı Logo

7 thoughts on “Rüyada Gelinlik Giymek”

  1. üç gündür rüyamda hep annemle gelinlik bakmaya gittiğimizi görüyorum,denediğim gelinliklerin hepsi çok çirkin oluyor,hep eski eski gelinlikler giyiyorum ancak annem her defasında çok yakıştığını söylüyor.3 gündür üst üste aynı rürayı görmem çok garip ve iki gündür rüyamda birilerine sinirlenip alın kesiyim de kurtulun diyip saçlarımı kısacık kesiyorum.bu iki rüyamı da aynı zaman da gördüm anlamı ne olabilir acaba?henüz 15 yaşındayım ve internette baktığım anlamlar çok saçma.

  2. ben rürayamda gelinlik giydim bana çok yakışmış dediler sonra çıkardım tekrar hazırlan dediler ben hazırlanmaya gidiyordum ki beni almaya geldiler aceleyle hazırlandım başörtümü yatıp duvağı yaparkan uyand im

  3. Rüyamda gelinlik giyiyorum akrabalar var yanımda ama üzgünüm boyle sanki burnumdan baya bisey varmış gibi bi his oluyo sol burnum kanıyor elimi yüzünü temizliyorum kardesim gidecekmisin diyor bende evet gidecem diyorum disari çikiyorum Kims e gelmiyo benimle kimle evlendimide bilmiyorum ayakkabılarımın ucu eskimiş üzülüyorum evliyim gercekte

  4. Merhabalar. Bn rüyamda 4 kuzenimle birlikte evlenecegimizi gördüm. Fakat daha evlenmedik. Gelinlikleri evde gördüm. Kuzenlerimin gelinligi uzun ve çok güzel benimki ise kısa çirkindi. Kuzenimin gelinligini denemek istedim sığmadım. Yani gelinligi giyemedim. Kendikimi giydim. Biraz bol geldi. Saçimda ev hali gibi dağınıktı.

  5. benevliyim ruyamda birdaha evleniyorm uşüm amagördügùm gelinlik çok gusozeldi tertemizdi rüyamdabide arkdaşlarlml ariyorum gelin bugece duyunum olucak diye ariyorum

    1. Merhaba Songül, evli iken tekrar evlendiğini ve gelinlik giydiğini görmek, aile içerisinde mutlu bir haber almaya delalet eder. Arkadaşlarınızı aramanız, bu mutluluğu diğerleri ile paylaşacağınız manasını taşır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.