Rüyada Et Görmek

Rüyada et görmek, size güven veya güç duygusu veren durumları veya deneyimleri temsil eder.Kontrol, hâkimiyet veya yolunuza sahip çıkmak gibi durumları ifade eder. Et hayatınızın olumlu yönde değişeceğinin habercisidir. Bu olumlu değişim hem maddi konularda hem de iş hayatında olabilir.

Rüyada Et Görmek Ne Anlama Gelir

Rüya et görmek iş yapan kimseler için karlılığa delalettir. Ancak etin çeşidine göre farklılık gösterir. Farklı hayvanlardan elde edilen etler çeşitli durumları ifade eder; bu nedenle et rüyasından uyandığınızda ayrıntıları not almak gerekmektedir.

Rüyada et satın almak kumar ve şans oyunlarından para kazanmaya delalet eder. Et kestiğini görmek ise bir miras nedeni ile para sahibi olmaya rivayet edilir.   Yine et kesmek maddi konularda rahatlayacağınız manasını taşır.

Rüyada Çiğ Et Görmek

Rüyada çiğ et görmek, iktidarı ele geçirmek istediğinize alamet eder.  Rüyada çiğ et yemek, gücü ele geçirmek için acele ettiğinizi işaret etmektedir. Yine bu rüya gücünüzü elinizden almak isteyen kişilere zarar vermek istediğinize delalet eder.

Rüyada çiğ eti görmek genellikle yolunuzdan engellemeyi ve caydırmayı ifade eder. Rüyada et görmek terbiye edilmişse evliliğe yorumlanır. Bu rüya evli kimse içinse erkek evlada rivayet edilir.

Çiğ et rüyası özellikle hamileler arasında yaygındır. Hamile bir kadının bu rüyayı görmesi demir ve protein ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Hamile olmayan bir kimse içinse sağlıklı beslenmeniz gerektiğine karşı bir uyarıdır.

Çiğ et hayatınızda henüz tamamlamayı başaramadığınız planların olduğunu ve bu eti yemek ise bu planlara karşı hazırlıksız yakalanmayı delalet eder. Pişmiş et hayır ve menfaate yorumlanırken çiğ et genellikle yaşanacak sağlık sorunlarına delalet edilir. Kasaptan et almak sağlık sorunlarını aşmaya, berekete delalet eder. Etin çeşidine göre tabirler ise;

  • Sığır eti: Sıhhat ve afiyete delalet eder.
  • At eti: Şerefe delalet eder.
  • Katır eti: Hastalığa delalet eder.
  • Deve eti: Düşmana delalet eder.
  • Devekuşu eti: Kır ve ormanlık yerlerden rızka, delalet eder.
  • Kaz ve ördek eti: Mal ve nimete, delalet eder.
  • Ceylan eti: güzel bir kadının malına, delalet eder.
  • Kümes hayvanlarının eti refah ve mala, delalet eder.
  • Kuş etleri gaddar kimsenin malına, delalet eder.
  • Fil eti büyük bir kimseden az bir mala delalet eder.Rüyada Et Yemek

Rüyada et yemek yakın arkadaşınızın sırrını açık etmeye yorumlanır. Çürümüş bir et sağlığınızda bozulmaya delalet eder. Bu nedenle diyet yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Farklı hayvanların etini yemek yine farklı yorumlanır. Yılan eti yemek düşmana karşı galip geleceğinize yorumlanır. Domuz eti yediğini görmek haram yoldan kazanacağınız paraya delalet etmektedir. Piliç eti yediğini görmek ise bir bayan ile münasebette bulunmaya rivayet edilir. Yanınızda bulunan yaşlı bir kimse ile et yemek üne kavuşmaya delalet eder. Bir insan eti yediğini görmek arkadan bıçaklanmaya delalet eder.

Pastırma görmek, ölülerin arkasından dedikodu etmeye rivayet edilir. Erkek deve etini pişmiş olarak yiyen kimse, bir erkeğin malını yer ve hasta olur.  Sığır eti yemek zahmete ve az iş yapmaya işarettir.

Rüyada evinde yüzülmüş, parçalanmış koç eti görmek,  ziyafet yapmak suretiyle görmediği ve tanımadığı bir kimseyi davet etmeye delalet eder.  Koyun eti yemek ise, ölünün malına varis olmaya rivayet edilir.

Kebap yapılmış koç eti; kişinin hastalanacağını haber verir. Koyun eti ise eşinin veya annenin geçireceği hastalığa tabir olunur. Kuzu ya da oğlak eti; evladının hastalığına işarettir. Kasaptan et aldığı halde, evine getirmediğini gören; hastalanır. Sonra şifaya kavuşur. Halk arasında et dağıtıldığını görmek; önemli bir kişinin vefatına, bu suretle malının dağılacağına delalettir. Kokmuş et yediğini gören; haram bir iş yapar.