Rüyada Diş Görmek

Rüyada diş görmek genellikle konuşmayı iletişimi ve ifade etmeyi sembolize eder.Diş hayatımızın devamı için en önemli unsurlardan biridir. Diş rüyaları son derece yaygın rüyalardandır ve rüyadaki detaylara göre hem iyi hem de kötü tabir edilebilir. Yine rüyanın içeriğine bağlı olarak diş saldırganlığı da sembolize edebilir. Rüyada gördüğümüz dişin durumuna göre farklı tabirler yapabiliriz. Bu farklı yorumları aşağıda sizler için listelemeye çalıştık.

  • Rüyada diş düşmesi
  • Rüyada diş dökülmesi
  • Rüyada diş kırılması
  • Rüyada bir dişinizin eksik olması

Rüyada Diş Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada bir şeyi ısırdığınızı ya da yediğinizi görmek saldırganlığa işaret edebilir. Mesela bir kimseyi ısırdığınızı görmek o kişiye doğru öç alma uygularınızın olduğunu ifade eder. Başka bir şey tarafından ısırıldığını görmek ise kapana kısılmış olduğunuzu ima etmektedir.

Rüyada Diş Dökülmesi

Rüyada bir dişinizi kaybettiğinizi, düşürdüğünüzü görmek korkularınızın olduğuna yorumlanır. Yine yaşlandıkça çekiciliğinizi kaybedeceğinizi düşünüyorsunuz ve bu da iç dünyanıza yansıyor demektir. Yine dişinin döküldüğünü görmek çocukluğunuz ile alakalı olabilir zira çocukken hepimizin dişleri dökülür.

Rüyada Diş Kırılması

Dişinizde kırık ve çatlakların olduğunu görmek kabiliyet eksikliğini düşündüğünüze yorumlanır. Yaşlandıkça yapabildiğiniz şeylerin azalmasından korktuğunuzu sembolize eder. Yine dişinizin çürüdüğünü görmek bir kimse ile sıkı bir atışmaya gireceğinizi ya da girdiğinizi ifade etmektedir. Bu rüya bazı olaylardan dolayı pişmanlık duyduğunuzu, işiniz, aileniz ya da yakın çevreniz ile münakaşalar yaşadığınızı anlatıyor olabilir.

Rüyada dişinizden kök kanal tedavisi uygulandığını görmek uzun vadeli bir işe girmeyi düşündüğünüzü gösterir. Rüyadaki müdahalenin durumuna göre geleceğinize karar verebilirsiniz. Başarılı geçmiş bir tedavi kendinize güvenmeniz gerektiğini ve işe atlamanızı salık veriyor olabilir. Yine bu rüya sırasında olumlu hisler duyduysanız bunlar iyiye işarettir.


Rüyada Diş – Psikolojik yorumu

Freud’a göre rüyada dişlerin dökülmesi duymuş olduğunuz sıkıntı ve cinsel baskılanmanın bir sonucudur. Bu rüya bu konudaki beslenme arzunuzu sembolize eder. Yine bu kötü rüya gören kimsenin bir geçiş aşamasında olduğunu ifade ediyor olabilir. Rüya içerisindeki hislerinize göre rüyada dişlerin dökülmesi sevdiğiniz bir kimsenin kaybından dolayı duyduğunuz üzüntü, cinsel baskılanma, hayatınızdaki kötü bir geçiş dönemi olabilir. Ancak iyi hislerle gördüğünüz bu rüya kendinizi ifade edebildiğinizi, bundan memnuniyet duyduğunuzu, beslenmeye, büyümeye ve gelişmeye açık olduğunuzu ifade eder. Bu rüya iç dünyanız ile barışık olduğunuzu ve pozitif yenilenmenin başladığını anlatır.

Rüyada dişlerin düştüğünü görmek kimi zaman güvensizliğin ifadesidir. Dışarıdan gelecek zararlara karşı savunmasız olduğunuzu ifade eder. Kaybettiğiniz bir şeyin ya da kimsenin sizi zayıf bıraktığını anlatır. Bu rüya verdiğiniz bazı kararların size pahalıya mal olduğunu da işaret etmektedir. Ya da en azından siz böyle düşünüyorsunuz. Bu kararlar iş ya da okul hayatınızda verdiğiniz önemli kararlardan biri olabilir. Dolayısı ile günlük olaylarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor.

Referanslar

Dreammoods, 2018

Exemplore, 2018