Rüyada Dere Görmek

Rüyada bazı semboller olumlu bazıları ise olumsuz olarak yorumlanmaktadır.Rüyada dere, olumlu anlamda yorumlanan sembollerdendir. Dere görmek birçok alim tarafından yorumlanmış önemli bir rüyadır. Derenin ne şekilde görüldüğü de son derece önemlidir. Rüyada dere görülmesi genel anlamda olumlu bir rüyadır. Rüyayı kimin gördüğü de son derece önemlidir. Genç bir erkeğin dere görmesi evinden ayrılarak kendisine yeni ve temiz bir yön çizeceğine yorulmaktadır. Rüya kadınlar için ise uzun süredir istenen bir dileğin gerçekleşmesine işaret etmektedir.

Rüyada Dere Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen dereden su içilmesi bol nimete ve feraha ermeye yorulmaktadır. İçilen dere suyunun temiz olması çok daha olumlu bir şekilde yorumlanmaktadır. Fakat suyun içildiği dere pis ve kirli ise geçim sıkıntısı çekileceğine alamet eder.

Bir süre maddi olarak olumsuz koşulların hâkim olacağına işaret etmektedir. İçilen suyun görüntüsü güzel fakat tadı acı ise gene aynı şekilde yorumlandığı görülmektedir. Rüyada tertemiz bir dereye girildiğinin görülmesi refaha ve uzun yıllar rahat bir şekilde yaşanacağına işaret etmektedir.

Bu rüyayı gören kimsenin hayatı boyunca maddi anlamda sıkıntı yaşamayacağı düşünülmektedir. Farklı bir yorumda ise dereye girmenin iş yerinde makam yükselişine işaret eden bir sembol olduğu söylenmektedir. Dereye girmek her iki şekilde de hayra yorulmaktadır. İmam-ı Nablusi tarafından yorumlanmış olan bu rüyanın kötü olma olasılığı, derenin ne şekilde görüldüğü ile doğru orantılıdır.