Rüyada Çiçek Görmek

Rüyada çiçek görmek tüm pozitif duyguları hissetmeye ve hayattan zevk almaya yorumlanır.


Sahip olduklarınız ile yetinmeyi bildiğinizi ve şükran duyduğunuzu simgeler. Çiçek aşkı, sevgiyi ve diğer insanları takdir etmeyi anlatır. Çevrenizdeki güzel olaylara dikkatinizi verdiğinize tabir olunur. Bu rüya iç huzurunuzu yansıtır.

Ancak bu rüyayı üst üste görmek kendini aşırı beğenmeye, fiziksel güzelliğe olan takıntınıza tabir edilir. Rüyada çiçeğin rengi ve türü çok önemlidir. Kadınlar arasında çiçek rüyaları daha yaygındır. Bunun nedeni kadınların barışa, uyuma ve sempatiye olan yatkınlıklarıdır.

Rüyada gördüğünüz ölü çiçekler ise önemli bir şeyi kaybetmenin acısını anlatır. Artık yolunuza bakmanız gerektiğini ve daha fazla üzülmemeniz gerektiğine işaret eder. Çok güzel bir şeyin yitip gitmesinin ruhunuzu yaraladığını ima eder.

Rüyada çiçeklerin yanında bir yılan görmek ise güzel bir şey yapma isteğinizin yanında yaşadığınız korkuyu anlatır. Sizi kıskanan kimselerin varlığına delalet eder ve durumun sizi korkuttuğunu haber verir.Rüyada Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada çiçek görmek renge göre yorumalnır. Rüyada görülen beyaz çiçekler dürüstlüğün sembolüdür. Etrafınızdaki dürüst insanları anlatır. Kötü günlerin geride kaldığını ve tekrar huzurun yer edeceğini delalet eder. Kırmızı çiçekler ise (gül hariç) tehlikeyi haber verir. Ve tehlikeden hoşlandığınızı hatta zevk aldığınızı ifade eder.

Bu rüya sevmediğiniz insanların başına gelen kötü şeylerin sizi mutlu ettiğine delalettir. Düşmanlarınızın helak olmasını istediğinizi gösterir. Rüyada görülen mavi renkli çiçekler ise kabalıktan hoşlanmadığınız, duygusal bir yanınız olduğunu ve pozitif duygulara yer açmak istediğinzi rivayet eder. Bu rüya güzel ahlaka işarettir ve çevrenizin sizi sevdiğini anlatır.

Mor renkli çiçekler işe herşeyi olduğu gibi kabul ettiğinizi ve değiştirmeye çalışmadığınızı anlatır. Bu rüya durgunluğu, sakinliği hatta sıkılmayı sevdiğinizi gösterir. Yine bu rüya düşmanlarınızın zayıflamasını keyifle izlediğiniz manasını taşır.

Yeşil renkli çiçekler kıskançlığı anlatır. Bu tür duyguları yaşayan insanlar için ortak rüyalardandır. Son olarak sarı renkli çiçekler birine karşı hislerinizin yoğunlaştığını ve o kişiyi çok önemli bir yere oturttuğunuzu gösterir. Ona karşı fazladan dikkat verdiğinizi ve her hareketini izlediğinizi ima eder. Yine bu rüya onu kaybetmekten korktuğunuzu anlatır.

Rüyada bir cenaze merasimi dolayısı ile çiçek görmek ise sağlık sorunları dolayısı ile endişe duyduğunuzu ifade eder. Bu sorunlar sizin ya da bir tanıdığınızın sağlığı ile alakalı olabilir. Bir düğün nedeni ile çiçek görmek ise bir kişiye karşı bağlılık hissettiğinize ve yanında olmak istemeye delalettir.Rüyada Çiçek Dikmek

Rüyada bir çiçek bahçesine çiçek diktiğini görmek güzel bir şey yaratmak istemenize yorulur. Hayatınız boyunca takdir edeceğiniz ve beğeneceğiniz bir durum yaratmak peşinde olduğunuzu gösterir.

Yine bu rüya sevgiye olan ihtiyacınıza ve takdir edilmeyi istemeye rivayet olur. Ancak bu duygular ile birlikte egonuzdaki yükselişi de haber verir. Rüyada çiçeklerin açtığını görmek zor zamanların geride kaldığını ve sorunların aşıldığını anlatır. Çabalarınızın boşuna olmadığının kanıtıdır. Yine bu rüya yeni filizlenecek bir aşkın da habercisi olabilir. Rüyada saksı içerisinde çiçek görmek ise yaratıcılığınızın kısıtlandığı ve kendinizi koruma içgüdüsü ile geri çektiğinizi anlatır.

Rüyada Çiçek Almak

Rüyada çiçek aldığınızı görmek takdir edilmeyi sevdiğinize işaret eder. Başarılarınızın başkaları tarafından fark edilmesi sizi mutlu ediyor demektir. Saygıyı hak ettiğinizi düşündüğünüz anlamına gelir.  Bu rüya yine alacağınız müjdeli bir habere ve güzel günlerin kapınızda olduğuna yorumlanır. Esenlik ve sağlık dolu günler sizi beklemektedir.


Rüyada Çiçek Sulamak

Rüyada çiçek suladığını görmek bereketin artmasına, kazancın kapınızı çalmasına delalettir. Bu kişi yeni kısmetlere ve şanslara yelken açar. Saksı içerisinde çiçek suladığını gören kimse aldığı kararların sonucunda ferah kavuşur, işinde yükselir.

Hortum ile çiçek suladığını görmek ise emeği ve çalışmasının karşılığını almaya yorumlanır. Kurumuş bir çiçeği suladığını görmek helal para kazanmaya ve dürüstlükten şaşmamaya delalettir. Bir çok kimseyi sevindirecek işler yapmaya tabir olunur.

Rüyada Çiçek Toplamak

Rüyada çiçek toplamak özverinin ve fedakalrığın işaretidir. Bu kişi ince çalışmaları sayseinde başarı kazanır ve çevresince saygı görür. Yoğun çalışan bu kimsenin saygıyı hak ettiğini ima eder. Kişinin kısmetinin açılacağının işaretidir.