Rüyada Bal Yemek

Rüya tabirleri kişinin rüyayı ne şekilde gördüğüne bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Fakat bazı rüyaların belli başlı tabirleri vardır. Bu tabirler temelde sembolik olan rüyaların ne anlama geldiğini belirtmek için yapılmaktadır.Rüyada bal yemek de bu tarz rüyalardan bir tanesidir. Bal görmek genelde olumlu olarak tabir edilen rüyalardandır. Fakat tabirler rüyanın biçimine ve ne şekilde görüldüğüne bağlı olarak farklılık gösterecektir.

Rüyada Bal Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bal yemek, genellikle ağız tadı, mutluluk, huzur ve para anlamına gelmektedir. Rüyalar genelde şu 3 şekilde tabir edilmektedir;

  • Rüyada bal yemek ile ilgili ilk tabir evlenme anlamına geldiğidir. Kişi bir ilişkisi var ise evlenme yoluna girecek yok ise yeni bir ilişkiye başlayacaktır.
  • Rüyada bal yemek ile ilgili diyanetin yaptığı tabirde ise kişinin iş hayatında yükseleceği hatta kendi işini kuracağından bahsedilmektedir.
  • Üçüncü tabir biçimi ise Nablusi tarafından yapılmıştır. Nablusi’nin yaptığı rüya tabirinde bal yemenin eğitimli, zeki ve kültürlü kişi anlamına geldiği belirtilmektedir. Bu zeki kişi rüya sahibinin kendisidir ve rüya tüm bu olumlu özellikler ile iyi yerlere gelineceğini ifade etmektedir.
Rüyada Petekli Bal Yemek

Rüyada yenen bal petekli ise rüya tabiri biraz değişecektir. Rüyada yenen petekli balı kimin yediği de son derece önemlidir.


  • Hamile bir kadının petekli bal yemesi: Hamile bir kadın petek bal yiyor ise doğumun yaklaştığına ve çocuğun son derece sağlıklı bir şekilde dünyaya geleceğine işaret etmektedir.
  • Hasta birinin petekli bal yemesi: Petek bal yiyen kişi normal hayatında geçmeyen bir hastalığa sahip ise hastalıklarından kurtulacağına ve iyi günlerin onu beklediğini işaret etmektedir.
Rüyada Bal Görmek

Bal görmenin ve yemenin genellikle olumlu ve pozitif olarak tabir edildiği bilinmektedir. Rüyanın temel yorumu iyi yerlere gelmek, parasal açıdan rahatlamak ve kazanılan her paranın helal olduğuna işaret etmektedir.

Diğer tabirlerde de temelde bu anlam yatmaktadır. Bal, birçok rüya tabircisi tarafından çok eski dönemlerden beri yorumlanan rüyalar arasındadır. Rüyanın verdiği mesajlar önemsenmeli, dikkate alınmalı ve o doğrultuda ilerlenmelidir.