Rüyada Ata Binmek

Rüyada ata binmek zaman zaman şansızlık ile tabir olunur.Yine bu rüya hastalığın habercisidir. Rüyada atı yavaş yavaş sürdüğünü gören kimse çabalarının karşılığını alamayacak demektir. Hızlı bir şekilde at sürmek ise zor şartlar altından kalkmaya ve fırsatları değerlendirmeye yorumlanır. Rüyada at binme dersleri almak bir arkadaşınızın sizi kandırmaya çalıştığını haber verir.

At sürerken kaza geçirmek ise çevrenizin size saygı göstermediğini ve sizi hafife aldığını rivayet eder. Tepeden aşağıya doğru at sürmek yaşadığınız ilişkilerin sizi hayal kırıklığına uğratacağına delalettir. Genç bir kadın rüyada bir kimsenin atının arkasında seyahat ettiğini görüyor ise kısmeti açılacaktır. Bu sırada korkuyor ise bu ilişkisinde kıskançlığın hâkim olacağını anlatır.

Rüyada bindiği atın başka bir şeye dönüştüğünü görmek kısmetleri kaçırmaya ve şansını kaybetmeye yorumlanır. Genç bir kadının bayır aşağı ve yukarı at sürdüğünü görmek hem başarı hem de üzüntüyü bir arada yaşayacağı bir hayata sahip olacağı manasını taşır. Kendisini alt etmeye çalışan düşmanların olduğuna da tabir olunur.Rüyada Ata Binmek Ne Anlama Gelir

Rüyada bir yerden bir yere ulaşmak için ata bindiğini görmek hayatınızda gerçekleştirmek istediğiniz hedefler ve idealleriniz hakkında bilgi verir. Ve bu hedeflere ulaşmada hangi aşamada olduğunuzu anlatır.

Örneğin çok hızlı bir şekilde ata sürdüğünü görmek ve sonrasında nefes nefese kalmak hedeflerinize hızlıca ulaşmaya delalet eder. Attan düştüğünü görmek ise hedeflerinize giden yoldaki engelleri anlatır. Yine bu rüya kendinize olan güveninizin sarsıldığını haber verir.

Rüyada ata binmek aynı zamanda cinsel hayatınız hakkında da bilgi verir. Pervasızca at sürdüğünü gören kimse yeni heyecanlar peşinde koşuyor demektir. Yine bu rüya çevresindeki aşk fırsatlarını kollamak manasına gelir.At sürerken düşmekten korktuğunu görmek cinsel hayatınızda sizi engelleyen bazı sorunlara delalet eder. Bu sorunlar nedeni ile özgürce yaşayamadığınızı ifade eder. Rüyada at binerken neler hissettiğiniz de önemlidir.

At enerji ile bağlantılıdır. Atın rengi önemlidir, çünkü size rüya yorumu hakkında bir bilgi verebilir.

  • Beyaz: Manevi Aydınlanma
  • Kahverengi: Yeryüzü
  • Siyah: Tehlike

Eğer at arabasında iseniz ya da arabayı çeken ata biniyor iseniz çekilirse, hayatınızdaki konumunuzu güçlendirmeye çalışıyorsunuz ve mutlusunuz demektir. Mutluluk yalnızca zihninde olan bir şeydir.

Siyah bir at ölümü sembolize eder, ancak olumsuz bir şekilde değil. Siyah at, yaşamınızdaki yeni başlangıcı ve yeni başlangıçları temsil eder. Bir atın tekmeleyerek sizi yaralaması yolunda gitmeyen bir ilişkide olduğunuzu anlatır. Bir yarış atına bindiğini görmek risk almak manasını taşır. Hayatınızdaki ilerlemeyi sağlamak için risk alacağınız manasını taşır. Yine at özgürlüğün simgesidir.