Rüyada At Görmek

Rüyada at görmek hayatınızda önemli bir yere ihtiyacınız olduğunu ve doğru bir hedef olduğunun göstergesidir.Atın rengi önemlidir; Beyaz bir at, doğada manevi bir farkındalığa sahip olduğunuz anlamına gelir ve kendinize has bir dünya görüşüne sahip olduğunuz anlamına gelir. Siyah bir at, hayatınıza olumlu yansıyacak bir enerjiye sahip olduğunuzu gösterir.

Rüyada ölmekte olan ya da hasta bir at görmek, sizi test edecek durumlarla karşılaşacaksınız, ancak bu deneyim sayesinde deneyim kazanarak büyüyeceksiniz anlamını taşır. Rüyada at görmek enerji ile bağlantılıdır. Atın rengi önemlidir, çünkü size rüya tabiri ile alakalı bilgi verebilir.

  • Beyaz: Manevi aydınlanmaya,
  • Siyah: Tehlikeye,
  • Kanatlı at: Ruhun iyileşme kabiliyetine,
  • Kahverengi: Mutluluğa tabir edilir.

Rüyada at görmek, güç, şeref ve para kazanmaya tabir edilir. Rüyada at görmek, çok hayırlı işlere tabir edilir. Kişinin rüyada at görmesi kazanacağı zaferlere işaret ederken, işinde yükselerek terfi etmesine alamet eder.

Rüyada at aynı zamanda yol anlamına gelir. Bebek bekleyen biri rüyada ata bindiğini görürse, erkek bebeği olur. Rüyada melez at asalete, kıdeme ve onura işarettir. Rüyada at beyaz at görmek, sevdiği kişi ile evlenmeye ve galibiyete tabir edilir. Kahverengi at sadık bir eşe sahip olmaya ve hoş sohbeti olan topluluğa tabir edilir.

Rüyada siyah bir at görmek sır saklayacağınıza ve gizemli bir kadın ile birliktelik yaşamaya tabir olunur. Rüyada görülen kırmızı kısrak, kıpır kıpır, yerinde duramayan ama dini inancı da kuvvetli olan bir kadına işaret eder. Rüyada atının kuyruğu uzamış olarak görmek, bol maddiyata, kuyruğunun kısa ve kıllarının azlığı ise bereketin azalacağına tabir edilir.


Rüyada At Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada bir gözü kör bir at görmek, işlerinin kötü gitmesine ve gelir darlığına düşüp sonra kurtulmaya, atın kendisiyle konuştuğunu görmek, hayret edeceği bir işe gireceğine delalettir.

Rüyada atın sizi vurduğunu görmek, sevdiğiniz kişiden gelen iticiliği temsil eder. Servetiniz hastalıktan dolayı azalacak demektir. Rüyada bir at yakalamak veya koşum yapmak, her türlü işte büyük bir gelişme görmeye delalet eder. Benekli at görmek, çeşitli işletmelerin size kar getireceğini gösterir.

Rüyada at nalı görmek, haram mülkiyet için çabalamaya delalet eder. Rüyada yarış atı sürmek, müreffeh olacak ve hayattan zevk alacaksınız demektir. Bir atın ölümünü görmek, bencillik ederek arkadaşlarınızı yaralayacağınızı anlatır. Rüyada at taşımak, yatırım yapmaya tabir edilir. Bir atın yelesini veya kuyruğunu tımar etmek, iyi bir finansçı veya çiftçi olacağınızı gösterir. Genç bir kızın siyah bir ata bindiğini görmek bilgeliğe tabir edilir.

Rüyada at satın aldığını veya başkasının verdiğini gören kimse, güç, kuvvet, şeref ve para, altın, sermaye veya ticaret malı sahibi olur. Atını ucuz bir fiyata satan kişi, isteyerek yaptığı işi bırakır. Atını kesen, yaptığı işler ve söylediği sözler yüzünden gücünü ve malını kaybeder.

Rüyada atın ısırması güce kavuşmaya delalet eder. At öldürmek hayırlıdır, kazanca ve berekete tabir edilir. Rüyada bir atın evine girdiğini görmek, büyük bir kimsenin geleceğine, atın bir yerden çıktığını görmek, oradan kıymetli bir kimsenin çıkıp gideceğine delalettir.


Rüyada Ata Binmek

Rüyada ata binmek, hayatınızdaki konumunu güçlendirmeye çalışmaya ve bazı durumları kabullenip mutlu olmanız gerektiği anlamını taşır. Mutluluk yalnızca zihninde olan bir şeydir. Siyah bir at ölümü sembolize etse de olumsuz düşünmemek gerekir. Rüyadaki siyah at, yaşamınızdaki yeni başlangıçları temsil eder.

Rüyada ata binmek, cinsel ilişkiye tabir edilir. Attan düşmek, hayatında bir şey kaybetme korkusuna delalettir. Rüyada atın yaralanması, hayatınızda yürümeyen bir ilişkiyi gösterir. Rüyada yarış atı görmek, risk alma zamanının geldiğini gösteriyor. Hayatınızı ve yaşam tarzınızı ilerletmek için bu riski almanız gerektiğini anlatır. Rüyadaki atın her durumda özgürlük anlamına geldiğini unutmayın.

Rüyada ve gemi takılmış güzel bir ata binerek gittiğini gören kimsenin, insanlar arasında değeri artar. Takımı eksik bir ata binip sonra eksiklerini tamamlandığını gören kimsenin durumu giderek düzelir. Ahırda bağlı bir atı olduğunu gören kimsenin, halk içinde saygınlığı azalır. Ahırda birçok atı olduğunu gören kimse, kendine ve Allah’a düşman olanları perişan eder.

Bir atla münakaşa ettiğini gören kimse, büyük bir günah işler ve başına büyük bir bela açar. Rüyada çıplak bir ata binip attan düştüğünü görmek, hayat şartlarının kötüye gitmesine, görevinden alınmaya veya sürgün edileceğine tabir edilir.

Ata binmeyi bilmeyen bir kişi için rüyada ata binmek, üstün başarı sayesinde terfi alacağına delalettir. Ata binmek aynı zamanda kişinin bir yola gideceği anlamına gelir. Rüyada ata binmek kısmet, murat, güç, şan ve şöhret ile yorumlanır. Tam ve güzel bir at, murat demektir.

Rüyada ata binip gezmek, güzel bir hal ve hasta için şifa bulmaya, dertli bir kimse rüyasında ata binip gezdiğini görürse, amacına ulaşmaya delalet eder. Rüyasında erkek ata binmek kendisini çekemeyen kişilere galip gelmeye yorumlanır. Rüyada kanatlı bir ata binip havada uçtuğunu görmek, yolculuğa işarettir.

Rüyada ata binip uçtuğunu görmek, bir halden başka bir hale geçmek demektir. Rüyada eğersiz ata binmek, şeref ve güç sahibi olarak yükselmeye tabir edilir. At üzerinde atın girmeyeceği bir yerde, mesela bir minare üzerinde bulunduğunu gören kimse, dinen çirkin görülen yüksek bir mevki elde eder veya büyük bir günah işler.


Rüyada Başkasının Atına Binmek

Rüyasında başkasının atına bindiğini gören kişinin, işinde yükseleceği, kazancı ve rızkı aratacağı ve bolluğa kavuşacağı şeklinde tabir edilir. Rüyada at üzerinde oturmak hak yolunda iyi şeyler yapmak için mücadele vermeye delalettir.

Rüyada attan indiğini, düştüğünü veya atın üzerinde bayıldığını gören kimse, mevki ve memurluğundan olur. Bir rivayete göre eşi vefat eder. Eğer halkın arasında attan düşerse, makamını ve gücünü kaybettiği halk arasında yayılır. Rüyada attan düşmek, elindeki malını son kuruşuna kadar bitirmeye delalettir. Diğer bir görüşe göre istediği iş olmaz. Bir attan inip başka ata bindiğini gören kimsenin, görevi ve makamı değişir.

Rüyada at üzerinde elinde silahla halka hücum ettiğini gören kimse, halkın canını sıkacak şekilde ısrar edip zorlayarak af dilenir. Atının çalındığını, öldüğünü veya kaybolduğunu gören kimsenin, evindeki hastası vefat eder anlamına gelir.

Rüyada at sürenin arkasına bindiğini gören kimse, o adamdan yardım alıp amacına erer veya o adama yardımcı veya ortak olur. Eğer terkisine bindiği kişiyi tanımıyorsa o kötülüğü dokunacak bir kimsedir. Üzerine gelip kendini çiğnediklerini gören kimse, çalıştığı işten atılır, serbest çalışıyorsa yaptığı işten zarar görür.


Rüyada At Arabası Görmek

Rüyada at arabası görmek, rüya sahibi için başarıyla sonuçlanacak bir işe başlamaya işaret eder. At arabasına binmek veya at arabası sürmek ise bir işin ucundan tutacağına ve o işle büyük yükselişlere, bol kazanç ve hayırlı ticarete tabir olunur.

Rüyada at arabası görmek, istediği işte başarı için çaba ve gayret gösteren kimseye ve azimli olan kişinin gayretine işaret eder.

Rüyayı gören kişinin bir ticarethane sahibi olacağı anlamına gelir. Yani iş kuracağına, yönetici olacağına, bahtının ve geleceğinin kendisi için çok hayır getireceğine ve bu sayede en büyük muradının da yerine geleceğine delalettir. Kişinin konumunun olumlu yönde değişmesi, rütbesinin de artması demektir.

İş hayatı ya da eğitim hayatı ile ilgili güzel değişikliklere işaret eder. Rüyayı gören kişinin atağa geçeceği, başarı bir dönemin yaşanacağına, kazancına bolluk ve bereket geleceğine, işindeki verimliliğinin artacağına, yaşam standartlarının da yükseleceğine delalet eder.

Rüyada at sevmek rüya sahibinin hayallerine, ideallerine, hedeflerine ve isteklerine çok bağlı olduğuna, onlardan asla vazgeçmeyeceğine işaret eder. Rüyada at yavrusu görmek yaşamını kökünden değiştirecek, çok iyi hissedeceği anlar yaşatacak bir değişim olacağı manası taşır.


Rüyada At Sürüsü Görmek

Rüyada at sürüsü görmek sahip olduğu en değerli manevi duyguların yükseleceği ve kötülüklerin kaybolacağı anlamına gelir. Rüyada tek boynuzlu at görmek yarım kalacak ve sonuçlanmayacak bir işi simgeler.

Rüyada at kafası görmek rüyayı gören kişinin kendisine tanınacak bir şansa ve bu sayede önünün açılmasına tabir edilir. Bir niyetin gerçekleşmesi demektir. Rüyada atın şahlandığını görmek kişinin çalışmalarında gösterdiği özverinin ve emeklerin boşa gitmeyeceğine işaret eder.  Ele geçen kazanç ile birikim yapılacağına ve bu birikimle iş sahibi olunacağına işarettir.

Rüyada ölen at görmek yaşanacak üzüntülü bazı olaylara ve bu süre boyunca yoğun bir stres ve baskı altında kalınacağına, işaret eder. Aynı zamanda, işle ilgili büyük bir başarı kazanılacağına, kazançlı bir işin başına geçirileceğine ve parasal sıkıntıların ortadan kalkacağına delalettir.

Rüyada at eti yemek gören kişinin hastalanacağına ve karmaşık günler geçireceğine işaret eder. Kişinin kasıtlı ya da kasıtsız olarak bir hataya düşeceği ve bunun acısını çekeceği anlamına gelir.

Bu rüya aynı zamanda kişinin ağzından çıkacak bazı sözler nedeniyle başına bazı belalar açılacağına tabir edilir. Rüyada atın tepmesi kişinin bir kimsenin tepkisinin ya da öfkesinin hedefi olması demektir. Bir insan tarafından suçlanmaya, ağır sözler ve hakaretler işitmeye, bu nedenle kalp kırıklığı yaşamaya, çok üzülmeye, içine kapanmaya ve ağlamaya delalettir.

Rüyada uçan at görmek iş hayatı ya da sosyal hayat içinde istenen tüm maksatlara sahip olunacağına ve mutluluk verecek bir gelişmenin meydana geleceğine işarettir. Kişi, yaşamayı en çok istediği şeyleri yaşayacak, yüzü gülecek, sıkıntıları ve dertleri bitecek demektir. Bir zafer elde etmek anlamına gelir.

Rüyada at yaralamak rüyayı gören kişinin yüreğinde açılacak derin bir yara demektir. Kendisine edilecek bir sözün kalbini kırması, yaptığı iyiliğin gereken takdiri görmemesi nedeniyle canının yanması ve bu nedenle iyi niyetinin ölmesi anlamına gelir. Ayrıca, bazı mutlu haberler alınacağı ve hayır getirecek bir işe girileceği anlamına gelir.