Rüyada Aslan Görmek

Rüyada aslan görmek, cesareti, kudreti ve acımasızlığı sembolize eder.Zorlukları aşmayı imgeler. Yine aslan kontrol edilmesi zor durumlara alamettir. Kontrol edilmesi zor duyguları da işaret eder. Bu duygular, korku ve kızgınlıktır. Rüyada aslan görmek genel olarak içinizdeki gücü anlatır. Eğer rüyada gördüğünüz heybetli bir aslan ise bu iç kudretinizin yüksek olduğuna işaret ederken zayıf ve yenilmiş bir aslan kaybettiğiniz özgüveninizi simgeler.

Rüyada aslan görmek aynı zamanda diğerlerini kontrol altında tutan bir lidere işaret eder. Bu sizin liderlik ve kontrol yeteneğinizin bir tezahürü olabilir. Rüyada aslan görmek kimi zaman devletin başındaki kişiye tabir olunur. Eğer aslanın bir parçasını gördüyseniz devlet ile iş yapmaya ya da devlet himayesine girmeye yorumlanır. Bir aslanı taşıyan kimse ise düşmanları ile iyi ilişkiler kurar.

Aslanın pençesini gören kimse beklediği terfiyi alır.  Maddi olarak refaha erer. Rüyada bir aslanın başını görmek ise aldığı terfi sonunda refaha erecek kişiye tabir olunur. Rüyada aslan görmek yaşadığınız bir durumda sizin zayıf anınızı kollayan bir düşmana da alamettir. Bu rüya size bir uyarı anlamını da taşır.

Rüyada gördüğünüz yaralı ve kaçan bir aslan dış dünyada yaşayacağınız tehlikelere belki de sizi çok yoran bir patrona ya da öğretmene yorumlanabilir. Yine bu rüya öfkenizi kontrol etmeniz gerektiğine, insanlara saldırıya geçmeden önce onları dinlemeniz gerektiğine delalet eder.Rüyada farklı şekillerde aslan görebilirsiniz;

 • Aslan tarafından saldırıya uğramak,
 • Ormanda bir aslan görmek,
 • Safariye gitmek,
 • Bir aslan tarafından kovalanmak,
 • Bir aslana dönüşmek,

Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oturmuş halde gördüğünüz aslan sosyal hayatınızda başarıya delalettir. Eğer rüyanızdaki aslanın kükrediğini duyarsanız bu sizi kıskanan bir kişinin varlığına alamettir. Rüyada yavru bir aslan görmek ise edineceğiniz yeni bir arkadaşa delalet eder.

Yine bu rüya işyerinde alacağınız terfinin habercisidir. Aslan yavrusu gören kadının bir erkek evladı ya da torunu olur. Aslan yavrusunu emziren kadın üst seviyelerde bir adamla tanışır, erkek ise terfi alır. Bir aslanı besleyip büyütmek ise uzun süredir devam eden bir düşmanlığın biteceğine yorumlanır. Bir aslan yavrusunu sevdiğini gören kişi akrabalarına karşı merhametli ve yardımcı olur.

Bir aslanı sevmek güzel bir ortaklığa ve birlikteliğe delalet eder. Bu ortaklık sayesinde kazanılacak mala ve mülke işaret eder. Aslan ile kucaklaştığını gören kimse devlette terfi alır, sıkı ilişkiler kurar. Dişi bir aslan gören kimse zalim ve ahlaksız bir kadın ile tanışır. Bu aslan ile cinsellik yaşayan kişi sıkıntılarından bertaraf olur, mertebe atlar. Dişi aslanın sütünü içen kimse başarılı olacak demektir.

Aslanı sağdığını gören kimse ise devletten hayır görür. Rüyada aslan sürüsü görmek ise kazanacağınız saygıya delalet eder. Bu sürü ile savaşmak ise zorlu bir döneme gireceğinizin habercisidir.

Aslan süren bir adam görmek başarının habercisidir. Aslanın üzerine bindiğini görmek başarılı olunacak bir işe ya da rakiplerine üstün gelmeye yorumlanır. Aslanın sizi yaraladığını görmek ise birilerinin koruması altına girmeye tabir olunur. Kafeslenmiş bir aslan ise diğerlerini kontrol etmek istediğinize delalet eder.Rüyada gördüğünüz aslan şu duyguları sembolize eder.

 • Korku,
 • Şaşırmak,
 • Sıkıntıya düşme,
 • Korunmasızlık,
 • Bunalmak,
 • Saldırıya uğramış hissetmek,Rüyada Aslandan Kaçmak

Rüyada sizi kovalayan bir aslan görmek yaşadığınız bir soruna alamettir. Eğer rüyadaki aslan sizi yakalayabilir ise bu sorun karşısında çaresiz kaldığınıza ve yardıma ihtiyaç duyduğunuza alamet eder.

Tam tersi olarak aslandan kurtulmayı başarmak ise sorunu kendi başınıza çözebileceğinize delalettir.

Bir aslandan korkmak ise zor bir işten kazanılacak büyük miktarda paraya delalet eder. Rüyada bir aslan tarafından yenmek kaybedilecek paraya da delalettir.

Bu nedenle hayatınızı kontrol etmeniz gerektiğine ve paranızı değerlendirirken dikkat etmeniz gerektiğine işarettir. Rüyada aslan tarafından saldırıya uğrayan, ısırılan ya da pençesi ile yaralanan kimse hısımlarından zarar görür. Düşmanı ile olan mücadelesini kaybeder.

Rüyada aslan görmek diğerlerini etkileyebilme ve kontrol edebilme yeteneğine işaret eder. Korkusuzluğunuzun diğerleri tarafından saygı ile karşılandığına delalettir.

Rüyada Ölü Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gördüğünüz ölü bir aslan ise kaybettiğiniz ve geri kazanamayacağınız bir güce alamet eder. Önünüze çıkacak olan engelleri aşmakta zorlanacağınıza da delalettir. Bir aslanı öldürdüğünü görmek girilecek mücadelelerden muzaffer çıkmaya tabir olunur. Her alanda başarılı olur. Aslan eti yediğini gören kimse devlet kapısında iş bulur, hükümet ile iyi anlaşır.

Devlet büyükleri ile tanışır. Rüyada gördüğünüz siyah aslan kötü olayların yaşanacağının habercisidir. Bu rüya kudretinizi birilerine zarar vermek için kullanacağınıza delalet eder. Gördüğünüz beyaz bir aslan ise iyiye kullanılan gücün göstergesidir. Yine bu rüya içinizdeki gücün farkında olmaya işarettir.