Rüyada Aslan Görmek

Rüyada aslan görmek, cesareti, kudreti ve acımasızlığı sembolize eder.Zorlukları aşmayı imgeler. Yine aslan kontrol edilmesi zor durumlara alamettir. Kontrol edilmesi zor duyguları da işaret eder. Bu duygular, korku ve kızgınlıktır. Rüyada aslan görmek genel olarak içinizdeki gücü anlatır. Eğer rüyada gördüğünüz heybetli bir aslan ise bu iç kudretinizin yüksek olduğuna işaret ederken zayıf ve yenilmiş bir aslan kaybettiğiniz özgüveninizi simgeler.

Rüyada aslan görmek aynı zamanda diğerlerini kontrol altında tutan bir lidere işaret eder. Bu sizin liderlik ve kontrol yeteneğinizin bir tezahürü olabilir. Rüyada aslan görmek kimi zaman devletin başındaki kişiye tabir olunur. Eğer aslanın bir parçasını gördüyseniz devlet ile iş yapmaya ya da devlet himayesine girmeye yorumlanır. Bir aslanı taşıyan kimse ise düşmanları ile iyi ilişkiler kurar.

Aslanın pençesini gören kimse beklediği terfiyi alır.  Maddi olarak refaha erer. Rüyada bir aslanın başını görmek ise aldığı terfi sonunda refaha erecek kişiye tabir olunur. Rüyada aslan görmek yaşadığınız bir durumda sizin zayıf anınızı kollayan bir düşmana da alamettir. Bu rüya size bir uyarı anlamını da taşır.

Rüyada gördüğünüz yaralı ve kaçan bir aslan dış dünyada yaşayacağınız tehlikelere belki de sizi çok yoran bir patrona ya da öğretmene yorumlanabilir. Yine bu rüya öfkenizi kontrol etmeniz gerektiğine, insanlara saldırıya geçmeden önce onları dinlemeniz gerektiğine delalet eder.Rüyada farklı şekillerde aslan görebilirsiniz;

 • Aslan tarafından saldırıya uğramak,
 • Ormanda bir aslan görmek,
 • Safariye gitmek,
 • Bir aslan tarafından kovalanmak,
 • Bir aslana dönüşmek,

Rüyada Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oturmuş halde gördüğünüz aslan sosyal hayatınızda başarıya delalettir. Eğer rüyanızdaki aslanın kükrediğini duyarsanız bu sizi kıskanan bir kişinin varlığına alamettir. Rüyada yavru bir aslan görmek ise edineceğiniz yeni bir arkadaşa delalet eder.

Yine bu rüya işyerinde alacağınız terfinin habercisidir. Aslan yavrusu gören kadının bir erkek evladı ya da torunu olur. Aslan yavrusunu emziren kadın üst seviyelerde bir adamla tanışır, erkek ise terfi alır. Bir aslanı besleyip büyütmek ise uzun süredir devam eden bir düşmanlığın biteceğine yorumlanır. Bir aslan yavrusunu sevdiğini gören kişi akrabalarına karşı merhametli ve yardımcı olur.

Bir aslanı sevmek güzel bir ortaklığa ve birlikteliğe delalet eder. Bu ortaklık sayesinde kazanılacak mala ve mülke işaret eder. Aslan ile kucaklaştığını gören kimse devlette terfi alır, sıkı ilişkiler kurar. Dişi bir aslan gören kimse zalim ve ahlaksız bir kadın ile tanışır. Bu aslan ile cinsellik yaşayan kişi sıkıntılarından bertaraf olur, mertebe atlar. Dişi aslanın sütünü içen kimse başarılı olacak demektir.

Aslanı sağdığını gören kimse ise devletten hayır görür. Rüyada aslan sürüsü görmek ise kazanacağınız saygıya delalet eder. Bu sürü ile savaşmak ise zorlu bir döneme gireceğinizin habercisidir.

Aslan süren bir adam görmek başarının habercisidir. Aslanın üzerine bindiğini görmek başarılı olunacak bir işe ya da rakiplerine üstün gelmeye yorumlanır. Aslanın sizi yaraladığını görmek ise birilerinin koruması altına girmeye tabir olunur. Kafeslenmiş bir aslan ise diğerlerini kontrol etmek istediğinize delalet eder.Rüyada gördüğünüz aslan şu duyguları sembolize eder.

 • Korku,
 • Şaşırmak,
 • Sıkıntıya düşme,
 • Korunmasızlık,
 • Bunalmak,
 • Saldırıya uğramış hissetmek,Rüyada Aslandan Kaçmak

Rüyada sizi kovalayan bir aslan görmek yaşadığınız bir soruna alamettir. Eğer rüyadaki aslan sizi yakalayabilir ise bu sorun karşısında çaresiz kaldığınıza ve yardıma ihtiyaç duyduğunuza alamet eder.

Tam tersi olarak aslandan kurtulmayı başarmak ise sorunu kendi başınıza çözebileceğinize delalettir.

Bir aslandan korkmak ise zor bir işten kazanılacak büyük miktarda paraya delalet eder. Rüyada bir aslan tarafından yenmek kaybedilecek paraya da delalettir.

Bu nedenle hayatınızı kontrol etmeniz gerektiğine ve paranızı değerlendirirken dikkat etmeniz gerektiğine işarettir. Rüyada aslan tarafından saldırıya uğrayan, ısırılan ya da pençesi ile yaralanan kimse hısımlarından zarar görür. Düşmanı ile olan mücadelesini kaybeder.

Rüyada aslan görmek diğerlerini etkileyebilme ve kontrol edebilme yeteneğine işaret eder. Korkusuzluğunuzun diğerleri tarafından saygı ile karşılandığına delalettir.

Rüyada Ölü Aslan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada gördüğünüz ölü bir aslan ise kaybettiğiniz ve geri kazanamayacağınız bir güce alamet eder. Önünüze çıkacak olan engelleri aşmakta zorlanacağınıza da delalettir. Bir aslanı öldürdüğünü görmek girilecek mücadelelerden muzaffer çıkmaya tabir olunur. Her alanda başarılı olur. Aslan eti yediğini gören kimse devlet kapısında iş bulur, hükümet ile iyi anlaşır.

Devlet büyükleri ile tanışır. Rüyada gördüğünüz siyah aslan kötü olayların yaşanacağının habercisidir. Bu rüya kudretinizi birilerine zarar vermek için kullanacağınıza delalet eder. Gördüğünüz beyaz bir aslan ise iyiye kullanılan gücün göstergesidir. Yine bu rüya içinizdeki gücün farkında olmaya işarettir.


Özet
Rüyada Aslan Görmek
Rüya Tabiri Adı
Rüyada Aslan Görmek
Rüya Tabiri
Rüyada aslan görmek, cesareti, kudreti ve acımasızlığı sembolize eder. Zorlukları aşmayı imgeler. Yine aslan kontrol edilmesi zor durumlara alamettir.
Yazar
Yayıncı
suyaanlat.com
Yayıncı Logo

21 thoughts on “Rüyada Aslan Görmek”

 1. rüyamda aslan siyah renkli hayvandı sanırım kurttu aslan tek başına 6 kurt u öldürüyordu derilerni soyuyordu

 2. rüyamda evcil bir aslana sahibim evimde yanıma geliyor oynuyoruz birlikte sonra yanımdan uzaklaşıyor benden korkuyor ona kızacağımı zannediyor

 3. Rüyamda beyaz bir aslanin denize girdiğini gördüm ve sasirdim ama burada böyle şeylerin olabileceği ni anlatan akrabalarim vardı etrafimda

 4. Merhaba, rüyamda Aslan yavrusu (dişi) yahut kurda benzer bir hayvan annemin evindeydi. Evcilleştirilmiş ve oturma odasındaydı, fakat ve ben tedirgin oturuyordum. Tedirginliğimi farkeden hayvan benim yanıma geldi ve tedirginliğimi almaya çalıştı,”. Ben hariç tüm aile hayvanla dost gibiydi, ben korkuyordum

 5. Merhaba. Rüyamda iş merkezinden çıkacakken kapıda oturan bir aslan gördüm. Doğal olarak beni görünce kovalamaya kalktı kapıyı hemen kapatıp camlı kapının ardından seyretmeye başladım ve gördüm ki bir köpek aslanı ısırıp beni yakalamasına engel oluyor. Bunun anlamı nedir?

 6. Rüyamda park gibi bi yerde torba içinde aslan yavrusu bulduğumu ve ona baktığımı beslediğimi görüyordum. Evime bile götürüyordum. Bunun yorumu nedir?

 7. Merhaba; rüyamda beni korkutan uzerime uzerime gelen bana saldıracak bir aslan görüyorum ve ayet-el kürsü okumaya başlıyorum ve aslan oturuyor ben dua okumaya baslayinca

  1. Merhaba Kerime bu ruya duanın gücü sayesinde dusmanlarinizdan uzak duracaginiza delalet eder.

 8. Merhaba bende çatıda yatan bir aslan gördüm ailecek onu karşıdan seviyoruz aşağıya izgara köfte ve sucuk koyuyoruz gelip bir bakıyor sonra yemeden tekrar yukarı çıkıyor moreli bozuk bir aslan…davet yemeği var bahçede herkes yemek yiyor bizim canımız hiç istemiyor…acaba nedir

 9. Mahalle içinde rahat dolaşabilen bir aslanın biraz yüksekce bir yıkıntının üstündeyken bir anda 2/ 3 yerinden kalın bir silindir şeklinde beyaz dışkıladığını ve bu dışkı kendi büyüklüğünde bir yer kapladığını gördüm. Hayr olsun diyerek yorumunuzu bekliyorum.

 10. Hersene kurban bayramına bir hafta kala rüyamda aslan görüyorum sadece görüyorum kovalama öldürme kaçma vsvs .. yok nedir bu bayrama bir hafta var yine gordum

  1. Merhaba Serkan, aslan en büyük avcidir bu nedenle kurban bayramında görmek özel bir anlam taşıyor olabilir. Bu rüya ayni zamanda acimasizligin simgesi olan aslan nedeniyle özellik taşır. Ancak aslan avlanirken yalnızca beslenmek amaçlı öldürür ve bu kendi içinde iyi bir simgedir tıpkı kurban bayraminin amacı gibi.

 11. Dayımın rüyasında evinin önünde ailecek otururken 1 dişi 1 erkek aslanın geçtiğini ve dişi aslanın bana saldırdığını aslanı ailecek bıçaklayarak bni kurtardıklarını görmüş bu ne anlama gelir.

  1. Merhaba Talha, bu rüya dostlarinizin sizi korumak icin elinden geleni yapacahi bir olayla karşılaşmaya ve sonunda atlatmaya delalet eder.

 12. Ruyamda ayagimdan terligimin teki aslan kafesinin onune düşüyor aslan onu aninda alip parcalayip yiyor patilerinin kocamanligina bakan esimi kafese çok yakin olduğu için uyaracakken esimin arkasindan yaklasan bir aslan esimi kafasindan yakalayip kafesin icine aliyor kafeste aslan sürüsü var ama sadece bir erkek aslan kafasini isiriyor esim beni oldurun diye bağırıyor ben yardima kosacakken agzi bantli bir yavru aslan bana dogru atiliyor ondan korkuyorum esime yardim icin bagirmaya çalışıyorum bagiramiyorum sonra uzaktan bir olayi görüp bir el ateş ediyor aslan esimi agzindan bırakıyor ama ben o silah sesiyle uyandım. Ilk defa böyle bir ruya gördüm ve cok etkilendim.

  1. Merhaba Fatoş, bu rüya size zarar vermek için fırsat kollayan bir hasminiza işaret eder. Bu kimsenin ilk hedefi eşiniz. Yine bu düşmana yardim eden bazi daha güçsüz kimselerin oldugunu anlatan bu rüya dışarıdan yardim almaniz gerekebilecegine delalet eder.

 13. Rüyamda küçük kızım ve beni kocaman bir aslan kovalıyordu. Nereye kaçsak kokumuzu alıyor oraya geliyordu. En sonunda düştüm bari beni yerken miniğimi kurtarsalar diye onu emanet edecek birileri bakıyordum. Ancak kimse yardım etmedi. Tam çocuğuma siper oldum o sırada aslan geldi ve sadece yanıma oturdu. Sanki yavrusuymuşuz gibi.

  1. Merhaba Özlem, aslandan kaçmak yaşadığınız ve peşinizi bırakmayan büyük bir soruna delalet eder. Aslandan kurtulmak ya da size zarar vermemesi sorununuzun kendi kendine hallolacağına delalettir.

 14. Rüyamda bir arabanın içinde dolaşıyorduk bir anda eski çağlara ait iki tane aslan gördüm ve video çekmeye çalışıyorduma arabanın içindeyken

  1. Merhaba İdris, bu rüya devlet ile işinizin olmasına da yorumlanır. Fırsatları takip etmek gerekir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.