Rüyada Arı Görmek

Rüyada arı görmek, birçok anlam taşıyabilir.



Bu anlamlar, kültüre dine, astrolojik sistemlere ya da tabiri yapan kişiye göre farklılaşabilir. Rüyada arı görmek, iğneleri olması dolayısı ile çoğunlukla bir tehdit olarak algılanır.

Bu rüya gerçek hayatta yaşadığınız bazı korkularınızın tezahürü olabilir. Arılar normalde yalnızca kendilerini tehlikede gördüklerinde iğnelerini kullanırlar. Bazı insanalar arıların korkularınızı hissedebildiğini iddia eder. Bu nedenle arılarla alakalı rüyalar korkularınız ile bağdaşır.

Arılar aynı zamanda korkudan hariç olarak topluluk hayatı ile özdeşleşir. Birçok açıdan gelişmiş sosyal hiyerarşiler barındıran arılarda kraliçe ve işçi arı rolleri bulunur. Bir arıyı çiçekten bal alırken görmek dini ve Allah’ın sözlerini yaymaya delalet eder. Çünkü arılar çiçeklerin polenlerini taşıyarak onların çoğalmasına katkıda bulunurlar.

Yine Kuran’ı Kerim’de arılarla alakalı çok sayıda ayet bulunur. Bunlardan biri arıların bal üretmek üzere emir aldığını ve insanlara yardımcı olmak üzere ağaçlara, tepelere insanların yaşadıkları yerlere ballarını oluşturduğunu söyler. Arılar aynı zamanda disiplin, Allah’ın emirlerine boyun eğmeyi ve beraberliği temsil eder. Liderlerinin arkasında hiç durmadan çalışan arılar, birliği beraberliği ve çalışkanlığı öğütler.

Sizi rüyada bir arının ya da arı topluluğunun kovalaması, kaçmaya çalıştığınız bazı gerçekler olduğuna delalet eder. İş hayatınızda hoşnut olmadığınız durumlardan kaçmaya çalıştığınızı da anlatabilir. Eğer rüyanızda arının sizi soktuğunu ya da rahatsız ettiğini görürseniz, bu rüya iş ya da aşk hayatınızda sizi rahatsız eden şeylerin olduğuna delalet eder.


Rüyada Arı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada arı görmek, hayırlı rüyalarım başında gelir. Bu rüya bolluk bereket ve yüksek kazancın işaretidir. Bu kimse aile yaşamında ve iş hayatında başarılı olur ve giriştiği işlerden alnının akı ile çıkmayı başarır.

Rüyada bir çiçeğe arının konduğunu görmek davetsiz gelen bir misafire işaret eder. Rüya sahibi gelecek misafiri gördüğünde çok şaşıracaktır ancak gelen misafir kendisine faydalı işler yapacaktır. Rüyada arı tarafından sokulduğunu gören kimse paraya kavuşur ancak malında mülkünde gözü olan kimselere de dikkat etmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada görülen arının yakalanması da yine hayırlı haberler almaya işaret eder. Bu kimse güzel fırsatları yakalamayı başarır ve mal mülk sahibi olur. Krizlerden etkilenmez. Rüyada bir arıyı öldürdüğünü gören kimsenin beklemediği bir olay yaşayacağına ya da beklenmedik bir haber alınacağına delalet olur.

Rüyada çok miktarda arı görmek bazı mahrem bilgilerinizin başkalarının eline geçeceğine yorumlanır. Rüyasında bir arı yakalayan kimse evli ise bir kız çocuğu olur. Bekar ise hayırlı bir kısmet ile tanışır ve mirasa kavuşur.

Rüyasında sarı bir arı görmek çok çalışkan mühendis ya da mimar birine delalet eder. Rüyada bir eşek arısı görmek ise güçlü bir erkeğe tabir olunur. Bal arısı görmek ise hayırlı bir evlada delalet eder. Rüyada arının başınıza ya da elinize konduğunu görmek ise yapacağınız yöneticiliğe delalet eder.


Rüyada Arı Kovanı Görmek

Rüyada bir arı kovanı görürseniz bu kovanın boş ya da dolu olmasına göre faklı tabir edilir. İçi bal ile dolu bir kovan zenginliği, bereketi temsil ederken boş bir kovan ise fakirliği ve kaçırdığınız fırsatları işaret eder.

Arı kovanı aynı zamanda bir evi ya da gayrı mülkü temsil eder. Dolu bir kovan mutlu ve huzurlu bir ev yaşamını işaret ederken içi boş bir kovan mutsuz bir aileye delalet eder. Rüyada yanan bir arı kovanı görürseniz, bu rüya korkularınızı yeneceğinize alamet eder.

Yine bu rüya daha güvenli bir hayat süreceğinize ve engelleri korkusuzca aşacağınıza işaret olunur. Yine yanan bir arı kovanı kaybettiğiniz değerli bir eşyaya da delalet eder. Rüyanızda kraliçe arıyı görmek, hayatınızda baskın karakterli bir kadının gireceğine ve sizi çok mutlu edeceğine delalet olur.

Rüyada Arı Sokması

Rüyada sizi bir arının sokması, hayırlı ve mutlu haberler almaya delalet eder. Bu rüyayı gören kimse mala, mülke kavuşur zenginliği artar. Kimi zaman da bu rüya sizi sevdiğiniz bir arkadaşınızın hayal kırıklığına uğratmasına delalet eder.

Rüyada Bal Arısı Görmek

Rüyada bal arısı görmek kimi zaman ticaret ile uğraşmaya delalet eder. Bu arının öldürülmesi ticarette zarar edeceğinize delalet eder. Bal arısının kovandan çıktığını gören kimse ailesi ile sorunlar yaşar. Çok sayıda bal arısı tarafından sokulan kimse ise göç eder ve farklı bir hayat kurar. Bir çiftçinin bal arısı görmesi ise mahsulünün bereketine yorumlanır. Bu mahsulden para kazanır evini geçindirir.


Rüyada Arının Petek Yapması

Rüyanızda gördüğünüz arının petek yapması sıkıntılı günler geçirdiğinize ve artık bu günlerin artık bir son bulacağına delalet eder. Çok uğraştığınız ve peşinden koştuklarınızın artık sizin olacağına ve huzuru yakalayacağınıza delalet olur.

Yine rüyada bal arısının petek yapması yardıma muhtaç bir akrabanıza yardım edeceğinize ve onu düzlüğe çıkaracağınıza tabir olunur. Rüyada gördüğünüz peteği elinize almanız halinde değer verdiğiniz bir şeyi kaybedeceğinize işaret olunur. Rüyanızda gördüğünüz arının konuşması, çok özlediğiniz bir yakınınızdan haber almaya delalet eder. Kendisi ile buluşacağınıza ve hasret gidereceğinize yarumlanır.