Rüyada Aldatılmak

Rüyada aldatılmak, kıskançlığı ve sevgiye ihaneti temsil eder.Eşinizin size karşı dürüst olmadığından endişeleniyor olabilirsiniz, bu rüya şüphelerinizin gerçek olabileceğini simgelemektedir.  Yakın zamanda karşılaştınız fakat çok da önemsemediğiniz bir durum şu an kafanızı kurcalayabilir ve istemediğiniz gerçeklerle yüzleşebilirsiniz.

Rüyada Aldatılmak Ne Anlama Gelir

Bu dönemde her şeye şüpheyle yaklaşmanız ilişkinizi zedeleyebilir ve tamiri olmayan hatalar verebilir. Emin olmadığınız hiçbir suçlamayı karşı tarafa yönlendirmemekte fayda var. İlişkiyi yıpratmamak adına zamanın iyileştirici gücüne güvenin. Her zaman şüphelerinizin doğru olacağı hissine kapılmanız sizi yanlış yönlendirecek ve etrafınızdaki kişileri sizden uzaklaştıracaktır.Alternatif olarak rüyada aldatmak, çevrenizdekilere güvenmekte zorlandığınızı gösterebilir. Geçmişinizde incinmiş olabilirsiniz ve birilerinin sizden tekrar faydalanmak isteyeceğinden korkabilirsiniz. Etrafınızdaki kişilere temkinli davranmanız yanlış anlaşılmanıza sebebiyet verebilir.

Tabii şüphe çeken kişilere hemen güvenmeyin fakat herkesin de aynı olmayacağı gerçeğini unutmayın. Etrafınızda size destek olacak çok arkadaşınız var ve size yardımcı olmak için istekliler. Onları geri çevirmek sizi bir süre sonra mutsuz edebilir. Artık bazı korkularınızı atlatmaya ve karşınızdakine kendinizi artık açmanız gerektiğine inandırmalısınız.

Rüyada aldatılmak, gerçek yaşantınızda yakınınızdaki birisinin gereken bir şeyi yapmadığını hissettiğiniz anlamına da gelmektedir. Bir olay karşısında karşı taraftan beklediğiniz tepki gelmemiş olabilir ve bu durum sizi çok şaşırtmış olabilir.

Ayrıca da kurallara karşı gelme eğiliminizi ifade eder. Yalan hakkında mazeret ve suçluluk hissetmeye çalışırken kendinizle ilgili farkındalığınızı yansıtabilir. Şu aralar yalan söyleme ve kendinizi koruma eğiliminde olabilirsiniz.

Rüyada Başkasını Aldatmak

Rüyada başkasını aldatmak, kendinize yalan söylemeye ve mazeretler yaratma girişiminizi ifade eder. Karşınızdaki kişiden kurtulmaya çalışırken sahtekarca tavırlar sergileyebilir ve bundan utanabilirsiniz. Karşı taraf bu tavrınızı fark ettiğinde kendinizi suçlu hissedebilirsiniz.Ufak şeyler için yalan söylememeniz gerektiğini karşılaştığınız bir olay sonucunda acı şekilde öğreneceksiniz. Etrafınızdaki az sayıda size inanan ve güvenen kişileri de kaybedebilirsiniz.

Alternatif olarak rüyada aldatmak, kendinizi yalan bir durumun gerçek olduğuna ikna ettiğinizi ifade eder. Gerçekte yanlış olduğunu bildiğiniz bir durum karşısında kendinizi aldatıyor ve gerçekle yüzleşmek istemiyor olabilirsiniz.

Durum sizin yararınıza gerçekleşiyor olsa dahi gerçekler farklı olup yüzleşmeniz an meselesi. Kendinizi kandırmak yerine yüzleşmeli ve etrafınızdakileri yanlış kanıya varmalarının önüne geçmelisiniz. Zira sizi yanlış tanıyacaklar fakat sonra gerçekler gün yüzüne çıktığında sizden uzaklaşacaklardır.

Tekrarlayan bir aldatma rüyası, dürüstlük ve güven üzerine kurulu olmayan bir hayat yaşadığınızın göstergesidir. Hayat yaşantınızda artık bazı şeyleri değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir. Eğer devam etmeniz halinde bilinç altınız bu yalanlarla boğulmaya başlayacaktır.Referanslar

Dreams Cloud – Cheating in a Dream

Dream Moods – Common Dreams: Cheating

Dream Stop – Cheating Dreams