Rüyada Ağlamak

Ağlamak günlük hayatımızda genellikle negatif duygularla beraber anılır. Bu nedenle rüyada ağlamak olumsuz bir anlam taşır şeklinde yorumlanabilir. Ancak işin aslı bundan farklı olabilir. Rüyada ağladığını görmek daha önce farkında bile olmadığımız bazı duygularımızın farkına varmamızı sağlayabilir.

Bu nedenle olumlu bir rüyadır. İnsan duygularını yargılanma korkusu olmadan, özgürce itiraf edebilmeli. Rüyanızda ağlarken hissettikleriniz bu rüyanın tabiri hususunda kilit rol oynar. Rüyada ağlamak, gerçek hayatta yaşadığınız rahatsız edici ve negatif duyguların dışarıya atılmasını sembolize eder.

Duygusal dengenizi yeniden kurmak adına bilinçaltınızın aradığı çıkış yoludur. Günlük hayatımızda zorlayıcı olaylar karşısında görmezden gelme ya da kaçma gibi savunma mekanizmalarımız vardır. Ancak rüyada bu mekanizmalar çalışmadığı için duygular yoğunlaşır ve bilinçaltımız devreye girer.Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada durmadan ağlamak:

Rüyada kendini ağlamaktan alıkoyamamak birşeylerin sizi çok üzdüğüne ve çaresiz hissettiğinize yorumlanır. Büyük ihtimalle iç dünyanızda yaşanan duygu fırtınalarının farkına varamadığınızı anlatır. Bu rüya sizi rahatsız eden duyguları keşfetmenizi ve üzerini örtmek yerine sorunları çözmeniz gerektiğini ifade eder.

Rüyada bir süre ağladıktan sonra durulmak:

Rüyada bir süre ağladıktan sonra ağlamayı kestiyseniz bu rüya duygularınızı sağlıklı bir şekilde açabildiğinizin göstergesidir. Rüyada neden ağladığınızı bilmek tabiri açısından çok öenmlidir. Hayatınızda yeri olan önemli bir olay için ağladığını görmek, bu olaya son derece dikkat ettiğinizi ve aklınızdan çıkaramadığınızı delalet eder. Ancak aptalca bir sebepten dolayı ağladığını görmek, ufak sorunların hayatınızı alt üst edebildiğini gösterir. Bu ufak sorunlara kafanızı çok fazla takıyorsunuz. Çevrenizdeki insanlara duygularınızı açmanız gerekiyor ki ufak sorunlarınız büyümeden çözülebilsin.

Rüyada bir başkasının ağladığını görmek:

Rüyada bir başkasının ağladığını görmek, eğer bu kimse arkadaşınız ise çevrenizde bir kimseniz zorluklar yaşadığını bildiğinizi ifade eder. Bu kimseye yardımcı olmak istiyorsunuz. Ağlayan kişinin kim olduğunu bilmiyor iseniz diğer insanlara yalnızca iyilik olsun diye yardım etmeyi sevdiğinizi ifade eder. Zorda kalanlara yardım etmek istiyorsunuz ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz demektir. Rüyada ağlayan birini teselli edebildiyseniz bu yardım edebileceğiniz anlamını taşıyan olumlu bir rüyadır. Rüyada ağlayan kişinin kim olduğunu tespit etmeye çalışmak önemlidir.Bir başka kimsenin ağladığını görmek o kişiye karşı olan duygularınızın yansımasıdır. Gerçek hayatta ağlayan biri değilseniz rüyada bir başkasını ağlarken görmek, savunma mekanizmasıdır. Böylece bizim yerimize bir başkası bizim için ağlayabilir.

Rüyada bir hayvanın ya da bir nesnenin (ör: oyuncak bebek) ağladığını görmek, duygularınızın değersiz olduğunu düşünmekte olduğunuzu anlatır. Duygularınızı açtığınız kimselerin bu durumdan yararlanarak sizi küçük düşürmeye ya da üzmeye çalıştığını düşünmektesiniz.

Yalandan ağlamak:

Rüyada yalandan ağlıyormuş gibi yapmak bilinçaltımızın size son dönemde dolduğunuzu ve çok duygusal bir yapıya büründüğünüzü anlatmaya çalıştığını gösterir. Bu rüya gerçek duygularınızı kimseye açmadığınıza ve insanları aldatmaya çalıştığınıza yorumlanır.

Rüyada Ağlamak Üzerine Diğer Detaylar

Uyandığında hala ağlıyor olmak yakın zamanda yaşanılan bir travmanın etkilerinin ortaya çıkması durumudur. Duygularınızı daha fazla bastıramadığınıza ve sorunlarınız ile yüzleşmeniz gerektiğine delalet eder. Rüyada ağlamalarınızı kimsenin duymadığını ya da görmediğini görmek, diğer insanlarla yaşadığınız iletişim problemlerine delalet eder. Söylediğiniz sözleri kimsenin dinlemediğine yorumlanır. Rüyanız gerçek hayatınızda insanlarla daha fazla konuşmanız gerektiğine yorumlanır.
Bağıra bağıra ağlamak:

Rüyada kendini parçalar şekilde ağladığını görmek, gerçek hayatta yaşayacağınız bir takım olaylar nedeni ile ağlayacağınıza tabir edilir. Başınıza gelebilecek bir belaya da alamet eder. Rüyada pişmanlık sonucu tövbe ederek ağlamak ise manevi huzura ermeye yorumlanmaktadır.

Ağladığını kimse görmesin diye ağzını kapatarak ağlamak ise yaşadığınız sıkıntıları bazı kişilerden saklamaya çalıştığınıza delalettir. Yine sessiz sessiz içten ağlamak bu yoruma dahildir. Ağladıktan sonra bir ferahlık hissediyorsanız bu gerçek hayatta yaşayacağınız sıkıntıların ardından huzura ereceğinize tabir edilir.

Sevinçten ağlamak:

Rüyada sevinç gözyaşları dökmek ise ailenizin mutlu ve huzurlu olacağına yorumlanır. Yaşadığınız zorlukların yavaş yavaş arkanızda kalacağına tabir edilir. Çevreniz tarafından sevilen ve sayılan bir kimse olmaya delalet eder.