Rüyada Acımak

Rüyada acımak, merhametli bir kalbe sahip olunduğunu ve kişinin her zaman kendisine iyilikte bulunan kimselere karşı vefalı olduğunu, aile değerlerine sahip çıktığını gösterir.Yine gelenek ve göreneklerine bağlı bir yaşam sürdüğünü işaret eder. Rüyada acımak durumu iyi olan ve maddi sıkıntısı olmayan rüya sahibinin kendisini vakıf işlerine adayacağını işaret eder. Bu rüya yapacağı hayır işleri ile kendisini daha iyi hissedeceğine rivayet olunur. Şefkatli kalbini kimsesiz çocuklara açacağını ve kimsesiz kişilerle sürekli temas halinde olacağını işaret eder.

Rüyada Acımak Ne Anlama Gelir?

Bu rüya, gönlü zengin rüya sahibinin her iyiliğinin karşılığını bolca alacağına ve her zaman yanında sevdiklerini bulacağına alamet eder. Büyük sorunlar yaşamadan, hayatını huzur içinde geçireceğine tabir edilir. Dindar bir insan olarak her an Allah’ın yolunda ilerlenildiğine işaret eden rüya, alınan duaların kişinin yolunu aydınlatacağına, dara düştüğü an hemen bir çıkış yolu bulacağına tabir edilir.

Rüyada acımak, manevi zayıflığa ve yolunu kaybetmeye, kendisine söylenen her söze inanmaya ve saflığı ile aldatılmaya müsait olmaya delalettir. Rüya sahibinin başkalarının etkisinde kalan, kendi yeteneklerine güvenmeyen duruşu yüzünden işyerinde de istediği terfiye erişemediğini anlatır.

Rüya sahibinin hayatındaki değişime henüz hazır olmadığını ve yenilik yapmak için gerekli cesareti toparlayamadığını da işaret eder. Yaşanan yerden uzak başka bir eve taşınma kararı almak isteyen kişinin maddiyatının sınırlı olmasından dolayı isteğini bir süre daha ertelemek zorunda kalacağına işaret eder.