Rüyada Acı Hissetmek

Rüyada acı hissetmek, tam tersine yorulur. Rüya sahibinin ferahlığa, esenliğe ve huzura kavuşacağına, müjdeler alacağına ve hiçbir derdi tasası olmayacağına delalet eder.Rüyada acı hissetmek, rüyayı gören kişinin akan geçmişte yaşadığı kötü günlerini unutacağı ve yarınlarına umutla bakacağı manası taşır. Başka bir yoruma göre ise rüyada acı hissetmek, aile üyelerinden birinin kaybı ve sonrasındaki yas sürecine işaret eden rüya aynı zamanda derin bir pişmanlık duygusuna kapılan rüya sahibinin kendisine gelemediği için işlerini önemsemediğini, maddi kaybının da bu dönemde olacağını bildirir.

Yine rüyada acı hissetmek ruhen yıpranan kişilerin kendilerini toparlamak konusunda çaresiz kaldıklarını ve yardım göreceklerini de işaret eder. Acı çektiğini görenler, günah işleyen ve sonradan pişman olan kişiler oldukları için mutlaka tövbe edip Allah’a sığınmalıdırlar.

Rüyada acı hissetmek, rüya sahibinin çevresindeki kişilere dikkat etmesi ve herkese güvenmemesi gerektiğini anlaması,  henüz yeni tanıdığı kişileri dost bilmekten vazgeçmesi manasına gelir. Aksi takdirde bu alışkanlık rüya sahibinin canını fena şekilde yakacak ve zora sokacak anlamına gelir.


Rüyada Ağrı Ne Anlama Gelir?

Rüyada diş ağrısı çekmek, hayra yorulur. Rüya sahibinin hayatında olumlu ve güzel olaylar yaşanacağına, kişinin isteklerinin ve dileklerinin gerçekleşeceğine, işlerinden yana bereket ve bolluk yaşayacağına tabir edilir.

Rüyada baş ağrısı çektiğini gören kişi hatalı ve yanlış işler yapacak, kötü sözler sarf edecek ve kendini zora sokacak demektir. Rüya sahibi bundan sonra durumu telafi etmek zorunda kalacaktır. Bu rüya düşünmeden edilen sözlere ve atılan adımlara işaret eder.

Rüyada acı görmek, hayra yorulmaz. Sıkıntı ve belaya, ölüm haberi veya kazaya işaret olarak kabul edilir. Rüyada acı görmek kişi için mutsuzluk getirecek bazı gelişmelerin üst üste yaşanacağını ve bir dönem boyunca sıkıntılı olunacağını işaret eder.

Özel yaşam veya iş hayatında çıkabilecek sorunlar nedeni ile can sıkıntısı yaşanacağına, aile fertlerinden veya kişinin kendisi ile ilgili sağlık sorunları yaşanacağına alamettir. Acı görmek pişmanlık anlamına geldiği gibi, bazen de yapılacak hataların daha sonra kişiye vereceği üzüntüye yorulur. Tehlikeli bir durumla karşılaşmak, can güvenliğinin azalması veya düşmanları olanların saldırıya uğramaları gibi durumlara da alamettir.