kağıt (iskambil) falı

Kağıt (İskambil) Falı Nedir

Bu yazımızda kağıt (iskambil) falı nedir sorusunun cevabını vereceğiz. İskambil kartlarının tarihçesi 1392 yılına kadar dayanmaktadır. Günümüze ulaşan bilgiler çok azdır fakat orta çağda çok önemli bir kehanet yöntemi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Avrupa’da 14. Yüzyıldan itibaren yaygınlaşmaya başlamıştır. Buna rağmen falın kökeni yakın doğu ile bağlantılıdır.

Kağıt (İskambil) Falı Nedir

İskambil kartları, tarot kartları gibi geleceğe yönelik ipuçları almak için de kullanılmaktadır. Çoğu kişi, iskambil kartlarının 13. Yüzyılda doğrudan tarot kartlarından geliştirildiğini bilmemektedir. Zamanla her bir kartın anlamı oluşmuştur ve yan yana dizilimlerinden anlamlar çıkartılmaktadır. İskambil kartlarıyla fal gelecek tellallığıyla ilgili en eski ikinci yoldur.

Bir iskambil destesinde 52 kart bulunmakta ve dört sembolden oluşmaktadır. Her bir sembol element ile özleştirilir. Bu elementler hava, su, ateş ve topraktır. Bu nedenle bir falcı için iskambil kartlarındaki bu dört sembol daha derin anlamlara sahiptir. Her bir elementte 13 kart bulunmaktadır. 13 rakamı 13 kameri ayı temsil etmektedir. Ayrıca da toplamda 52 tane olan kart sayısı da yılın 52 haftasını göstermektedir.

  • Kupa (su elementi); hayatın her alanında yaşanacak mutluluğa işaret eder. Özellikle daha fazla kupa mutluluğun gerçekleşeceğini pekiştirmektedir.
  • Maça (hava elementi); genellikle olumsuz bir sembol olarak düşünülür ancak iyi bir gelecek, karşılıklı güven ve dostluk için olumlu bir umut habercisidir.
  • Karo (toprak elementi); pozitif anlama sahiptir. Şans ve nimet olarak yorumlanır. Birden fazla karo kartı zenginlik demektir.
  • Sinek (ateş elementi); olumsuzluk habercisidir. Bir tür ayrılık, kayıp, yaralanma, kaza yada kötü şans demektir.
İskambil falında erkek kupa kralı tarafından sembolize edilir. Kadın da benzer şekilde kupa kraliçesi tarafından temsil edilmektedir.

Hayatınızla ilgili karar vermekte sorun mu yaşıyorsunuz? Bir sonraki adımınız için fikir sahibi mi olmak istiyorsunuz? Eylemlerinizin sonuçlarını merak mı ediyorsunuz? İskambil falı bu sorularınızın cevapları konusunda size yardımcı olabilir.

İskambil falı için, kartları düzgün biçimde karıştırın ve beş kart seçin. Kartları seçerken özellikle sorunlarınıza ya da cevap aradığınız sorulara odaklanın. Üste kart A, sonra da alt sıraya solda sağa doğru B, C, D, E kartlarınızı yerleştirin.

  • Kart A; Düşüncelerinizi Simgeler
  • Kart B; Öğrenmek İstediğiniz Şeyi Gösterir
  • Kart C; Gelecek Hakkında Bilgi Verir
  • Kart D; Sorduğunuz Soruların Önem Derecesini Sorgular
  • Kart E; Senden Gizlenenleri Açığa ÇıkarırReferanslar

Cafe Astrology – Fortune Telling Cards

Crystal Wind – Cartomancy Fortune Telling